ad1
טכנולוגיה

פודקאסט: מה יהיו הנושאים בכנס התקשוב הביטחוני IT4IDF?

כנס IT4IDF של אנשים ומחשבים יארח את בכירי במטה הכללי, קצינים לשעבר שמילאו תפקידי פיקוד והובילו פרויקטים בתחום הדיגיטל, וכן מנהלים של חברות IT העובדות עם מערכת הביטחון.

בפודקאסט אנשים חשבים אירחנו את תא"ל (מיל) נתי כהן, לשעבר קצין קשר ותקשוב בצה"ל, ולשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, ואת סא"ל (מיל) אודי קאוף, יו"ר ועדת התכנים ומנחה הכנס.


תא"ל כהן מכהן כיום כיו"ר דירקטוריון
CyberIL וחברות נוספות. בשנה וחצי האחרונות, במסגרת תפקידו במילואים, משמש כהן כראש מנהלת התקשוב לסייבר וכן אחראי על מנהלת התרגילים של צה"ל העוסקת בתרגילים פיקודיים ותרגולים של המטה הכללי.

בכנס התקשוב הצבאי יוביל כהן פאנל בנושא תרגול מערכי התקשורת והסייבר, שיעסוק בנושאים אותם הוא מוביל במסגרת תפקידו במילואים.

"מנהלת התרגילים אחראית על תרגול המטה הכללי ואת הפיקודים המרחביים, במימדים רב מערכתיים ורב-זרועים", אמר כהן.

לדבריו, "הצורך בהקמת מנהלת למעשה נובע מהעובדה שיש הבנה עמוקה בצה"ל כי קיים מרחב לחימה חדש, והוא המרחב הקיברנטי, ויש להיערך אליו בהתאם".

במסגרת תפקידו כהן מלווה את כל השלבים מהתכנון, האפיון וכתיבת התרחישים, כאשר לכל זרוע יש מנהלת שלו, ויש תיאום וסנכרון ביניהן.

כנס IT4IDF

כנס IT4IDF

"המורכבות של התרגיל היתה תרגול בכל שלב משלב השגרה דרך המעבר לחירום, דרך תמרון לעומק מחוץ לגבולות ישראל", סיפר כהן. "ההכנות לתרגיל נמשכות חודשים רבים, כל גוף שמתורגל מקבל משימות, ועושים הכל כדי שתרגול יהיה אפקטיבי", הרחיב. "אני מניח שבעקבות התרגיל יהיו מסקנות גם בהיבט התקשורתי והדיגיטלי", אמר.

"הרמטכ"ל הוביל בשנים האחרונות תפישה של מהפכה דיגיטלית, שמוביל אותה אגף התקשוב, שהיא חלק מהפקת לקחים ממלחמת לבנון השנייה. נעשו תהליכים שונים, כי הבנו שיש עולם שמתקדם מאוד, וצה"ל לא יכול להישאר מאחור", אמר כהן.

בהמשך תיאר כהן את המשמעות של התיאום הרב-זרועי, שהשתפר מאוד בשנים האחרונות ובא לידי ביטוי במבצעים האחרונים, ואת מרכזיותם של מערכי התקשוב והדיגיטל.

ראיון עם אודי קאוף

מרואין נוסף בתוכנית הוא סגן אלוף במיל קאוף, יו"ר ועדת התכנים ומנחה הכנס.

קאוף שירת בצה"ל 26 שנים ופרש לפני 14 שנה, בשירותו הצבאי היה שותף לתהליכי דיגיטציה של שדה הקרב הטקטי, מרמת החייל הבודד ועד לפלטפורמות הטקטיות.

"בשנים האחרונות מאז פרישתי", סיפר, "אני פועל בעיקר בתחומי פיתוח עסקי עבור יצרנים ואינטגרטורים אל מול מערכת הביטחון, וחבר בוועד המנהל של העמותה להנצחת חללי חיל הקשר".

קאוף ציין שזהו הכנס הפיזי הגדול ביותר שנעשה מאז הקורונה. "בשנים האחרונות אנחנו נוגעים בכל הנושאים המרכזיים של התקשוב בצה"ל ובטרנספורמציה הדיגיטלית בכל ההיבטים, גם בדרך שהצבא חי ביומיום שלו", אמר קאוף.

הכנס יכלול מספר פאנלים שיעסקו בנושאים: שילוב נשים בתפקידי פיקוד בתקשוב, אתגרי רכש במערכת הביטחון, טרנספורמציה דיגיטלית והפאנל שיוביל כהן. קאוף ציין כי גם נושא הענן יעלה בכנס, בגלל הרלבנטיות של מכרז נימבוס והמכרז הצה"לי שעומד להתפרסם. עוד ציין קאוף שבכנס ישתתפו ספקי שירותים, שגם יקחו חלק בתערוכה מרהיבת עין עם פתרונות למגזר הביטחוני.

להאזנה לפודקאסט המלא לחצו כאן

מימין לשמאל: תא"ל (מיל) נתי כהן, לשעבר קצין קשר ותקשוב בצה"ל ומנכ"ל משרד התקשורת, וסא"ל (מיל) אודי קאוף, יו"ר ועדת התכנים ומנחה כנס IT4IDF.

הפוסט פודקאסט: מה יהיו הנושאים בכנס התקשוב הביטחוני IT4IDF? הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button