ad1
טכנולוגיה

מיקרוסופט הכריזה על Windows 365 – שלוקחת את מערכת ההפעלה מה-PC לענן

לא רק Windows 11 – תתחילו לשנן גם את השם Windows 365. הגרסה החדשה של חלונות היא הדרך של מיקרוסופט לקחת את מערכת ההפעלה שלה מהמחשבים האישיים אל הענן, כך שכלל היישומים, הנתונים וההגדרות של המחשב יהיו זמינים בכל מקום עבור עסקים בכל גודל – בין אם זה במחשב האישי או התאגידי של העובד.ת או המנהל.ת.

מיקרוסופט הכריזה על Windows 365, שאמורה להיות זמינה מה-2 באוגוסט, במהלך כנס השותפים של Inspire, שהחל אמש (ד') ויימשך עד יום שישי. לאור המצב, זאת הפעם הראשונה שבה אירוע הענק הזה מתקיים באופן וירטואלי.

בדומה ל-Chrome OS, מערכת ההפעלה העננית של גוגל, גם Windows 365 תהיה זמינה דרך הדפדפן, אם כי במקרה שלה ניתן יהיה לגשת אליה מכל מחשב או טלפון חכם, ולא משנה מהי מערכת ההפעלה המותקנת בו, כל עוד יש דפדפן וחיבור לאינטרנט. כל שינוי שיבוצע בכל יישום שיופעל יישמר בזמן אמת, כך שהמערכת תהיה מעודכנת כל הזמן. ההזרמה תהיה בהתחלה בתצורת Windows 10, ולאחר ההשקה של Windows 11 יוכלו המשתמשים לבצע את הבחירה שלהם באיזו גרסה של חלונות להשתמש.

יותר מכך, המשתמשים יוכלו לבחור את "תצורת המחשב" שבהם הם ירצו רוצים להשתמש – עד שמונה ליבות עם 32 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ועד 512 ג'יגה-בייט נפח אחסון, מה שאמור להספיק די והותר לצרכי עבודה. במיקרוסופט מבטיחים שהמוצר החדש יהיה זול יחסית וקל להתקנה ולהגדרה: החברה מבטיחה פריסה, עדכונים וניהול קל עבור אנשי ה-IT, עם התקנה שאורכת כמה דקות בלבד. בנוסף, במיקרוסופט אומרים שהמערכת תהיה מאובטחת מקצה לקצה מעצם הפיתוח שלה, מעצם הסתמכותה על שרתי ה-Azure ובגלל עקרונות אמון האפס (ה-Zero Trust), וגם מאחר שאין כל אחסון בהתקן כזה או אחר.

Windows 365. מקור: מיקרוסופט

Windows 365. מקור: מיקרוסופט

"עם Windows 365 אנחנו יוצרים קטגוריה חדשה: מחשב אישי בענן", אמר סטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, בדבריו, שפתחו את האירוע. "בדיוק כמו יישומים שהובאו לענן בדרך של תוכנה כשירות (Saas), אנחנו מביאים כעת את מערכת ההפעלה לענן, ומספקים לארגונים גמישות רבה יותר ודרך בטוחה להעצים את כוח העובדים שלהם להיות פרודוקטיביים ומחוברים יותר – ללא קשר למיקום".

עדכונים ל-Teams

על אף ש-Inspire הוא קודם כל כנס שמתרכז בשותפים, בעבודה מולם ובעמלות, שלפי מיקרוסופט הופחתו ל-3% – לעומת הסטנדרט המקובל בתעשייה, שעומד על 20%, היו בו כמה וכמה הכרזות טכנולוגיות. מעבר ל-Windows 365, מיקרוסופט הכריזה בכנס על עדכונים ל-Teams, שלפי נאדלה הכפילה בשנה האחרונה שלה את מספר המשתמשים ל-145 מיליון. יצוין שמיקרוסופט סיפקה לאורך השנה יותר מ-300 עדכונים לשירות זה. אחד העדכונים החדשים שהוכרזו הוא שיתוף הדוק יותר עם Dynamics 365, תוכנת ה-CRM של הענקית מרדמונד. משתמשי Teams יוכלו לתפעל תזרימי Dynamics ישירות מתוך אפליקציית שיתוף הפעולה הארגוני, כולל אפשרות לצפייה ועריכה של רשומות. בנוסף, יכולת חדשה ב-Teams תאפשר למשתמשים להגדיר שיחות וערוצים, כך שכל עדכון בהם יוביל להתראה אוטומטית.

Teams. מקור: מיקרוסופט

Teams. מקור: מיקרוסופט

כן הציגה החברה כלים רבים לפיתוח מהיר של יישומים, כולל לאנשים שלא ממש יודעים לתכנת. אולם, ההכרזה המעניינת ביותר הייתה על Microsoft Viva, המבוססת על Microsoft 365, שהחברה מגדירה כפלטפורמת חוויית עובדים שאמורה לחבר אותם אל הנתונים, התובנות, מאגר הידע ודרכי התקשורת של הארגון, "כדי לעזור להם להוציא מעצמם את המיטב". לפי מיקרוסופט, הפלטפורמה אמורה לעבוד עם הפתרונות הקיימים ולהשתלב בפורטפוליו של כל חברה, בעזרת מודולים שונים. החברה הציגה בנוסף שורה ארוכה של 21 שותפות, שבהמשך השנה יאפשרו לשלב את הפתרונות שלהן כחלק מ-Viva.

ענן התעשייה השישי של מיקרוסופט

פתרון נוסף שהוכרז הוא Microsoft Sustainability Cloud , שהינו ענן התעשייה השישי של הענקית מרדמונד. הוא יאפשר לארגונים לתעד, לדווח ולהפחית את ההשפעה על איכות הסביבה ופליטת הפחמן, ולשפר את יכולת ניצול האנרגיה שלהם. כמו ענני התעשייה הייעודיים האחרים, הפלטפורמה הזו מרכזת שירותים, אפליקציות ופרוטוקולים מובנים המסייעים להשגת מטרה הקיימות. כמו כן, הכריזה מיקרוסופט על התחייבות ל-100/100/0 משלה – עד 2030, החברה מתחייבת להגיע למצב שבו 100% מהחשמל שהיא צורכת כל הזמן יגרום לפליטת פחמן אפסית.

נאדלה ציין כי "השנה האחרונה, ככל שהייתה שוברת לב, הייתה גם הזרז לשינוי המהיר שעבר ועובר עלינו. אנחנו עוברים את השינוי החשוב ביותר שלנו מזה דור. אנחנו לא יודעים אולי לחזות את העתיד, אבל אנחנו יודעים כיום כי ההמרה הדיגיטלית היא זו שתאפשר לנו להתאושש ולחיות, ולא משנה מה יקרה בדרכנו. אנחנו רק נעים קדימה. אין חזרה לאחור למה שהיה לפני שנתיים, ואחד השינויים הוא שכל חברה תצטרך להיות טכנולוגית בזכות עצמה. אנחנו נותנים את כל הכלים כדי לגרום לזה לקרות, בעזרת השותפים שלנו. אנחנו, במיקרוסופט, מאמינים בשני דברים: אנחנו יכולים להיות מצליחים רק אם השותפים מצליחים, ואנחנו ביחד מצליחים רק אם העולם מסביבנו מצליח".

מנכ"ל מיקרוסופט, סטיה נאדלה, בכנס Inspire, אמש (ד'). צילום מסך

הפוסט מיקרוסופט הכריזה על Windows 365 – שלוקחת את מערכת ההפעלה מה-PC לענן הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button