ad1
טכנולוגיה

מחשב שיגרום למי שיושב לצידכם לפעור את הפה

אני אוהב מחשבים שמצליחים לתפוס תשומת לב כשמוציאים אותם מהתיק. ניידים שגורמים לאלה שיושבים לצידכם, בעיקר אם הם מצוידים בניידי מיינסטרים, לפעור קלות את הפה, ולבדוק ולהתעניין מה וכמה, ואולי גם למה. Zenbook Pro 16X של אסוס הוא בהחלט מחשב שעומד בתקן הזה. זה מחשב מרשים מכמה סיבות טובות, ובעיקר עבור מי שמחפש מחשב נייד עם ביצועים גבוהים במיוחד – גם אם הם באים על חשבון דברים אחרים.

הדבר הראשון שיש לומר על ה-Zenbook Pro 16X הוא שמדובר במחשב גדול מידות. קשה לא להבין שהגודל הוא חלק מהעניין במחשב הזה: הוא מגיע עם מסך 16 אינץ', שמסביבו נימה שחורה ומסגרת דקיקה שאפשר בכל זאת לראות; מקלדת שמתרוממת מעלה, לזווית שאמורה להיות יותר נוחה להקלדה וגם עוזרת להכניס הרבה מאוד אוויר פנימה, לצורך קירור – אבל דורשת מרוב המשתמשים, שמגיעים מניידים עם מקלדות שטוחות, להתרגל לעבודה במצב הזה; ועם משטח שליטה ענק, ממש ענק.

מחשב ליוצרי תוכן, עם מעבד רב עוצמה

הסיבה שבאסוס ייצרו מחשב כל כך גדול היא שהחברה מכוונת אותו קודם כל ובעיקר ליוצרי תוכן. זוהי גם הסיבה שמקדימה, לצד משטח השליטה, יש גלגלת מיוחדת, שמאפשרת לבחור במהירות אחת מבין האפשרויות שנמצאות מסביב – ואז, באותה הקלות, לשנות את ההגדרות שלה. כברירת מחדל, ניתן לבחור בבהירות או בעוצמת הקול של Windows 11 Pro – מערכת ההפעלה שהמחשב מגיע איתה, אבל ניתן להוסיף עוד אפשרויות, כולל עבור יישומיים ייעודיים. בסופו של דבר, זה מקצר מאוד את העבודה עבור יוצרי תוכן שצריכים, לדוגמה, לבחור במהירות כלי ציור ועיצוב, או צבע מתוך מבחר של גוונים.

זוהי גם הסיבה שהגוף מסתיר בתוכו מעבד רב עוצמה, אחד החזקים ביותר שמציעה אינטל בדור ה-13 של מעבדי ה-Core. מדובר ב-Core i9-13900H – מעבד 45 וואט, שמציע 6 ליבות ביצועים ו-8 ליבות יעילות, או 20 נימי עבודה. מהירויות הליבות מרשימה: הליבות הביצועיות יכולות להגיע ל-5.4 גיגה-הרץ, וליבות הביצועים – ל-4.1 גיגה-הרץ. לא פלא שבמבחנים של Geekbench 6.1 הגיע המחשב ל-2,695 נקודות במבחן הליבה היחידה – התוצאה הגבוהה ביותר שראיתי השנה על מסך של מחשב נייד. גם במבחן ריבוי הליבות התוצאה הייתה מרשימה, עם 10,547 נקודות.

לא רק המעבד

אבל זה לא רק המעבד – יש גם כרטיס גרפי חזק למדי, בדמות הגרסה הניידת של GeForce RTX 4070, שמגיע עם 8 גיגה-בייט זיכרון וסיפק תוצאות מרשימות במבחני משחקים, ועוד יותר מזה במבחנים שנועדו לבדוק את התאמת המחשב לעבודת יצירת תוכן. יחד עם לא פחות מ-64 גיגה-בייט זיכרון RAM מסוג LPDDR5 ואחסון SSD תומך NVMe בנפח של 2 טרה-בייט, יש כאן בדיוק את העוצמה ואת הביצועים עבור הקהל הפוטנציאלי של המחשב הזה.

הסוללה מציעה נפח עבודה גדול יחסית של 96 וואט/שעה, אבל מכיוון שמדובר במחשב גדול ובמסך באיכות גבוהה, הוא החזיק מעמד במבחן הסטנדרטי שלי כ-5:25 שעות – זמן סביר עבור מחשב שגם ככה משקלו לא מאפשר לנייד אותו יותר מדי.

Zenbook Pro 16X של אסוס.

Zenbook Pro 16X של אסוס. צילום: יח"צ

מה עם המסך?

לא שכחתי את המסך: הוא מבוסס על פאנל OLED עם תמיכה במגע ברזולוציית 3.2K, והוא מציע תצוגה מאוד מרשימה, עם צבעים נהדרים, בהירות גבוהה של 550 ניט, קצב ריענון טוב של 120 הרץ, תמיכה של 100% במרחב הצבעים, ניגודיות שמגיעה עד 1,000,000:1 ואישור התאמת צבעים של פנטון, שאומר שאת מה שרואים על המסך מקבלים גם בעת הדפסה, לדוגמה.

יש גם לא פחות משישה מיקרופונים, שמבוססים על טכנולוגיה של הרמן קרדון, ויש ארבעה מיקרופונים שמסייעים בהפחתת רעשים וגם לאיכות השיחה. בשני ההיבטים הללו, מדובר בחוויית שימוש איכותית.

Zenbook Pro 16X הוא, כפי שבטח קל להבין, ממש לא מחשב קל. למעשה, הוא מרגיש יותר כבד ממשקלו בפועל, שעומד על 2.4 ק"ג. זה נובע קודם כל מגודל המסך, אבל גם הסוללה הגדולה יחסית, המנגנונים המיוחדים והשימוש בסגסוגת מתכתית מוסיפים לכך. גם המטען גדול למדי, אם כי כבר יצא לי לראות בשנה האחרונה מטענים הרבה יותר גדולים וכבדים.

המחיר הבסיסי של המחשב עומד על כ-8,000 שקלים, אבל בתצורה שהוא הגיע אליי לבדיקה – ויש קצת יותר גבוהות ממנה – מחירו עומד על לא פחות מ-15,277 שקלים. המחיר הזה מכביד לא פחות מהממשק, אם כי אם אתם יוצרי תוכן וזקוקים לעוצמה ולתצוגה המרשימה שהוא מספק, יכול להיות שהתמורה לכסף די טובה עבורכם.

Zenbook Pro 16X של אסוס.

הפוסט מחשב שיגרום למי שיושב לצידכם לפעור את הפה הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button