ad1
טכנולוגיה

סקירת האוזניות נטולות החוטים החדשות של ג'אברה

בתערוכת IFA האחרונה הכריזה ג'אברה (Jabra) – אחת החברות המוכרות היטב בשוק הישראלי בתחום של אוזניות נטולות חוטים, או TWS – שני דגמי אוזניות חדשים, והם כבר הושקו בארץ, למרות שמאז התערוכה עבר בקושי שבוע.

בדור החדש של האוזניות שלה הפרידה החברה לראשונה, אולי כדי למנוע בלבול בקרב הלקוחות הפוטנציאליים, בין הסדרה הראשית לבין סדרת ה-Active, שמיועדת לשימושים ספורטיביים יותר. אוזניות הדגל הן Elite 10, ולא יהיה דגם ספורטיבי עם המספור הזה כמו שהיה בעבר. את הדגם, שמיועד לשימוש באוזני האנשים שיוצאים להזיע ברחובות או בכל מקום אחר, היא השיקה תחת השם Elite 8 Active, והוא זה שהגיע לסקירה.

הדגם הכי קשוח בעולם?

יש עוד כמה דברים ראשוניים ב-Elite 8 Active מעבר להפרדה המבנית בשמות הדגמים. החברה מתארת את הדגם כהכי קשוח שהשיקה אי פעם, ואפילו הכי קשוח בעולם. האוזניות הללו מציעות עמידות בתקן IP68, מה שאומר שהן לא ממש סבלו אחרי שהן צללו קלות למים, התרטבו ליד הבריכה כשהילדים התיזו לעברן בכוונה, וגם לא כשהן 'נפלו בטעות' מגובה הכתפיים בערך אל המדרכה. הן אפילו לא הואילו להראות סימנים שזה קרה להן, לא פיזיים ולא שמיעתיים.

מדובר באוזניות שכאמור מיועדות לצורך ספורט, ואחד האלמנטים הכי חשובים בכך הן ישיבה טובה באוזן, וגם את מבחן ניעור הראש והקפיצות – הן עברו בהצלחה. ג'אברה החלה כבר בדור הקודם לספק חמישה קצוות סיליקון באריזה, כך שקל למצוא את הקצוות המתאימים לכל אוזן, לפחות כמעט. הקצוות האלה חשובים משתי סיבות: נוחות הענידה באוזן לאורך זמן, כי מידה לא טובה יכולה בהחלט להציק, והשנייה היא לעזור למנגנון השתקת הרעשים של האוזניות.

הסגירה הנכונה של קצוות הסיליקון בתוך האוזן מספקת בפני עצמה השתקה טובה מאוד של רעשי הרקע, ויחד עם מנגנון ה-ANC של האוזניות עצמן, שמבוסס על שימוש בשלושת המיקרופונים שיש בכל אוזניה, גם בעוצמת מוזיקה יחסית נמוכה, על קו ה-50% לערך, השתקת הרעשים ברחוב פשוט מצוינת – אין דרך אחרת לתאר זאת, מרעשים של כלי רכב, דרך דיבורים של בני אדם סמוכים, ורק רעשים פתאומיים ממש חזקים, כמו אזעקה או אמבולנס חולף, חדרו את חומת המוזיקה. למעשה גם בלי מוזיקה עוצמת הרעשים הסביבתיים הייתה נמוכה עד מאוד.

אפשר לבחור כמובן גם לבטל את המנגנון, או לבחור בהחדרת רעשים סביבתיים, באמצעות לחיצה על הכפתור השמאלי הפיזי כברירת מחדל – וכן, אני מאוד מעדיף אוזניות שמשתמשות בכפתורים פיזיים ולא בכפתורי מגע – כשהאפליקציה המצוינת שמלווה כתמיד את האוזניות של ג'אברה מאפשרת מעבר בכל לחיצה בין שלושת המצבים או רק בין שניים מהם, השתקה והגברת רעשי הסביבה כדי להיות מודעים יותר טוב למה שקורה מסביב.

עם זאת, בכל מצב, כדי לנהל שיחה עם אדם שפוגשים ברחוב נאלצתי להוציא את האוזניות מהאוזניים כדי להבין את הצד השני היטב, גם בהגברת הרעש הסביבתי. בשיחות טלפון האיכות הייתה טובה, גם בהשוואה לאוזניות מדורות קודמים של ג'אברה. לא נתקלתי בתלונות, אך מצד שני הייתה הרגשה שבכל זאת מעין 'לכלוך' התלבש קצת על השיחה וקצת שינה את הקולות, ואת הקול שלי, שמעתי בגוון קצת משונה. עם זאת השיחה הייתה ברורה לחלוטין בכל מצב שנבדקו האוזניות, בחוץ, בגינה או ליד הכביש, או בבית ליד טלוויזיה שעובדת ומשמיעה קולה היטב.העלתה את רף איכות האוזניות שלה. ג'אברה.

העלתה את רף איכות האוזניות שלה. ג'אברה.

שילוב של נוחות, מוזיקה באיכות טובה ועוד תכונות מוצלחות

שמיעת מוזיקה הייתה חוויה טובה ברוב המצבים. כברירת מחדל האוזניות אמנם צלילים טובים לאורך כל הסקלה, אבל עם העדפה קלה לבאס. זה לא כל כך משנה, כי באפליקציה המוזכרת לעיל יש אפשרות לבחור באקולייזר הדגשות אחרות, באופן ידני או בכמה מהאפשרויות שמציעה ג'אברה כברירת מחדל.

האפליקציה גם מאפשרת לבצע עדכוני קושחה ל-Jabra 8 Active, כשעדכון אחד כזה חיכה לי מיד לאחר ההפעלה. בנוסף ניתן גם לעקוב דרכה אחר מצב הסוללה של האוזניות עצמן ושל מארז הטעינה, שאת העיצוב שלו לא ממש אהבתי. העדפתי את התקופה שהמארזים היו שטוחים למטה.

זמן הסוללה בעת שימוש עקבי במנגנון השתקת הרעשים האקטיבי עמד על 8 שעות לכל אוזניה, ועד 32 שעות כולל מה שמציע המארז. אם מבטלים את השימוש ב-ANC אפשר להגיע גם ל-56 שעות הפעלה.

Jabra 8 Active נוחות מאוד לשימוש, כך שאפשר להשתמש בהן בקלות לאורך זמן. במהלך הבדיקות אפילו קיבלתי הודעה שאני עונד אותן זמן ממושך מדי. השילוב של נוחות עם מוזיקה באיכות טובה, מנגנון השתקת רעשים מעולה, שיחות באיכות טובה ועמידות פיזית – בהחלט מוצלח מאוד. המחיר עומד על 799 שקל.

Jabra Elite 8 Active - האוזניות נטולות החוטים החדשות של ג'אברה.

הפוסט סקירת האוזניות נטולות החוטים החדשות של ג'אברה הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button