ad1
טכנולוגיה

מאסק, צוקרברג – תעזבו אותנו, באמא ש'לכם…

הכירו את שני ה-"ילדים" החדשים בשיכון: לאחד קוראים אילון מאסק ולשני – מארק צוקרברג. טוב, הם לא כל כך חדשים: מאסק הוא מטריל ותיק – תשאלו את ג'ף בזוס – וצוקרברג נהנה מפעם לפעם מהטרלות, במיוחד אם הן אתגרים – גם אם הוא עושה אותם בצורה די מגושמת.

ההטרלה של מאסק הפעם, שהיא די חדשה אבל מאוד נטחנת, היא הזמנה של צוקרברג לזירת הקרב. צוקרברג טוב בג'יו ג'יטסו ומאסק רוצה בעיקר להטריל, אבל גם לנצח אותו במגרש הביתי שלו. בדיוק כשם שהוא חולם לנצח אותו במגרש ה-"ביתי" של מטא – הרשתות החברתיות. היזם האקסצנטרי הוסיף בשנה שעברה לאוסף החברות שלו את טוויטר, שבינתיים הוא החליף את שמה ל-X – חברה שמספר המשתמשים שלה רחוק שנות אור מזה של מטא, עם פייסבוק, אינסטגרם ושאר פלטפורמות המדיה החברתית שהיא הבעלים שלהן. את זה מאסק היה חולם לשנות, והוא כנראה סבור שקרב בינו לבין מנכ"ל מטא יקרב את המטרה הזאת. או לפחות ייתן לו להוציא עליו קצת עצבים.

מה העלה למאסק את הסעיף?

למאסק עלה הסעיף – גם אם בדרכו המוזרה – כשנודע שמטא עומדת להשיק רשת שעתידה לחקות במידה לא מעטה את טוויטר שלו – ת'רדס, שאמנם הושקה, גרפה הצלחה ניכרת בימים הראשונים אבל מאז, הווייב סביבה נרגע, בלשון המעטה. לקראת השקת הרשת מאסק צייץ בטוויטר שלו את הציוץ שהזמין את צוקרברג לזירה, ושהחל את כל הסאגה. היריב ענה בחיוב וכתב: "שלח לי מיקום".

מאז, השניים מנהלים קרב ציוצים ופוסטים, שמזכיר ויכוח בשאלה ההו-כה "גברית": למי יש יותר גדול? קרב שבו שניהם טוחנים לכולנו את המוח. מדי יום או יומיים, גג שלושה, אחד מהחבר'ה האלה מפרסם משהו על הקרב העתיד לבוא: תמונות שלהם מתאמנים לקראת האירוע, הערכות של כל אחד מהם שאולי הקרב בכלל לא יקרה, הקנטות הדדיות, טרולינג והחדשה האחרונה – ציוץ של מאסק שלפיו אולי הוא "ייאלץ" "לדחות" בכלל את הקרב, כי ייתכן שהוא יצטרך ניתוח, ואחריו החלמה, כמובן. האם יש לו באמת בעיה בריאותית שמצליחה ניתוח ואת דחיית הקרב, או שמדובר בעוד הטרלה ממיטב עדות מאסק? את זה נראה בימים הקרובים.

מאסק, צוקרברג – או שתעלו כבר לשדה הקרב, תגרמו עם זה ותלכו להשקיע את זמנכם בדברים יותר מועילים, או שתעזבו אותנו, באמא ש'לכם

יש לשניהם דברים הרבה יותר הכרחיים לעשות

חודש אוגוסט השנה משופע בבעיות ובאתגרים: הבינה המלאכותית בכלל, וזו היוצרת בפרט, ממשיכה להתפתח ולהעלות המון חששות – מפיטורי עובדים ועד לסייבר; מתקפות הסייבר ככלל עולות ומתחזקות – במספר ובהיקף שלהן; העולם אמנם מתאושש מהמשבר הכלכלי, אבל לא סיים לגמרי – כולל חברות ההיי-טק; ואם כל זה לא מספיק, מתחיל מחסור בכרטיסי מסך – ומאסק עצמו התבטא בנושא. בקיצור, הרבה בעיות, אבל שני הגבירים האלה מתעסקים בקרב מטופש ביניהם, כמו שני ילדים משועממים שאין להם מה לעשות בחופש הגדול.

אלא שלמאסק ולצוקרברג יש מה לעשות, והרבה: שיילכו להציל את העולם מסכנות הסייבר והבינה המלאכותית, שעושות ולמרבה הצער עוד יעשו כאבי ראש גם לחברות שלהם; שישפרו את החברות שלהם ויעלו את שני המותגים החדשים שלהם – X ות'רדס – על דרך המלך; ש… לא יודע מה. העיקר שיפסיקו כבר עם הסאגה הזאת. מאסק, צוקרברג – או שתעלו כבר לשדה הקרב, תגרמו עם זה ותלכו להשקיע את זמנכם בדברים יותר מועילים, או שתעזבו אותנו, באמא ש'לכם.

ה-"ילדים" החדשים בשיכון: מארק צוקרברג, מנכ"ל מטא, ואילון מאסק, מנכ"ל X.

הפוסט מאסק, צוקרברג – תעזבו אותנו, באמא ש'לכם… הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button