ad1
טכנולוגיה

סקירה: Inspiron AIO 5400 של דל – הכל כלול וגם באריזה יפה

יש משהו במחשב הכל כלול שולחני שמעצם טבעו מתאים מאוד למצב הנורמלי החדש, הסיסמה שמאמצים יותר ויותר אנשי דור הקורונה. אם תבדקו מדי פעם מחקרים של יצרניות מחשבים, תמצאו בהם לפחות סעיף אחד שאומר שרוב העובדים, גם במצב שבו תתאפשר החזרה לעבודה משרדית מלאה, ירצו להמשיך לעבוד לפחות חלק מהזמן מבית הקפה ליד הבית, מהפארק ומכל מקום אחר רק לא מהעבודה – אבל בעיקר מהבית, כשאפילו לא צריך להוריד את הפיג'מה, אלא לפני שיחת וידיאו חשובה.

וכשעובדים מהבית, לא עושים רק עבודה, אין מה לעשות. קצת גולשים, קצת משחקים, קצת קוראים, קצת מחפשים מתכונים, קצת משוחחים עם משפחה וחברים מעבר לים או גם, מה לעשות, שחייבים להיות בבידוד.

כן, הבית הפך בפני עצמו לסביבה היברידית, ומחשב הכל כלול, כמו ה-Inspiron AIO 5400 של דל, הוא פתרון נפלא, כי הוא מציע מסך הרבה יותר גדול מזה של מחשב נייד, חוסך מקום על השולחן, ובמקרה המסוים שלו גם מאפשר לסדר פחות או יותר את כל הכבלים בצמה אחת עם רצועת פלסטיק ייעודית שמגיעה באריזה.

וכשהמחשב גם נראה טוב – ובצבע הלבן הכולל, עם גב הכסף, לפחות במקרה של המחשב שהגיע אלי לבדיקה הוא נראה בעצם נפלא – הוא גם מתאים להצבה במסגרת פינת העבודה המשפחתית שבה הוא יכול לשמש את כולם.

בבסיסו מדובר למעשה במחשב נייד שהכניסו אותו לקופסה של מחשב נייח. למה הכוונה? התצורה הטכנית שלו מבוססת על Core i7-1165G7 שהוא אחד המעבדים הקלאסיים מהדור ה-11 של אינטל עבור שוק המחשבים הניידים. הוא מגיע עם השבב הגרפי היחסית חדש Iris Xe, ואליו הוסיפה דל את GeForce MX330 של אנבידיה עם 2 גיגה-בייט של זיכרון תצוגה מסוג GDDR5, שעוזר במשחקים, אבל בחות בביצועים חישוביים, שבהם דווקא השבב המובנה של אינטל התגלה כיעיל יותר.

אליהם צירפה דל 16 גיגה-בייט זיכרון RAM מסוג DDR4 במהירות של 2,666 מגה-הרץ ואחסון מבוסס כרטיס M.2 SSD PCIe NVMe בנפח 256 גיגה-בייט להעלאה מהירה של מערכת ההפעלה, וכונן קשיח מכני מסורתי בנפח 1 טרה-בייט, אך במהירות נמוכה משהו של 5,400 סל"ד.

להוציא התוספת של הכונן המכני, מדובר בתצורה סטנדרטית של מחשב נייד, ודל לא ממש יוצאת דופן – מחשבים כמו Inspiron 5400 יש כיום כמעט לכל יצרנית שמציעה מחשבי הכל כלול כדוגמתו. הסיבה לכך היא, שעם שטח העבודה הגדול יחסית שיש ללוח האם מאחורי המסך, עם מקום רב להפצת החום החוצה, בפועל המחשב כמעט שלא מתחמם והוא התגלה במהלך הבדיקות כשקט מאוד גם בעבודה מאומצת.

המסך עצמו הוא בגודל 23.8 אינץ' ומציע רזולוציית FHD, והוא גם תומך במגע, אם כי הוא כמובן גדול הרבה יותר מכל מחשב נייד שקיים כיום בשוק – לפחות בייצור סדרתי. המסך נמתח ממש מקצה לקצה עם שוליים זעירים משמאל, מימין וגם מלמעלה, והוא מספק תצוגה טובה מאוד, עשירה בגוונים, נעימה לעין וחדה, והוא גם מלווה בשני רמקולים חזקים וברורים, גם בעוצמות גבוהות, שממוקמים משני הצדדים בגריל יפה, שנמצא מתחת למסך, ומכיל גם שני מיקרופונים לשיחות ועידה. המצלמה עצמה מסתתרת בחלק העליון מאחורי המסך, ויש צורך בלחיצה קלה עליה כדי לגרום לה לצוץ החוצה – ובלחיצה מתונה היא חוזרת למקומה המוסתר, כך שאין בעיה לשמור על פרטיות כשהיא לא בשימוש, וגם לעשות את זה בלי שצריך לקום מהכיסא.

איכות שיחות הווידיאו התגלתה כסבירה לחלוטין, ובשיחה שני הצדדים שמענו היטב זה את זה והתמונה הייתה חדה ברורה, מה שאומר שמדובר בהחלט במחשב שמתאים גם לשימוש משרדי – ואני מדגיש משרדי, כי בכל זאת לא מדובר במחשב שמציע ביצועים חזקים עבור מפתחים ויוצרי תוכן מתקדמים.

בגב המסך יש חיבורים ויציאות למכביר, כולל אחת שמאפשרת להטעין התקנים ניידים אחרים, טלפון לדוגמה, ויש אפשרות גם להשתמש במחשב כמסך למשחקי קונסולות. דל צירפה גם עכבר ומקלדת אלחוטיים תואמי צבע, אבל אם העכבר סביר, המקלדת תהיה כנראה אחד הדברים הראשונים שתחליפו. היא לא רק פשוטה, היא גם קצת מהירה מדי בעזרה לסוללות לנפוח את נשמתן. מומלץ מאוד להשתמש בכפתור הכיבוי/הפעלה מאחור כשאין בה צורך.

Inspiron 5400 עולה 5,890 שקלים כולל מע"מ, ואם אתם זקוקים למחשב ביתי שיציע לכם הכל, כולל עבודה, הוא בהחלט יכול להיות ברשימה שלכם.

Inspiron AIO 5400 של דל. צילום: יח"צ

הפוסט סקירה: Inspiron AIO 5400 של דל – הכל כלול וגם באריזה יפה הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button