ad1
טכנולוגיה

GoTo Global רכשה את emmy – חברת הקטנועים השיתופיים הגדולה בגרמניה

GoTo Global הישראלית – העוסקת בקידום מהפכת התחבורה השיתופית ושירות המולטי-מודל לכל סוגי כלי התחבורה במנוי אחד ובאפליקציה אחת – הודיע על רכישת emmy, החברה הראשונה והגדולה ביותר בגרמניה לקטנועים חשמליים שיתופיים.

emmy מציעה את השירות באמצעות אפליקציה המאפשרת ללקוחות למצוא, להזמין ולהשתמש בקטנועים באופן מהיר בברלין, מינכן והמבורג. החברה נחשבת לסיפור הצלחה בגרמניה, עם צי של כ-3,000 קטנועים ועם כ-350 אלף משתמשים באפליקציה שלה, שנסעו כבר מעל 22 מיליון קילומטרים במצטבר עד היום.

במסגרת העסקה, 120 עובדי emmy בגרמניה יהפכו לעובדי GoTo ויצטרפו ל-170 העובדים שכבר קיימים במדינות הפעילות. מדובר בעסקת החלפת מניות במסגרתה יקבלו בעלי GoTo מאה אחוזים מהון המניות של emmy, ובעלי המניות של emmy יקבלו עשרים וחמישה אחוז מהון המניות של GoTo Global. את העסקה ליוו עו"ד נמרוד רוזנבלום, עו"ד לאורה ילינק ועו"ד מיכל גזית ממשרד ERM.

תחבורה שיתופית לעתיד ירוק יותר

GoTo מסרה כי תשתמש בטכנולוגיה הייחודית שלה במטרה להנגיש למאות אלפי הלקוחות בגרמניה שירותים כמו רכבים, קורקינטים ואופנועים חשמליים שיתופיים, ובכך להגדיל את פעילות החברה בגרמניה – , שתהפוך במהרה ל-GoTo Germany – בכ-300% תוך 12 חודשים בלבד.

לדברי החברה, "הרכישה מהווה אבן דרך מרכזית בהתרחבות GoTo Global באירופה, לאחר צמיחה של מאה אחוז בהכנסותיה ב-2021. באפריל השנה השיקה GoTo את צי התחבורה השיתופית הגדול בבירת ספרד, שכולל מעל 1,300 רכבים, קטנועים חשמליים וקורקינטים חשמליים". החברה מפעילה את שירותיה גם במלטה מזה שנתיים וחצי. בישראל, מפעילה GoTo Global את שירות הרכב והאופניים השיתופי CAR2GO, את שירות הרכב השיתופי "אוטותל" עבור עיריית תל אביב-יפו". בנוסף לאחרונה הודיעה GoTo על השקת GoTo, שירות האופניים החשמליים הגדול בישראל שיכלול בשלב הראשון 350 כלים בתל אביב-יפו.

מוצרי GoTo באירופה. צילום: שי יחזקאל

מוצרי GoTo באירופה. צילום: שי יחזקאל

במסגרת מחקר שערכה החברה לפני כניסת השירות למדריד, נמצא כי 70% מהציבור משלבים מגוון צורות של תחבורה בנסיעותיהם בעיר. השימוש בתחבורה שיתופית שומר על איכות הסביבה והופך את העיר לירוקה יותר, משפר את איכות החיים ומפחית את הזיהום. התניידות בתוך העיר תוך שימוש במגוון כלי תחבורה יעילה יותר, מקצרת את זמן ההגעה ממקום למקום ושימושית עבור נסיעות קצרות וארוכות. בפברואר האחרון השלימה קבוצת GoTo Global שני סבבי גיוס הון בהיקף של 22.5 מיליון דולרים ובימים אלה היא נמצאת בסבב גיוס נוסף.

"פתרון טכנולוגי שנועד עבור בעיה גלובלית של כל מרכז עיר גדולה"

מנכ"ל GoTo, גיל לייזר, מסר: "אנו נרגשים לצרף אלינו את emmy, שתהפוך במהרה ל-GoTo Germany. זהו מהלך חשוב במסע שלנו להוביל את שוק התחבורה השיתופית באירופה בפרט ובעולם בכלל, ואנו צפויים לדריסת רגל ביעדי מפתח נוספים ביבשת. אנו נביא לשוק הגרמני את הטכנולוגיה הייחודית שלנו, שמסוגלת לייצר נאמנות והכנסה גבוהה יותר מכל שחקן אחר בשוק התחבורה. אנו נציע למאות אלפי המשתמשים הקיימים של emmy, שממחקר שערכנו מצאנו כי רובם המוחלט משתמשים בעוד שירותי תחבורה, מגוון שירותי תחבורה נוסף, אותו הם צורכים ב-One stop shop עם מוצר וחוויה טובה יותר".

עוד הוסיף לייזר כי "הפתרון הטכנולוגי שלנו נועד עבור בעיה גלובלית של כל מרכז עיר גדולה, והוא מקדים את שאר השחקנים בשוק ב-30-36 חודשים לפחות. כיום, מתמעטים מאד המקרים בהם התניידות בתוך מרכזים עירוניים נסמכת רק על צורת תחבורה אחת. אנחנו מאמינים שתחבורה מבוססת מולטי-מודל על מספר אפשרויות התניידות היא העתיד. המהלך הזה מביא את הבשורה הזו לגרמניה, בה כעת למשתמשים תהיה האפשרות להתנייד בכל דרך המתאימה ביותר לצרכיהם".

המנכ"ל המשותף של emmy, ולריאן סלית'ר, מסר: "המשתמשים שלנו ייהנו מעתה מהטכנולוגיה של GoTo, עם גישה מיידית לפתרון ייחודי שיאפשר להם להשלים את השימוש שהם עושים בקטנועים עם רכבים ואופניים. מאז ומתמיד האמנו בעתיד של התחבורה העירונית, בו אין צורך להחזיק ברכב פרטי. המהלך עולה בקנה אחד עם חזון GoTo ויסייע בהפחתת מספר הרכבים הפרטיים בערים ברחבי גרמניה, לצד הפחתת זיהום אוויר".

במרכז, גיל לייזר, מנכ"ל GoTo, עם ולריאן סלית'ר ואלכסנדר מאריץ, מנכ"לים משותפים ומייסדי emmy. צילום: GoTo Global

הפוסט GoTo Global רכשה את emmy – חברת הקטנועים השיתופיים הגדולה בגרמניה הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button