ad1
טכנולוגיה

Fujitsu Lifebook U9311X: מראה מהודר – בלי לוותר על תפקודים עסקיים

יש משהו שקורא תיגר במחשב הנייד העסקי החדש של פוגי'טסו, ה-Lifebook U9311X. למרות שהוא מכוון לשוק העסקי הוא לא ממש לגמרי נראה כזה. זה לא רק שזהו מחשב הפיך, זה לא רק שהוא צבוע באדום בוהק שהוא צבע מאוד צרכני ולא עסקי, וזה גם לא המשקל הסופר-קל שלו שהוא 15 גר' מעל ק"ג אחד –  זה משהו בעיצוב הכללי שנראה שונה מכמעט כל מחשב עסקי אחר בסביבה – ובלי לוותר על מאום בהיבטים המקצועיים שלו.

העיצוב השונה מאוד בא ליד ביטוי כמעט בכל מבט שמעיפים על המחשב מכל כיוון: המקשים של המקלדת קצת קטנים ממקשי מקלדת רגילה, והם מופרדים היטב ונראים כאילו הם מרחפים מעל המשטח בזכות קפיץ יחסית גבוה, וזה עוד יותר בולט כשמפעילים את התאורה של המקלדת. המקלדת אולי לא מתאימה למרבים להקליד, אבל עבור רוב השימושים היא בהחלט מספקת.

משטח השליטה מתחת למקלדת קטן יחסית, והסיבה לכך היא שבפוג'יטסו החליטו שעדיף שיהיו לו שני כפתורים פיזיים שנפרדים מהמשטח. לא פשוט להתרגל לכך שוב אחרי שרוב היצרנים בשוק מסתירים את הכפתורים במשטח, כחלק ממנו, כדי להגדילו. אבל אחרי שמתרגלים זה לדעתי נוח מאוד. אבל זה סוג של טעם וריח. אני מעדיף כפתורי פיזיים על כפתורי מגע גם באוזניות אלחוטיות נטולות חוטים.

העט אלקטרוני של המחשב ממוקם בתוך חריץ מיוחד בצד הימני של המחשב, וכשמסתכלים לכיוון הזה מגלים עוד משהו לא ממש ברור מאליו: ב-Lifebook U9311X לא, אבל ממש לא, חסרים חיבורים, ושוב, זה משהו שהפוך לגמרי מהמגמה בשוק המחשבים הדקים והקלים. יש שני חיבורי USB 4 בתצורת Type C שתומכים ב- Thunderbolt 4 ויכולים גם להטעין מכשירים חיצוניים, יש חיבור HDMI בגודל מלא וחיבור לרשת מקומית. ויש שני מחברי USB-A וגם חריץ לכרטיס SD בגודל מלא, וכמובן חיבור אודיו משולב.

ויש גם שתי מצלמות: אחת מעל המסך במקום הרגיל, עם חיישן אינפרה אדום צמוד, שמאפשר שימוש ב-Windows Hello כדי להיכנס בלי סיסמה (יש גם חיישן טביעות אצבע), ויש עוד אחת שנמצאת מעל המקלדת, עם חיישן גדול יותר של 5 מגה-פיקסל, שמיועדת לצילום הסביבה כשמסובבים את המסך עד הסוף למצב עבודה כטאבלט – והנה עוד משהו ייחודי. יש גם כפתור מיוחד מעל המקלדת, שלחיצה עליו מפעילה את אפליקציית הפתקים, שניתן להשתמש בה כמובן בעט האלקטרוני מתוצרת וואקום שהתגלה עד מהרה כנוח למדי.

מסך המגע מבוסס על טכנולוגיית IPS והוא בגודל 13.3 אינץ' וברזולוציית FHD ביחס היבט של 16:9. הוא מציע ניגודיות סבירה של 1,000:1 ובהירות יחסית גבוהה לתחום של 400 ניט.

למרות קלות משקלו ורכותו למראית עין, ה-Lifebook U9311X עבר לפי החברה בהצלחה את מבחני העמידות המתקדמים MIL-STD-810H כך שהוא עמיד למדי. הוא מגיע עם מעבדי דור 11 של אינטל, עד Core i7, אבל לבדיקה הוא הגיע עם מעבד Core i5-1145G7, שהוא מעבד ארבע ליבות פיזיות/שמונה ליבות לוגיות, והוא מלווה ב-16 גיגה-בייט זיכרון DDR4. ה-G7 בשמו של המעבד מרמז על כך, שהמחשב מגיע עם השבב הגרפי החדש והמתקדם יחסית של אינטל, ה-Iris Xe, ומעבר לכך יש כונן SSD תומך NVMe בנפח של 412 גיגה-בייט. המחשב תומך ב-WiFi 6 uבבלוטות' 5.0, והסוללה שלו היא בנפח של כ-50 ואט/שעה.

הסוללה הספיקה ל-7:33 שעות עבודה במבחן הזמן, שמבוצע באמצעות התרחיש המשרדי העסקי ב-PC Mark 10, ולמרות שיש מחשבים שמציעים יותר, זה בהחלט סביר עבור מחשב שמשקלו כאמור מדגדג את הקילו מלמעלה. בשאר המבחנים הוא הציג את הביצועים הצפויים ממחשב עם המעבד שלו, בהשוואה למחשבים דומים שמצוידים במעבדים חזקים יותר, והם היו סבירים בכל הרמות, כולל במבחנים הגרפיים, וזאת בזכות השילוב  של השבב Iris Xe. המטען של המחשב מציע הספק טעינה מרבי של 65 ואט, וגם הוא קל וקטן יחסית, בהתאם לגודל המחשב.

מי שרוצה יכול גם לבחור לשלב מודם LTE או 5G במחשב כדי לאפשר לו להתחבר מכל מקום גם אם אין רשת אלחוטית זמינה. מה שעוד מפתיע הוא, שכמות חריצי האוורור ממש מועטה, ולמרות שהמחשב מעט מתחמם בעומסי עבודה, כולל במהלך המבחנים, אף פעם זה לא הורגש בקדמתו, באזור העבודה.

המחיר של המחשב בתצורה שנבדק עומד על 5,900 שקלים כולל מע"מ, והוא במפורש מכוון למשתמשים עסקיים שרוצים משהו קצת אחר על השולחן שלהם.

Lifebook U9311X של פוג'יטסו. צילום: יח"צ

הפוסט Fujitsu Lifebook U9311X: מראה מהודר – בלי לוותר על תפקודים עסקיים הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button