ad1
טכנולוגיה

נקלעתם לשהייה ארוכה בממ"ד? שחקו, כדי להירגע ולהעביר את הזמן

ימי המלחמה הקשים שעוברים עלינו גורמים לחלקים גדולים מהעם לשבת לעיתים קרובות מדי בממ"ד בהמתנה ארוכה ומורטת עצבים לרגיעה, שתאפשר להם לצאת קצת לשאוף אוויר. גם הילדים, שלא ממש הספיקו לחזור לבית הספר עדיין אחרי החופשה הארוכה של כיפור וסוכות, מתקשים עם חוסר מעש במרחב המוגן, ובאופן טבעי – המתחים רבים.

אספנו עבורכם המלצות לכמה משחקים אונליין, שמאפשרים להתמודד קצת עם המתח הזה ולהסיח את הדעת, לפחות לכמה דקות. זו גם אפשרות טובה יותר להצדיק היצמדות למסך הקטן, במקום לרשתות החברתיות.

Monopoly Go! – גרסה מעודכנת של המשחק הכי משפחתי

קשה לי לחשוב על משחק יותר משפחתי ו/או חברתי ממונופול על גרסאותיו השונות. זו לא הפעם הראשונה בה הוא מגיע למחשב, אבל הגרסה הנוכחית, Monopoly Go! של סקופלי, שמה דגש רב על משחקיות מול חברים ובני משפחה. גם אם נמצאים בממ"ד, כל עוד יש תקשורת אלחוטית תוכלו להיפגש במשחק עם החברים שנמצאים ברחבי הארץ והעולם.

בעיקרון זה כמובן אותו משחק מוכר היטב: לגלגל קוביות, להתקדם על הלוח, לאסוף כסף, להתמודד עם טייקונים, שכאמור יכולים להימצא בכל מקום בעולם. הלוח לא שוקט על שמריו. הוא משנה צורה, ניתן לבנות עליו בניינים ייחודיים, ויש גם אירועים מיוחדים בהם אפשר להרוויח מתנות כאלה או אחרות.

החברים ובני המשפחה יכולים להפתיע, לשדוד ממכם כסף, לבוא לומר שלום, ועוד. המשחק, שכמובן כולל קניות קטנות איך לא(?!), הושק באופן רשמי במרץ האחרון, והוא זוכה לעדכונים ותיקוני באגים ללא הרף. בינתיים הוא הורד 1.26 מיליון פעמים וזוכה בדקל לביקורות חיוביות בדרך כלל.

להורדה: בגרסת האנדרואיד | בגרסת ה-iOS

Killer Sudoku – קצת יותר מסודוקו רגיל, בכמה רמות

אני מכיר יותר מבן אדם אחד שדואג בכל חום לשים יד על עיתון כזה או אחר כדי לפתור בו קודם כל, ואולי רק, את תשבצי הסודוקו שמתפרסמים בדפוס – וכמעט לא משנה באיזו מערכת מדובר. התשבצים הללו, או התצרפים מבוססי המספרים, החלו להתפרסם בעידן המודרני לקראת סוף שנות השמונים של המאה הקודמת, והפכו מהר מאוד לפופולריים ביותר, כשיש כאלה שמקפידים למלא אותם באופן עקבי.

Killer Sudoku מביא גרסה של סודקו בה כל כמה משבצות מחוברות יחדיו, לאו דווקא מאותם תאים, כדי להציג סכום של חיבור הספרות שצריכות להופיע בהן על מנת לספק עוד רמזים.

התצרפים מוצעים בחמש דרגות קושי, והמשתמשים יכולים גם לעקוב אחר הסטטיסטיקות שלהם, מאחוזי ההצלחה – יש מספר מוגבל של טעויות שאפשר לעשות בכל לוח, דרך הזמן הממוצע שנדרש כדי להשלים כל חידה, ועד דירוגים וכן ניקוד.

יש תצרף יומי, הוא קצת קשה יותר מהממוצע; יש מעין מצב הרפתקה; ויש אפשרות להציג את הלוח בצבעים שונים, מה שמקל על העין לזהות את המשבצות שמתחברות כדי ליצור סכום. יש פרסומות, אבל זה לא מציק, ומי שרוצה יכול לשלם קצת פחות מ-9 שקלים כדי להסיר אותן.

להורדה: בגרסת האנדרואיד | בגרסת ה-iOS

SimCity BuildIt – משחק בניית העיר הפופולרי בגרסת מובייל מודרנית

המשחק האחרון ברשימה הנוכחית של המשחקים חוגג בעוד קצת יותר מחודשיים את יום הולדתו התשיעי, לא פחות. SimCity BuildIt הוא אחד ממשחקי בניית הערים היותר טובים שיש כיום עבור טלפונים/טאבלטים מודרניים, ויש לא מעט כאלה.

אלקטרוניק ארטס – באופן מעורר הערכה במקרה שלו – ממשיכה לעדכן אותו כל הזמן. למעשה העדכון האחרון הוא מסוף אוגוסט הנוכחי, לאחר שהמשחק עבר מזמן את סף 100 מיליון ההורדות.

SimCity הפך מייד מראשית דרכו לקלאסיקה בתחום משחקי המחשב. גרסאות המובייל שלו נכתבו מחדש בהתאמה מלאה למסכים הקטנים יותר, וכמובן שיש מכירות קטנות, שכנראה מכניסות לא מעט כסף למפיצה אם היא ממשיכה לתחזק את המשחק שנים רבות כל כך. עם זאת, הבסיס נשאר: לבנות עיר מוצלחת שתושבים ירצו לבוא לגור בה ומוכנים לשלם כסף כדי לעשות זאת. אבל יש להם דרישות רבות לשירותים. חייבים לדאוג שיהיה כיסוי של משטרה, מכבי אש ומוסדות חינוך. חייבים שתהיה תחבורה מספקת בעיר, שלא יהיו יותר מדי פקקים ולא זיהום – וכמובן שתהיה אספקת חשמל ומים נאותה. גם בידור וספורט ברשימה, ואם הכל בסדר – הבניינים צומחים לגובה.

הכל צבעוני ונאה לעין, ויש הרבה משימות ומדי פעם תקופות שבהן כולל המשחק בניינים מוכרים כאלה או אחרים, מלונדון לדוגמה, ועוד.

להורדה: בגרסת האנדרואיד | בגרסת ה-iOS

בממ"ד? משחק אונליין, לבד או בקבוצה, יעזור להפיג מתח ולהעביר את הזמן.

הפוסט נקלעתם לשהייה ארוכה בממ"ד? שחקו, כדי להירגע ולהעביר את הזמן הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button