ad1
טכנולוגיה

כל כלב בא יומו – חוגגים את יום הכלב הבינלאומי, גם בהיי-טק

יום הכלב הבינלאומי חל בסוף השבוע האחרון (ו') וזו סיבה מצוינת לספר לכם קצת על חברות ההיי-טק שסבורות כי הכלבים של מועסקיהן הם חלק חשוב מחיי העובד, ולכן – הן מאפשרות את הבאת החברים על ארבע אל המשרדים שלהן.

מחקרים מראים כי ליטוף של כלב או בעל חיים אחר יכול להגביר את הורמון האוקסיטוצין, וכתוצאה מכך לספק לנו תחושות של רוגע ושביעות רצון. בנוסף, אינטראקציות אלו יכולות להפחית את רמות הקורטיזול, מה שמוביל להורדת חרדה ומתח. ואולם, מעבר לתועלות אלו הנגרמות לעובדים, יש בהבאת כלבים וכלבות לעבודה יתרונות נוספים, והם הסרת הדאגה מכך שבני המשפחה שאינם משתייכים למין האנושי נותרים שעות רבות לבדם בבית בזמן שבעליהם המשרד. התועלת הזו פועלת בעצם לטובת שני הצדדים – העובד.ת והכלב גם יחד.

לפניכם מספר תמונות וסיפורים של החברות הקסה (Hexa); אפסגון (Epsagon) – מחטיבת החדשנות של סיסקו בישראל; וורביט (Verbit); שהבינו כל זאת, ומספקות לכלבים של הצוות שהן מעסיקות אפשרות להגיע למשרדיהן יחד עם הבעלים, ולבלות כהיי-טקיסטים מן המניין את החלק הארי של היום שלהם.

חוגגים את יום הכלב בהקסה.

חוגגים את יום הכלב בהקסה. צילום: יח"צ

הקסה

ב-הקסה – שמפתחת את הפלטפורמה הראשונה בעולם לייצור מודלים תלת-ממדיים עבור שימושים שונים בזירת המסחר הווירטואלי – ערכו חגיגה מיוחדת לכבוד הכלבים של העובדים, או כפי שהם קוראים להם 'Hexa-dogs'. ההאפי-האוור לכבודם כלל מסלול מתקני אג'יליטי (מסלול מכשולים ספורטיבי לכלבים), עמדת טיפוח, קולרים ממותגים ואפילו עוגה חגיגית להולכים על ארבע. 

קטי רז, מנהלת אושר ארגוני בחברה: "הכלבים של עובדי החברה הם חלק בלתי נפרד מהשגרה שלנו, ומשתתפים באירועי חברה, פגישות צוות, ואפילו ראיונות עבודה, ולכן נראה לנו טבעי לחגוג איתם היום".

אירועי יום הכלב הבינלאומי באפסגון, חטיבת החדשנות בסיסקו ישראל.

אירועי יום הכלב הבינלאומי באפסגון, חטיבת החדשנות בסיסקו ישראל. צילום: יח"צ

אפסגון

בחברת אפסגון, מחטיבת החדשנות של סיסקו בישראל (ET&I) ארגנו האפי האוור מיוחד לכלבים, שכלל מתנות לעובדים, פעילויות משותפות ומאכלים שרק כלבים אוהבים. מדובר במסורת שעושים בחברה מדי שנה, בה מזמינים את כל הכלבים למשרד ומפנקים אותם עם שולחן מקושט שעמוס בחטיפים לכלבים וצעצועים מיוחדים כמו כדורי גומי, חבלי משיכה, עצמות לעיסה ועוד.

רן רבנזפט, מייסד שותף וסמנכ"ל הטכנולוגיות ב-אפסגון שיתף ואמר: "בחרנו לחגוג בהאפי-האוור שמוקדש כולו לחברים הכי טובים שלנו. מדובר במסורת שהתחלנו מזמן, בה אנחנו מזמינים את כל הכלבים למשרד ומעבירים איתם יום כיף שכולל משחקים ושולחן שמלא בחטיפים לכלבים וצעצועים מיוחדים". הוא הוסיף כי "אנחנו רואים שאחת הסיבות שאנשים בוחרים מקום עבודה היום הוא לפי מדיניות הבאת הכלבים למשרד, וזה מאוד משפיע בסופו של דבר על ההחלטה. חשוב לנו להעניק לעובדים את האפשרות הזו כחלק מהתנאים האידיאליים לעבודה במשרד באופן מיטבי".

כלב מרוצה ביום הכלב הבינלאומי ב-ורביט.

כלב מרוצה ביום הכלב הבינלאומי ב-ורביט. צילום: יח"צ

ורביט

ב-ורביט – שפיתחה מערכת לתמלול בזמן אמת מבוססת בינה מלאכותית – מציינים את יום הכלב והחתול הבינלאומי בקרב כלל משרדי החברה בישראל, ארה"ב, קנדה ואוקראינה.

ניצן בראון, מצוות השיווק של ורביט, חברה לעמותת הרצליה ונתניה אוהבות חיות והקימה פורטל סגור לעובדים, עם כלבים וחתולים לאימוץ והטבות בלעדיות ברכישת מוצרי בעלי חיים, במטרה להוקיר את חבריהם על ארבע של העובדים, ולעודד לאמץ בן משפחה חדש.

"הפעילות הזו הייתה חשובה לי כדי להעלות את המודעות לנושא, וזו זכות בשבילי לקבל כזו תמיכה ולעבוד בחברה שמעודדת את העובדים ליצור אימפקט חברתי חיובי ולקדם נושא שקרוב לליבנו", אמרה בראון.

ב-10 השנים האחרונות בראון מתנדבת עם בעלי חיים, פעילה בעמותה מקומית ומובילה פרויקטים בנושא, ומבחינתה וזו הזדמנות מצוינת לחבר בין העולמות. בראון מספרת עוד כי ורביט הינה Pet-Friendly ותומכת בעובדים להביא כלבים למשרד, המאובזר בשגרה אפילו בחטיפים לכלבים.

יום הכלב הבינלאומי באפסגון, חטיבת החדשנות בסיסקו ישראל.

הפוסט כל כלב בא יומו – חוגגים את יום הכלב הבינלאומי, גם בהיי-טק הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button