ad1
טכנולוגיה

מאסק מינה מנכ"לית חדשה לטוויטר: לינדה יאקרינו

אילון מאסק, הבעלים של טוויטר ומנכ"לה מזה קצת יותר מחצי שנה, הכריז בסוף השבוע על המנכ"לית החדשה הבאה של הפלטפורמה, שנכנסה מיידית לתפקיד. ביום ה' חשף מאסק כי שכר אישה לתפקיד הבוסית החדשה של הציפור הכחולה, כתב שהיא תחל את עבודתה בניהול החברה בתוך שישה שבועות, אך לא גילה אודותיה פרטים או כל מידע שהוא.

כמובן שההודעה יצרה סחרור של ספקולציות וניחושים בנוגע לזהותה של האישה, ואולם הניסיונות להבין ולפענח במי מדובר לא נמשכו זמן רב, משום שכבר ביום המחרת מאסק צייץ: "אני נרגש לקבל את פני לינדה יאקרינו כמנכ"לית החדשה של טוויטר!"

לפי מאסק, יאקרינו "תתמקד בעיקר בפעילות עסקית, בעוד שאני אתמקד בעיצוב מוצר ובטכנולוגיה חדשה". המולטי-מיליארדר הוסיף וכתב כי הוא "מצפה לעבוד עם לינדה, כדי להפוך את הפלטפורמה הזו ל-X, אפליקציית הכל". הכוונה של מאסק פה אינה בהירה יותר מדי, אולם עד כה ידוע שהוא כבר החליף הלכה למעשה את שמה של טוויטר ב-X Corp – מעין חברת מעטפת שלפי הסברה במדיה העולמית יש לה כנראה קשר לתוכניתו של מאסק ליצור "אפליקציה להכל" בשם X.

מה שמאסק רואה בעיני רוחו, כך לפחות לפי הרושם שיצר בציבור, הוא להפוך את טוויטר מפלטפורמת מדיה חברתית לאפליקציה שתשרת פשוט את כולם בכל דבר, החל מהזמנת כרטיסי טיסה או כרטיסים להופעות וספורט, המשך ברשת חברתית שתהווה מקום להתבטא בו, וכלה במרחב שיאפשר ביצוע תשלומים אונליין.

אם נחזור ליאקרינו, באפריל האחרון, כך דווח במדיה העולמית, היא ראיינה את מאסק באירוע שיווקי. במהלך שיחתם התגאתה המראיינת ב"מוסר העבודה" שלה, מה שגרם לשמועות שהיא עומדת להיכנס לתפקיד המנכ"לית בטוויטר כבר אז.

רק היום, אחרי שנודע בוודאות כי היא המנכ"לית החדשה של טוויטר, יאקרינו צייצה בתגובה לאירועים כי היא נרגשת לעזור לשנות את הפלטפורמה. היא טענה כי שאבה השראה מה"חזון" של מאסק.

בהמשך השרשור התייחסה יארקינו לזינוק הניכר במספר העוקבים שלה בטוויטר – לפי הדיווחים מ-7,000 בלבד לכ-350 אלף נכון למועד כתיבת שורות אלה. היא גם ציינה עד כמה היא מחויבת לבניית טוויטר 2.0 והזמינה הצעות ממשתמשים.

"אני רואה שיש לי כמה עוקבים חדשים… אני לא פורה כמו elonmusk@ (עדיין!), אבל אני מחויבת באותה מידה לעתיד של הפלטפורמה הזו. המשוב שלכם חיוני לעתיד הזה", כתבה יאקרינו והמשיכה: "אני כאן בשביל כל זה. בואו נמשיך את השיחה ונבנה ביחד את טוויטר 2.0!".

טלטלות רבות מאז שהוא הגיע למטה טוויטר עם כיור בידו. אילון מאסק.

טלטלות רבות מאז שהוא הגיע למטה טוויטר עם כיור בידו. אילון מאסק. צילום: לכידת מסך מהסרטון שהעלה מאסק לטוויטר

טוויטר צריכה מנהל חדש

המהלך האחרון של מאסק, שיטלטל כעת את טוויטר שוב כנראה, מגיע לאחר שיזם הטק – שהוא גם הבעלים של טסלה ו-SpaceX ומייסדן ומנכ"לן של חברות טק אחרות ומרתקות – ערך בעבר סקר שתהה האם עליו למצוא אדם אחר שיעמוד בראש טוויטר. העוקבים שענו על הסקר אונליין בטוויטר החליטו בחיוב ומאסק אמר כי הוא מחפש לפלטפורמה מנהל במקומו, אך טען כי יהא זה אדם "טיפש מספיק" כדי לקחת עליו את הג'וב המסובך.

בהמשך, בפסגה העולמית בדובאי הוא בישר שימסור את השליטה בטוויטר לאדם אחר עד סוף השנה. "אני צריך לייצב את הארגון ופשוט לוודא שהוא נמצא במקום בריא מבחינה כלכלית ומפת הדרכים של המוצר מסודרת בצורה ברורה", אמר.

נזכיר כי בימי כהונת מאסק כמנכ"ל החברה הוא פיטר את מרבית עובדיה. טוויטר נותרה עם כאלף מועסקים במקום כ-7,500 העובדים שהיו לה באוקטובר, טרם כניסת מאסק לתפקידו כבעלים וכבוס שלה, אחרי ששילם על התענוג סכום עתק של 44 מיליארד דולר.

הפיטורים הנרחבים כל כך נועדו כדי לכווץ בהוצאות החברה ולנסות להפוך אותה לרווחית. בנוסף, ומאותן סיבות עצמן, מאסק הכניס שלל שינויים לשירות, כשהעיקרי שבהם הוא עניין חבילת המנוי ה-Twitter Blue, שמאפשרת לכל דורש להפוך למשתמש בעל זהות מאומתת ויתר הטבות בפלטפורמה בתמורה לתשלום של 8 דולרים מדי חודש.

כמעט כל מהלך שמאסק הוציא לפועל מאז שנכנס לטוויטר עורר ביקורת ולעיתים גם תדהמה, גם מצד המשתמשים וגם מצד העובדים, אולם מאסק נראה נחוש לבצע את הקיצוצים וליישם את הרעיונות שהיו לו עבור השירות, ולמעשה לפני שבועות ספורים הוא טען כי טוויטר קרובה "להגיע לתזרים מזומנים חיובי".

מי את, לינדה יאקרינו?

יאקרינו, לפי הדיווחים בתקשורת, התפטרה מתפקידה האחרון כסמנכ"לית מחלקת הפרסום של NBCUniversal מוקדם יותר ביום ו', על רקע ספקולציות שהיא עשויה להיות מי שנבחרה על ידי מאסק להחליפו כמנכ"ל, ומעט לפני הודעתו הרשמית על מינויה כיורשת.

לפי פרופיל הלינקדאין של יאקרינו – בו כבר מעודכן שהיא המנ"כלית החדשה של טוויטר – היא עבדה בחברת התקשורת NBC מאז 2011. בנוסף ידוע עליה כי היא בוגרת אוניברסיטת פנסילבניה סטייט האמריקנית היוקרתית. לפני NBCUniversal, ובמשך 19 שנה, לינדה שירתה את קונצרן המדיה העולמי טרנר (Turner). תפקידה שם תואר כסגנית נשיא בכירה וכן כ-COO של מדור המכירות הפרסום, השיווק והרכישות.

לפי המפורט בפרופיל הלינקדאין, היא קיבלה עשרות פרסים לאורך הקריירה שלה ואף נבחרה אחת הנשים החזקות ביותר בבידור על ידי מספר פלטפורמות.

כעת נותר רק לגלות האם הבחירה של מאסק ב-יאקרינו תוכיח את עצמה ובאילו אסטרטגיות המנכ"לית החדשה של טוויטר תנקוט בחברה, שנראה כי כיום די כמהה לניהול מרוסן ויציב יותר.

לינדה יאקרינו, המנכ"לית החדשה של טוויטר.

הפוסט מאסק מינה מנכ"לית חדשה לטוויטר: לינדה יאקרינו הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button