ad1
טכנולוגיה

למה אילון מאסק נכנס לריב בטוויטר עם אתר סאטירי?

אילון מאסק, יזם הטק המפורסם בעולם, ומי שעומד לאמץ לחיקו את הרשת החברתית טוויטר, אותה התחייב לרכוש ב-44 מיליארד דולר בחודש אפריל האחרון, חווה באחרונה 'קרב' חדש ברשת המצייצת – שממנו לא יצא כשידו על העליונה.

הכל התחיל שלשום (ב') כשהמולטי-מיליארדר, מייסד ומנכ"ל הענקיות טסלה ו-SpaceX, שיתף בטוויטר צילום מסך מהאתר הסאטירי, המכסה גם את תחום הגיימינג, Hard Drive.

בעצם השיתוף לא היה דבר בעייתי, אלא שבמקום לשתף את הכתבה המדוברת, מאסק פשוט צילם מסך, תוך שהוא דואג לחתוך את השם של המגזין מהתמונה שלכד.

סוס אחד נכנס למריבה בטוויטר

Hard Drive הבחינו במהלך – והתקוממו בגללו. האתר תקף את מאסק במהירות בטוויטר ו"חבט" בו ישירות איפה שכואב.

"היי, אנחנו ניתן לך סוס אם תפסיק לחתוך את השם שלנו מהמאמרים שלנו", עקצו Hard Drive את מאסק. הסיבה לאזכור הסוס היא הבטחה, לכאורה, לסוס במתנה שאיש העסקים שטח בפני דיילת של SpaceX, לפי טענת חברתה, וזאת כשניסה להשיג ממנה טובות הנאה מיניות.

כזכור, מאסק הסתבך ושמו עלה כ"כוכב" הטרדה מינית, שבמסגרתה הוא ניסה לפתות את הדיילת לסקס איתו, פרשה שלכאורה הושתקה בידי חברת החלל כששילמה לאותה דיילת 250 אלף דולר בשנת 2018. מאסק ו-SpaceX לא מסרו יותר מדי פרטים על שאירע. היזם מצידו אמר כי "הסיפור רחב הרבה יותר", והוסיף: "אם הייתי נוטה להטריד מינית, לא סביר להניח שזו תהיה הפעם הראשונה בכל 30 שנות הקריירה שלי". הוא גם צייץ בטוויטר, וכינה את ההאשמות נגדו "סיפור שמונע מסיבות פוליטיות".

אבל אם לחזור לפרשה האחרונה, ובלי להשוואת בין השערוריות, במקרה הזה מאסק דווקא היה "קולני" במיוחד בתגובתו. "ובכן, אם אתה עושה משהו שנראה כמו מם ומישהו (לא אני) חותך את שמך, אז ככה זה.

כמו כן, זהו רק מם של 6/10, אז אולי תרדו מהסוס הגבוה הזה! אמנות חסרת אנוכיות של יוצרי ממים אנונימיים – היא משהו שצריך להתפעל ממנו".

Hard Drive הגיבו בשיתוף מאמר אחר שכותרתו: "אילון מאסק מודה שהוא רוצה לנסוע למאדים כי אף אחד עדיין לא שונא אותו שם".

"פחות מצחיק מ-SNL (סאטרדיי נייט לייב) ביום רע", השיב מאסק לשיתוף הזה. Hard Drive ענו: "ובכן, אתה המומחה לימים הרעים של SNL", בהתייחס להופעתו של מאסק בתוכנית הסאטירית לפני שנה כמגיש. Hard Drive הוסיפו תמונה של מאסק מהופעתו בתןכנית.

זו לא הפעם הראשונה שמאסק נוקט בעמדה רדיקלית מסוג זה בנושא זכויות יוצרים. כבר בשנת 2019, הוא הסביר כי "אף אחד לא צריך לקבל קרדיט על שום דבר".

הבוס של טסלה, כשהוא מציג בקביעות את "האמנות הלא מעניינת של יוצרי הממים", סבור שהקרדיטים מתחת לתמונה או ליצירה דווקא מקלקלים את הקאץ' סביבה.

אבל במקרה האחרון, מול Hard Drive, מאסק נכנע בסופו של דבר. לאחר שתי בקשות מפורשות מהאתר, מאסק מחק את הציוץ הראשון שלו, זה עם צילום המסך.

מדובר אמנם בכניעה אך באקט שלפחות הבהיר כי מאסק איתן בעמדתו לגבי זכויות יוצרים, ולא מוכן לספק אותן, פשוט כך.

הטוויסט בעלילה – ההתנצלות

מה שמעניין במיוחד הוא הטוויסט האחרון בעלילה – Hard Drive "התנצלו" בפני מאסק במאמר ציני וארוך שפרסמו, וששיתפו בטוויטר.

בין השאר הם כתבו: "בתחילה נתנו לרגשות שלנו להשתלט עלינו", ואז המשיכו: "אנחנו לא רק מתנצלים על המחאה הזו, אלא על העובדה שהשתמשנו בה כדי להתייחס לדיווחים שלפיהם אילון מאסק הטריד מינית דיילת SpaceX על ידי כך שהראה לה את איבר מינו והציע לקנות לה סוס. היינו צריכים לסתום את הפה, בדומה לדיילת שמאסק הטריד לכאורה, שלפי הדיווחים שולמו לה 250,000 דולר בהסכם פיטורים על ידי SpaceX, כדי לשתוק בגין התביעה".

"אנחנו חייבים להודות שהיינו המומים כאשר מר מאסק העמיד אותנו במהירות במקומנו, בכך שהצביע על כך שהבדיחה המקורית הייתה רק '6/10'", המשיכו וכתבו באתר. "מעולם לא הכוונו לכתוב קטע קומדיה בינוני שמר מאסק ימצא באינטרנט וישתף בכוונה עם העוקבים שלו. כמסקרים של משחקי וידיאו, אנו מבינים עד כמה ביקורת 6/10 היא רצינית. זה למעשה 0".

לסיום כתב האתר, "היינו צריכים לעצור שם, אבל התעקשנו לשתף מאמר שכותרתו 'אילון מאסק מודה שהוא רוצה לנסוע למאדים כי אף אחד לא שונא אותו שם עדיין' – תגובה מבישה שבזמן כתיבת שורות אלה צברה למעלה מ-45,000 לייקים. אנו מתנצלים גם בשם כל 45,000 האנשים האלה".

 

מנהל מריבות בטוויטר. אילון מאסק.

הפוסט למה אילון מאסק נכנס לריב בטוויטר עם אתר סאטירי? הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button