ad1
טכנולוגיה

לנובו ב-CES: מחשבים עם מחשבה על קיימות

לנובו ב-CES 2022 החלה את מה שאפשר לכנות חגיגות 30 השנה למותג הניידים העסקיים ThinkPad. אמנם בתחילת דרכו מדובר היה בניידים של חטיבת המחשוב של יבמ, אל מאז רכשה אותה לנובו היא הצליחה בהחלט להפוך אותו למותג שמזוהה עמה – גם בגלל שמדי פעם היא משיקה משפחות חדשות שמתקשרות למותג האייקוני, כמו ThinkPad Z, שאותה הציגה לראשונה במהלך התערוכה.

הסידרה החדשה מכילה בינתיים שני מחשבים, Z13 ו-Z16, שמספריהם מייצגים קודם כל את גודל המסך שבו הם מצוידים. מעבר לכך, כפי שמספרת החברה, העיצוב החדש שהם מציעים משקף שינוי בחשיבה על טכנולוגיה, השפעתה על הסביבה והמקורות לרכיבים הגולמיים. בשפה מעשית יותר זה אומר, שגם לנובו נכנסת למשחק שכל יצרניות המחשוב מקפידות לשחק בו, וטוב שכך, והוא קיימות.

מחשבי ה-ThinkPad Z כוללים חומרים כגון אלומיניום ממוחזר או עור טבעוני (דמוי עור) ממוחזר. זה בא לידי ביטוי גם באריזה המיוצרת מ-100% במבוק וקנה סוכר, הניתנים למחזור ולשימוש בקומפוסט. גם בייצור של המטען השתמשה החברה ב-90% חומרים פוסט-צרכניים (PCC).

אבל זה לא החידוש היחיד שהמחשבים הללו מציעים. מדובר בזוג שפותח בשיתוף פעולה עם AMD, והוא יגיע עם מעבדי הדור הבא לניידים של החברה, Ryzen 6000, ועם שילוב  ראשוני של מעבדי האבטחה Pluton שמציעה מיקרוסופט. מעבדי ה-Pluton מתקשרים עם התכונות של מערכת ההפעלה החדשה של החברה, והם מקשיחים את אבטחת מחשבי Windows 11 עם הגנה על זהות המשתמש, הנתונים והיישומים.

ThinkPad Z13 יוצע עם מעבדי ה-Pro U של AMD וכן תהיה אפשרות לבחור באופן בלעדי במעבד Ryzen 7 PRO 6860Z3. מסך ה-13.3 אינץ' מציע רזולוציית +FHD ובהירות של כ-400 ניט, כמו מסך ה-16 אינץ' של חברו ThinkPad Z16, שיהיה זמין כאפשרות גם עם הכרטיס הגרפי Radeon RX 6500M ולא רק עם השבב הגרפי המשולב במעבד. מחשב זה יגיע עם מעבדי סדרת ה-Pro-H, שהם מעבדי הביצועים לשוק הנייד של AMD. שני המחשבים יגיעו לשוק הגלובלי במאי השנה במחירים התחלתיים של 1,549 ו-2,099 דולר, בהתאמה.

הדור החדש של ה-ThinkPad X1

כחלק מחגיגות השלושים, חוגגת לנובו גם את הדור העשירי של ThinkPad X1 Carbon, בסידרת המחשבים העסקיים של החברה שנחשבת לפרימיום שלה. הדור החדש כולל את X1 Carbon, שכאמור הגיע לדור העשירי שלו עם שלדת סגסוגת הפחם שלו, X1 Yoga, שהוא הדור השביעי של המחשב ההפיך הזה, וגם דור שני של X1 Nano  קטן המידות. המחשבים מציגים מרכז תקשורת חדש, שבולט במקצת מעל המחשב וכולל מצלמה ברזולוציה גבוהה וארבעה מיקרופונים רגישים לקליטה ב-360 מעלות לניהול שיחות עבודה. הם מצוידים במעבדי ה-Core מהדור ה-12 של אינטל, שמשולבת בהם טכנולוגיית ה-vPro לטובת מינהלני ה-IT.  הם יגיעו לשוק כנראה במחצית השנייה של השנה. מחירים טרם פורסמו.

המסך השני של לנובו ל-SMB

משפחת מחשבי ה-ThinkBook של לנובו אולי נוצרה כדי להציע מעין מחשבי ThinkPad אבל לשוק ה-SMB, אבל ב-CES הנוכחיץ לנובו הראתה שהיא מתכוונת אולי לקחת אותה לכיוונים אחרים. היא הציגה את ThinkBook Plus Gen 3, שהוא המחשב הנייד הראשון בתעשייה שמצויד במסך 17.3 אינץ', וגם במסך נוסף בגודל 8 אינץ' שיושב במקום של המקלדת הנומרית ויכול לשמש למספר שימושים, החל בהצגת תפריט מיוחד לגישה מהירה ליישומים, ועד שימוש כמסך מיוחד שמכיל את הפקודות ליישום שעליו עובדים במסך הראשי, לרישומים שונים ואפילו לצורך ציור.

אייסר הייתה החברה הראשונה שנדרשה לשילוב של מסך נוסף בגוף המחשב הנייד, אבל במקרה שלה מדובר במסך נוסף מתחת למסך הראשי, ואילו כאן מדובר במסך שמשולב במקלדת עצמה, וגם בתצורה של טאבלט.

המסך הראשי של המחשב מציע יחס היבט רחב של 21:10 ברזולוציה גבוהה של 3072×1440 פיקסלים, שגם מציע קצב רענון גבוה יחסית של 120 הרץ וגם בהירות של 400 ניט. המסך המשני, שגודלו כאמור 8 אינץ', הוא מסך LCD ברזולוציה של 800×1280 פיקסלים והוא גם תומך בשימוש בעט אלקטרוני.

המחשב יבוסס על מעבדי הדור ה-12 של אינטל ממשפחת ה-Core-H שהציגה אתמול, וגם הוא אמור להגיע לשוק הגלובלי בסביבות מאי השנה, עם מחיר התחלתי של 1,399 דולר.

לנובו: מחשבים מחומרים ממוחזרים

הפוסט לנובו ב-CES: מחשבים עם מחשבה על קיימות הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button