ad1
טכנולוגיה

רפאל ורד-בינת יכשירו בחינם חיילים משוחררים לטכנולוגיות בינה מלאכותית

רפאל מערכות לחימה מתקדמות ובינת תקשורת מקבוצת רד-בינת ישתפו פעולה בהקמת מיזם חינוכי-תעסוקתי בצפון להכשרת חיילים משוחחרים לעבודה עם טכנולוגיות בינה מלאכותית וביג דטה.

במסגרת המיזם – בהובלת קליידו מבית בינת תקשורת, המתמחה בעולמות ה-AI והביג דטה – יתקיים קורס מקיף ואינטנסיבי בן 12 חודשים, שיכשיר את בוגריו לעסוק בעולמות הבינה המלאכותית. קהל היעד של המיזם כולל חיילים משוחררים המעוניינים בהכשרה רחבה, מקיפה ומעשית שבסופה יוכלו להשתלב בהיי-טק. יתקבלו לקורס גם מועמדים שאינם בעלי רקע הנדסי ובעלי מובהקות למסלול אקדמי, ותינתן להם הזדמנות להתקדמות אישית ומקצועית, עם מלגת קיום והתחייבות להעסקה ברפאל ובקליידו.

המיזם ייצא לפועל בפארק הייטק בר לב בגליל, הנגיש לתחבורה ציבורית, שם ממוקם גם מרכז הפיתוח של קליידו, זאת במטרה לספק פתרונות ייחודיים המשלבים בין הפלטפורמות, הכלים והיישומים בתחומי ה-AI והביג דטה.

במסגרת הפרויקט יעניק פארק הייטק בר לב תמיכה מלאה לפרויקט וייצר התמחות צפונית, הכוללת חיבור בין החברות לרשויות והמועצות המקומיות וכן למתמודדים פוטנציאליים. כמו כן, הפארק מסייע בגיוס עובדים לצד הפצת הבשורה על הקורס ומציע פעילויות HR ורווחה, המאפשרות לחברות ולשלוחות הצפוניות לייצר ערך עבורן ועבור עובדיהן.

רפאל ובינת מקימות את המיזם מתוך אחריותן לקידום הפריפריה בתעשיית ההיי-טק ולטובת יצירת מקומות תעסוקה מגוונים ובמטרה לייצר עתודה של מנהיגות כלכלית-חברתית וטכנולוגית. המיזם יאפשר שוויון הזדמנויות בתעסוקה עבור תושבי הצפון וקידום החוסן החברתי-כלכלי תוך הקניית מקצוע מבוקש ויוקרתי.

מועמדים המעוניינים להתקבל לתוכנית יוכלו להגיש קורות חיים כאן.

"היוזמה שלנו נועדה לתת מענה לשלושה אתגרים מרכזיים עמם מתמודד המשק הישראלי בימים אלה" אמר יהודה זיסאפל, יו"ר קבוצת רד-בינת, "מחסור בעובדים בתחום ההיי-טק, במיוחד במקצועות המיוחדים והמובילים כדוגמת AI וביג דאטה, שמירה על יתרון ביטחוני-טכנולוגי כפי שבא לידי ביטוי במבצע שומר החומות, והצורך הבוער לסגור את הפער הדיגיטלי בין הפריפריה והמרכז. הפרויקט הזה מגייס את החברות המובילות במשק לצד תמיכה של מוסדות המדינה כדי לסגור את המעגל – מהכשרה ועד לתעסוקה, במטרה להבטיח את עתידן של משפחות בפריפריה הגיאוגרפית של מדינת ישראל".

יואב הר-אבן, מנכ"ל רפאל, בירך על המיזם וציין, כי "כחברה צפונית, רפאל נהנית במשך עשרות שנים מכוח האדם האיכותי שנמצא בצפון. יחד עם זאת, אנו גם ערים לפערים בהכשרות וכן בהיצע המשרות באזור, בעיקר בעולמות הטכנולוגיה. אני צופה שהמיזם ירחיב את מספר המשרות הטכנולוגיות בצפון ויסייע בהשארת תושבים בצפון. רפאל רואה במהלך זה חלק בלתי נפרד מפעילותה למען הביטחון הלאומי של ישראל".

אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת: "כאחת החברות הוותיקות בהיי-טק הישראלי, אנו רואים חשיבות עליונה בהובלת פרויקטים בעלי משמעות כלכלית וחברתית לטובת הכלל. אנו ניגשים לפרויקט זה לאחר הצלחתו של פרויקט קמטק בעיר ערד, שבמסגרתו הוכשרו מועמדים מהפריפריה למקצועות טכנולוגיים, ובוגרי המסלול עובדים כיום בחברות בקבוצת רד בינת. הכשרה מקצועית וניסיון מקצועי הם עמודי התווך של התפתחות ומוביליות חברתית. המיזם הנוכחי משלב את שניהם, ואנו מקווים שבעתיד נוכל להרחיב אותו ולהבטיח את עתידן של כמה שיותר משפחות מהפריפריה הגיאוגרפית של מדינת ישראל".

יהודה זיסאפל, יושב ראש קבוצת רד-בינת. צילום: ניב קנטור

הפוסט רפאל ורד-בינת יכשירו בחינם חיילים משוחררים לטכנולוגיות בינה מלאכותית הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button