ad1
טכנולוגיה

מחקר: 71% מהעובדים בתעשיות ההיי-טק שוקלים להחליף מקום עבודה  

ליחסים לא בריאים עם מקום העבודה יש השפעה נפשית, רגשית ואף פיזית על עובדים, עם 62% מהנשאלים, שמדווחים על הרגלי אכילה לא בריאים, חוסר באימוני כושר ובשעות שינה ו-45% שמדווחים על פגיעה בחייהם האישיים. נתונים אלה ועוד עולים ממחקר חדש של חברת המחשוב והטכנולוגיה HP, שסקר את שביעות הרצון של העובדים ממקום העבודה בתעשיות עתירות ידע ומצא, שהיחסים בין העובדים למקומות עבודתם נמצאים בנקודת שבירה, עם 71% מהעובדים, שהביעו נייטרליות ביחס למקום עבודתם במחקר ושוקלים לעזוב את מקום עבודתם.

המחקר מראה שהשינויים שעבר שוק העבודה בשנתיים האחרונות וציפיות העובדים מהעבודה, אשר השתנו באופן משמעותי בהתאם (לפי כמעט 60% מהנשאלים), באות לידי ביטוי אצל עובדים בהיבטים נפשיים, רגשיים ואף פיזיים. במחקר דיווחו כ-55% מהנשאלים על הערכה עצמית נמוכה ועל תחושת כישלון, 45% דיווחו על פגיעה בחייהם האישיים ויותר ממחציתם (59%) הודו שהם עייפים מדי מכדי לממש את התשוקות האישיות שלהם. ההשלכות לא פוסחות גם על ההיבט הפיזי, עם 62% מהעובדים שטענו לבעיות בשמירה על אכילה בריאה, אימון ושינה מספקת.

הממצאים חושפים את ההשפעות השליליות של מערכת יחסים לא בריאה בין העובדים עם מקום העבודה והמעסיקים על חיי העובד ועל הארגון, כאשר רק 27% מהנשאלים ענו שיש להם מערכת יחסים בריאה עם העבודה.

המחקר מגלה, כי כאשר העובדים אינם מרוצים מהיחסים עם מקום העבודה, זה גובה מחיר כבד מהעסק. בהיבט של שימור עובדים, 71% מהעובדים שהביעו נייטרליות ביחס למקום עבודתם, הודו כי הם שוקלים לעזוב. המספר עולה ל-91% אצל העובדים שמביעים חוסר רצון ממקום עבודתם. בהיבט של פרודוקטיביות ומעורבות, 34% מהעובדים מדווחים על חוסר בפרודוקטיביות, בזמן ש-77% מדווחים על הרגשת ניתוק מהעבודה ברמות שונות.

נתונים נוספים מראים:

הגשמה: 29% בלבד מהעובדים חווים משמעות, העצמה וחיבור אמיתי לעבודתם.

מנהיגות: למרות ש-68% מהמנהיגים העסקיים טוענים כי נדרשים סגנונות מנהיגות חדשים, רק אחד מכל חמישה עובדים מרגיש שהמנהיגים פיתחו את סגנונות המנהיגות שלהם בהתאם.

כבוד והערכה: רק 25% מהעובדים מרגישים שהם מקבלים את הכבוד והערך המגיע להם.

מיומנויות: בעוד ש-70% מהעובדים מביעים חשיבות רבה בכישורים טכניים, רק 31% מרגישים בטוחים במיומנותם.

כלים טכנולוגיים: רק 25% מהעובדים מעריכים שמקום העבודה יישם את הכלים הנכונים לתמיכה בעבודה היברידית.

המחקר זיהה שהמפתח לשימור עובדים ומשיכת עובדים חדשים טמון ביצירת אמון וחיבור רגשי. כמעט שלושה מכל ארבעה מנהיגים עסקיים מכירים בכך, שמנהיגות בעלת אינטליגנציה רגשית היא הדרך היחידה להנהגת חברה בהצלחה.

המחקר מצא, ש-83% מהעובדים מוכנים להרוויח פחות כדי לעבוד אצל מעסיק בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה ויכולת הבעת אמון לעובדיו. יתר על כן, עובדים אף מוכנים לקבל קיצוץ של 11% בשכרם כדי לעבוד במקום עבודה עם מנהיגות אמפתית, אינטליגנטית רגשית ובעלת מעורבות להגשמה עצמית של העובדים. בנוסף, אותה הקבוצה תוותר על 13% מהשכר כדי לעבוד במקום שיאפשר עבודה היברידית. סביבת עבודה היברידית ויעילה, גמישות ואוטונומיה הינם קריטריונים קריטיים בהפגנת אמון בעובדים ובטיפוח חוויית עבודה חיובית.

זהו המחקר המקיף והראשון מסוגו שנעשה על ידי חברת HP, בשיתוף פעולה עם מנהיגים עסקיים מרחבי העולם, מקבלי החלטות בתחום ה-IT ועובדי תעשיות עתירות ידע נוספות, ונערך בהשתתפות של יותר מ-15,600 משתתפים מ-12 מדינות כדי לקבל תובנות לגבי הגורמים המניעים חוויות עבודה משמעותיות, פרודוקטיביות ובעלות תכלית. במחקר נמצא, שהמדינה הבריאה ביותר בנוגע ליחסי עובד ומקום העבודה היא הודו והכי פחות בריאה היא יפן.

המחקר ניתח יותר מ-50 היבטים של מערכות יחסים בין עובדים למקומות עבודתם, בהם המקום של העבודה בחיי העובדים, כישוריהם, יכולותיהם, הכלים ומרחבי העבודה, והציפיות ממנהיגות. בנוסף, בדק המחקר את ההשפעה של מקום העבודה על רווחת העובדים, הפרודוקטיביות, המעורבות והתרבות הארגונית.

אנריקה לורס, נשיא ומנכ"ל HP: "בתקופה הזאת טמונה הזדמנות ענקית לחיזוק הקשר שבין עובדים למקומות עבודתם בדרכים שייטיבו גם עם העובדים וגם עם העסק. כמנהיגים, עלינו לדחות את הבחירה הכוזבת בין פרודוקטיביות והאושר של העובדים. החברות המצליחות ביותר בנויות על תרבויות ארגוניות, המאפשרות לעובדים להצטיין בקריירה שלהם תוך שגשוג של חייהם הפרטיים".

מרוצים ממקום העבודה?

הפוסט מחקר: 71% מהעובדים בתעשיות ההיי-טק שוקלים להחליף מקום עבודה   הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button