ad1
טכנולוגיה

כך שינה תחום ה-BI גם את מפת התעסוקה בהיי-טק

תהפוכות השנה האחרונה הביאו לעלייתם ולנפילתם של מקצועות, לא פחות מתובנות עסקיות.
חברות חוו טרנספורמציות מהירות, לא מתוכננות, כדי להדביק את קצב המכירות באונליין, ועסקים רבים אחרים נסגרו. באקסלנדו, יחידת ה-BI והדטה של אלעד מערכות, ניתן היה למצוא דווקא ב-2020 לקוחות חדשים, שעסקיהם נסגרו בן לילה, ואת תקופות הסגר העבירו במעבר על הדטה הקיימת והפקת תובנות עסקיות שיסייעו בשמירה על פרופיל עסקי תקין וחזרה מהירה לשגרה. בין השאר, היו אלה עסקים מתחום המסעדנות והמלונאות. זוהי דוגמה מצוינת לכך, שלא במקרה אחד המקצועות שחווים היום פריחה הוא אנליסט דאטה. היום ניתן ללמוד את המקצוע במכללות ובאוניברסיטאות, בקורסים שנמשכים חודשים ארוכים ובסופם – בחלק מהמקומות – גם מסייעים בהשמה.

נטקראפט אקדמי ואקסלנדו זיהו את הצורך ההולך וגובר בדרישות השוק לאנליסטים עם ובלי ניסיון קודם בתחום, והרימו את הכפפה. היתרון המשמעותי, כמעט הבלעדי, של שיתוף הפעולה האקדמי הזה הוא ההיכרות הפנימית עם דרישות השוק, הידע שמתוכו ניתנת ההכשרה הטובה ביותר ושיקוף צורכי הלקוחות. וכמובן, שנים של ניסיון בהכשרת אנליסטים תוך כדי עבודה והתאמתם לשוק הכה אינטנסיבי.

לדברי און דודיס, מנהל פעילות נטקרפט אקדמי מבית אלעד מערכות, ייחודו הנוסף של הקורס הוא אפשרות ההשמה המיידית עם סיום הלימודים באקסלנדו, החברה המובילה בישראל בהטמעת כלי Power BI ו-Azure מבית מיקרוסופט. "התוכנית נבנתה על בסיס שלבי העבודה של האנליסט, ובמהלכה יתנסו התלמידים בכל שלבי העבודה שבהם נתקל אנליסט בחיי היומיום. לאורך ההכשרה ילוו כל הנושאים הנלמדים בתרגילים מעשיים של פרויקטים אמיתיים מהשטח, ובסופה יציגו פרויקט גמר שישקף את כל מה שלמדו בקורס.

במהלך התוכנית, הסטודנטים שהינם בוגרי תארים בכלכלה/מינהל עסקים/תעשייה וניהול/סטטיסטיקה או מקצועות דומים – המעוניינים לקבל ידע וניסיון רלוונטי ולרכוש מקצוע, רוכשים ידע ומיומנויות בכלים המובילים בתחום: SQL, Python, Power BI, ובסופה יצאו עם המיומנויות לתרגום הצורך העסקי לאנליזה מבוססת נתונים, תשאול, ניקוי ועיבוד נתונים, ביצוע בקרות על תהליכי העבודה, בניית חישובים ולוגיקות שמשרתות את הצורך העסקי, בניית דאשבורדים ודו"חות מתואמים ללקוח, העלאה, שיתוף וניהול הרשאות.

תוכנית הלימודים נבנתה על ידי מומחי אקסלנדו, שמכשירים שנים רבות אנליסטים בתחום ה-BI. התוכנית שמה דגש על השילוב בין כלים טכנולוגיים, מיומנויות בתחום העסקי  וכן פרקטיקה מהשטח. התוכנית מתמקדת בכלים המובילים בשוק, מי שישלוט בכלים אלו יוכל בקלות לרכוש כלים נוספים בהמשך הדרך.

שיעור ראשון. צילום: יח"צ

שיעור ראשון. צילום: יח"צ

טל אש-גולדהמר, מנהלת צוות באקסלנדו והמנהלת המקצועית של הקורס, מוסיפה: "אנליסט BI הוא מקצוע שדורש שילוב של הבנה עסקית, חשיבה אנליטית ויכולות טכנולוגיות. אנחנו שמים דגש בקורס על שלושת האלמנטים האלו, ומלמדים כלים טכניים לצד תרגול בניית אנליזה נכונה, שתביא להפקת תובנות עסקיות משמעותיות מהנתונים בעסק. אנחנו נהנים לפגוש בקורסים תלמידים ממגוון רחב של מקצועות וגילאים. הידע והניסיון העסקי שלהם מעשיר את הכיתה. כגוף שחי אנליזה וטכנולוגיה ביום יום, ובתחום שבו הטכנולוגיות משתנות ומתפתחות בקצב מאוד מהיר, אנחנו מקפידים להביא לקורס את החידושים האחרונים ואת מתודולוגיות העבודה הכי עדכניות".

מה התכנון העתידי? בתחילת מאי ייפתחו קורסים נוספים לחברות וליחידים, ההרשמה בעיצומה. פרטים נוספים ב- [email protected]

נטקראפט אקדמי. צילום: ויקטור לוי

הפוסט כך שינה תחום ה-BI גם את מפת התעסוקה בהיי-טק הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button