ad1
טכנולוגיה

VIVE Air VR של HTC נחשפה – במה מדובר?

בשנים האחרונות HTC אינה מצליחה עוד בשוק הטלפונים החכמים כבעבר, אך כעת אפשר שיצרנית הניידים הטאיוואנית מצאה את הנישה שלה, בה היא יכולה לעשות שרירים ולגבור על מתחרים, תרתי משמע.

מדובר בגאדג'ט שהחברה תכננה – קסדת מציאות רבודה, אלא שהפעם באוריינטציית כושר.

המכשור המתקדם, שזכה לשם VIVE Air נועד במיוחד למשתמשים העוסקים בכושר ובפעילות ספורטיבית, או לפחות כך מסתמן עקב חשיפה של המידע אודות המוצר, והתמונות הרבות שלו, שהופיעה במדריך העיצוב העולמי – World Design Guide – במסגרת תחרות פרסים. הפרטים והחשיפה אותרו על ידי המגזין Engadget, אשר מיהר לפרסם אותם ולדווח על התחום החדש שאפשר שחברת הטכנולוגיה פונה אליו כעת.

עושים כושר וירטואלי. VIVE Air VR של HTC. צילום: מדריך העיצוב העולמי

עושים כושר וירטואלי. VIVE Air VR של HTC. צילום: מדריך העיצוב העולמי

עושים כושר תוך כדי מעורבות במציאות רבודה

מה שניתן לראות בתמונות הוא ציוד כושר בעיצוב קל ונוח, שמצויד בארבע מצלמות מעקב – בדומה לסדרת Oculus Quest של פייסבוק (Facebook), אך ניכר כי הקסדה של HTC, להבדיל משל אוקולוס, מצוידת, לפחות לכאורה, בשטחי ראייה נרחבים בהרבה.

חלקים שניתנים לכביסה. VIVE Air VR של HTC. צילום: מדריך העיצוב העולמי

חלקים שניתנים לכביסה. VIVE Air VR של HTC. צילום: מדריך העיצוב העולמי

במדריך העיצוב צוין כי ה-Vive Air "תוכנן במיוחד עבור כושר וירטואלי, המותאם לשימוש ארוך ועוצמה גבוהה". לשם כך עשוי אביזר המציאות הרבודה מחומרים בהשראת נעלי ריצה והתעמלות, משמע – חומרים נושמים שמתייבשים במהירות, ומתאימים לאוורור טוב יותר במהלך תרגילי כושר. בנוסף האביזר עוצב כך שניתן יהיה להסיר חלקים רכים ממנו לצורך הכנסתם למכונת כביסה.

לפי הסברה, המכשור יתאים במיוחד להתעמלות אירובית, אימוני איגרוף, אימוני ריקוד כמו זומבה, וכמובן – להתעמלות עם ומול תכניות כושר, פשוט מכיוון שהוא מאפשר לשקוע בסביבה תלת-ממדית, בה ניתן לראות ביתר קלות כיצד מתבצעות התנועות שעל המתאמן לשחזר. בעיקרון המשקפיים אמורים גם להפוך את הפעילות הגופנית למהנה יותר, ולהוסיף מימדים לאימוני הכושר, שהם מעבר להאזנה למוזיקה בלבד במהלכם.

כושר וירטואלי יעשה את זה ל-HTC?

אם התלהבתם כדאי אולי לצנן קצת את הרוחות, כיון שדובר HTC הגיב ל-Engadget בהצהרה ובה אמר כי הפרויקט הוא "רק אבטיפוס" המכיל אלמנטים שנראה בעתיד של מוצרי HTC. אז אנחנו לא יודעים אם המוצר שנחשף בגרפיקה יראה את אור היום בצורתו זו".

הדובר המשיך ואמר ש-"זה מרגש שהרעיון שלנו, קסדת VIVE Air VR, זכה בפרס העיצוב iF Design Award. אמנם זה רק רעיון, אך העיצוב כולל אלמנטים והשראה שתראו במוצרים האחרים שלנו".

אם כן לא ברור האם HTC מתכננת לשחרר מכשיר זהה או דומה לזה שמופיע בפרטים במדריך העיצוב, אבל בתקשורת העולמית כבר נשמעו מי שטוענים כי החברה עשויה להציג גם אביזרי כושר נוספים, ושבכלל מדובר בכניסה לתחום שיכול להתאים מאוד להצלחה מחודשת של HTC. 

כך או כך, במאי הקרוב (12-13) יתרחש ה-ViveCon 2021 – אירוע ראשון מסוגו שנועד לחשיפת קו מוצרי ה-VR של החברה הטאיוואנית. היצרנית צפויה להכריז בו על מוצרים חדשים, ושם כנראה ניתן יהיה ללמוד יותר על תכניות המציאות המדומה של HTC לעתיד לבוא בכלל, ובגזרת מוצרי הכושר בפרט.

VIVE Air VR של HTC. צילום: מדריך העיצוב העולמי

הפוסט VIVE Air VR של HTC נחשפה – במה מדובר? הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button