ad1
טכנולוגיה

לשחרר את בריטני: אביה עקב אחריה באמצעות חברת סייבר ישראלית

ג'יימי ספירס, אביה של הזמרת בריטני ספירס ומי ששימש האפוטרופוס שלה ב-13 השנים האחרונות, שכר חברת סייבר התקפי ישראלית, שעקבה אחרי שיחות הטלפון וההתכתבויות של הזמרת – כך פרסם הניו-יורק טיימס בסרט דוקומנטרי חדש, ששודר בסוף השבוע.

הסרט שודר באתר של העיתון בלילה שבין שישי לשבת וכותרתו Controlling Britney Spears (בתרגום חופשי, לשלוט על בריטני ספירס). בסרט צוין שאביה שכר לצורך המעקב את בלאק בוקס עוד ב-2008, כשקיבל את האפוטרופסות על בתו. על פי הנטען, החברה השיגה את המידע הפרטי אודות הכוכבת באמצעות כניסה לחשבון ה-iCloud שלה.

בסרט השתתף אלכס ולסוב, עובד לשעבר בבלאק בוקס. ולסוב בן ה-30 שימש כעוזר אישי בכיר למנכ"ל החברה וכסמנכ"ל תפעול והגנת סייבר בה. הוא עזב את החברה באפריל השנה. ולסוב סיפר שהוא עצמו סיפק מטעם בלאק בוקס שירותי מעקב לג'יימי ספירס במשך תשע שנים.

14 השנים הקשות של בריטני ספירס

למרות הצלחתה, ספירס חוותה לפני 14 שנים תקופה קשה ביותר בחייה. בינואר 2007 נפטרה דודתה מסרטן השד. כמה ימים לאחר מכן היא נכנסה למכון גמילה מסמים. בחודש מרץ באותה השנה היא יצאה ממנו, לאחר ש-"השלימה את תוכנית הגמילה", לפי אמרגנה. באותה התקופה, ספירס הייתה במצב נפשי רעוע, נטלה סמים ואלכוהול, פיטרה את מנהליה ואת שומרי ראשה, התגרשה, אושפזה בכפייה, ביצעה עבירות תנועה, ובעיצומו של המשבר נכנסה למספרה וגילחה את כל שיערה. היא הפכה לאייטם שסוקר במגזינים ובאתרי האינטרנט החדשותיים והבידוריים ברחבי העולם. צלמי הפפראצי עקבו אחריה אז יומם ולילה, ובשלב מסוים היא יצאה ממכוניתה ותקפה אותם עם מטרייה.

בספטמבר 2007 קבע בית המשפט שספירס תאבד את המשמורת על ילדיה. בעקבות ההפסד במשפט המשמורת, היא טופלה בטיפול תרופתי נגד דיכאון. בהמשך, התיר בית המשפט לספירס לבקר את ילדיה שלוש פעמים בשבוע. כך, מאז 2008 היא נתונה להשגחה צמודה.

בחודשים האחרונים מתנהל בין בריטני לג'יימי ספירס קרב משפטי, שבמסגרתו נקבע באחרונה שהיא תשוחרר לעצמאות מסוימת ושהוא יחדל להיות האפוטרופוס שלה. אלא שספירס האב עדיין מחזיק בנכסיה הכספיים של בתו, שהשווי שלה עומד על כ-60 מיליון דולר.

האזנה והצפנה – לשליטה של האב בכל פרט בחיי בתו

לדברי העובד לשעבר, הוא התקין רכיבי האזנה בטלפון של בריטני ספירס, ולעתים הצפין את השיחות, כדי שניתן יהיה לשלוח את תוכנן לאב ולגורם נוסף. כך, האב היה יכול לשלוט בכל היבט בחיי בתו, לרבות שימוש בהונה. עוד סיפר העובד לשעבר שהוא נדרש למחוק עשרות שעות של הקלטות שנעשו באמצעות רכיב האזנה שהושתל בחדר השינה של הזמרת. אלא שלפני שהוא עשה זאת, ולסוב העתיק את ההקלטות האלה ושמר עותק מהן לעצמו.

וסלוב אמר בסרט שכאשר במהלך השנים הוא ניסה להטיל ספק ולערער על ביצוע המעקבים אצל הממונים עליו, הוא נענה כי "הדבר נעשה לטובת ביטחונה האישי", וכי הרשויות ועורך דינה יודעים על המעקב עליה.

ויויאן תוריין, עורכת דינו של ספירס האב, מסרה בתגובה כי "כל הפעולות נעשו במסגרת התנאים שאותם קבע בית המשפט, כאשר היו הסכמה וידיעה של בריטני ועורך דינה". עורך דין מטעם עדן ימיני, נשיא בלאק בוקס ואחד ממייסדיה, טען בסרט כי "החברה ומנהלה התנהלו תמיד במסגרת הגבולות המקצועיים, המוסריים והמשפטיים. הם גאים במיוחד בעבודה שנעשתה במשך שנים כדי לשמור על הביטחון של בריטני ספירס".

בריטני ספירס. צילום: מתוך BigStock

הפוסט לשחרר את בריטני: אביה עקב אחריה באמצעות חברת סייבר ישראלית הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button