ad1
טכנולוגיה

צו השעה: רציפות והמשכיות עסקית – DR

כתב: עוזי מירון.

מהיכן מגיע הצורך של ארגונים וחברות בפתרונות DR?
"מהרצון לבצע התאוששות מהירה ככל האפשר מאסון, או קטסטרופה כלשהי, שפוגעת במערך המידע ומשביתה אותו. זה יכול להיות הצפה, שריפה, רעידת אדמה, חבלה או כל אירוע שגרם לפגיעה אנושה במערכות הארגון.

בעבר, הצורך העיקרי של ארגונים לפתרונות DR הגיע בעיקר מתקנות רגולטוריות, שחייבו אותם לייצר מערך גיבוי מאובטח לנתונים באתר מרוחק בכדי למנוע מצב שבו פגיעה במערכי המידע שלהם תשבית אותם ללא יכולת התאוששות. הרגולציה הזו חלה על ארגונים פיננסיים, ארגוני בריאות וארגונים נוספים שרמת הקריטיות של המידע שאגור אצלם הייתה מאוד גבוהה. צריך לזכור שהקמה של אתר DR היא יקרה מאוד, כיוון שהיא דורשת שכפול של הדטה סנטר של הארגון במקום אחר. זה אומר השקעה גדולה בציוד, בתשתיות תקשורת, בכוח אדם נוסף ובתחזוקה שוטפת, שמבטיחה שהאתר הזה באמת יוכל לספק את מה שהוא יועד לו".

מה עושות החברות הקטנות והבינוניות שרוצות גם הן לשמור על רציפות עסקית?
"בימינו ניתן לראות שנושא ה-DR לא שמור רק לארגוני ענק, אלא הוא פתוח לכל מי שהפך להיות שותף לחלק משרשרת האספקה של כל גוף שרוצה להבטיח רציפות עסקית. במילים אחרות, גם חברות SMB/SME הפכו להיות רלוונטיות לנושא, כיוון שהן נדרשות לעמוד בסטנדרטים של רציפות עסקית, כחלק משרשרת האספקה של גופים מסוימים.

זו בדיוק הסיבה לפופולריות הגדולה של שירותי ההתאוששות העסקית כשירות (DRaaS – Disaster Recovery as a Service) בענן. הרעיון הוא לספק לארגונים את היכולת ליהנות ממערך DR ברמה הגבוהה ביותר, מבלי להיכנס להוצאות ענק על רכש התשתיות והתקשורת, גיוס כוח אדם נוסף ותחזוקה שוטפת.

שירות ה-DRaaS ב-WeCloud – הענן של ווי אנקור מקבוצת חילן – מבוסס על טכנולוגיית vCloud Director Availability של VMware, ומאפשר לכל חברה להגדיר את השרתים שאותם היא רוצה לסנכרן לאתר ה-DR מתוך ממשק ה- Virtual Centerהמקומי המותקן אצלה או באמצעות פורטל ייעודי. ללא צורך במערכות צד ג', המערכת החכמה מאפשרת ללקוח לצפות בסטטוס הסנכרון של המכונות, ולבצע בעצמו בדיקת תקינות והעלאת המכונות במצב בדיקה או במצב DR – באמצעות פורטל זמין ונוח לשימוש.

השירות ב-WeCloud מאפשר תדירות סנכרון ב- RPOנמוך של עד חמש דקות, ובכך מצמצם את החשיפה של הלקוח לאיבוד מידע במעבר לאתר הגיבוי, וזמן התאוששות והחזרת השירותים לפעילות (RTO) קצר מאוד, באמצעות שירות מנוהל מקצה לקצה.

בפועל, אנחנו מספקים לאותן חברות את הביטחון בהמשכיות העסקית, מתוך ידיעה שגם אם יקרה הגרוע מכל, הארגון יוכל לשוב לפעילות בזמן קצר ביותר וביעילות מקסימלית. כל זאת מוצע בתשלום חודשי נמוך יחסית להוצאות הענק שאפיינו הקמת אתרי DR בעבר".

מהן הסיבות לבחור דווקא בשירותי ה-DR ב-WeCloud – הענן של ווי אנקור?
"זו שאלה שאנחנו תמיד מפנים ללקוחות שלנו. התשובות שאנחנו מקבלים מהם פשוטות וענייניות: הסיבה הראשונה במעלה שהם מציינים היא הניסיון העצום שיש לנו. כל לקוח רציני שמכבד את עצמו עושה בדיקה כדי להתרשם מהניסיון של הספק שהוא הולך לשים אצלו את מערך ההמשכיות העסקית שלו. במקרה שלנו מדובר במאות פרויקטים של DR שביצענו ברחבי הארץ ובחו"ל. לניסיון הזה יש ערך עצום. הוא בא לידי ביטוי במהירות שבה אנחנו מספקים מענה לבעיות מורכבות שצצות תוך כדי הפרויקט, ביכולת שלנו למנוע מראש בעיות ותקלות ובשירות המצוין, שלקוחות רבים מגדירים אותו כיוצא מהכלל. לצד זאת, הלקוחות מציינים את תשתית הענן המקיפה והמתקדמת שלנו, שמשלבת טכנולוגיות נוספות לצד הטכנולוגיות המתקדמות של VMware, וכן מגוון פתרונות תקשורת גמישים. בכך היא מאפשרת לנו לספק פתרונות DR מקיפים, שמייצרים פתרון אחוד גם לדרישות מאוד מורכבות לאתרי התאוששות מאסון.

השילוב בין שירותי ענן מתקדמים, הניסיון שצברנו במספר רב של פרויקטים, רמת שירות של 24/7 בזמני תגובה קצרים מאוד של צוות הנדסה מקצועי ומנוסה, והבקיאות שלנו במגוון רחב של טכנולוגיות הוא שילוב מנצח, שגורם ללקוחות לראות בנו כבחירה הטבעית שלהם להבטחת ההמשכיות והרציפות העסקית שלהם כשירות".

לקבלת פרטים נוספים אודות שירות ה-DR הקליקו כאן.

החשיבות שבהתאוששות מאסון ובהמשכיות העסקית.

הפוסט צו השעה: רציפות והמשכיות עסקית – DR הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button