ad1
טכנולוגיה

כך התחלתי: מוטי צ'יקו, מנכ"ל 2BSecure, זרוע האבטחה של מטריקס

ספר בקצרה על עצמך ועל הרקע שלך.
"אני בן 52, נשוי ואב לשלושה ילדים, גר בראשון לציון. אני אוהב לרכב על אופניים, לשחק כדורסל, ובאופן כללי, כל סוג של ספורט מדבר אליי. כמו כן, אני אוהד את מכבי תל אביב מגיל צעיר.

את הקריירה המקצועית שלי התחלתי ב-1995 בנציבות המים (כיום רשות המים), בתפקיד של מנהל רכש ולוגיסטיקה. לאחר שנה קיבלתי הצעה למלא תפקיד נוסף, בתור מנהל אבטחת מידע, ועל אף העובדה שלא ידעתי בדיוק מה זה אומר, החלטתי לענות בחיוב להצעה. כך הכול התחיל. באותו הזמן תחום אבטחת המידע לא היה מפותח כמו היום, והתחלתי להתמקצע בתחום דרך כמה הכשרות וקורסים, ובעיקר ניסיון.

לאחר חמש שנים בתפקיד החלטתי לעבור הלאה ועברתי לעבוד כמנהל אבטחת המידע של משרד הבריאות, באמצעות חברה חיצונית. העבודה במשרד הבריאות הייתה מגוונת וכללה היבטים שונים ואתגרים טכנולוגיים.

ל-2Bsecure, החברה שבה אני עובד כיום, הגעתי לאחר היכרות די שטחית עם אלון מנצור, שהודיע לי שהוא מתכוון להקים חברה חדשה בתחום הסייבר. לאחר חמש שנים במשרד ממשלתי החלטתי שהצעד הבא שלי חייב להיות בחברה פרטית, וכך נעניתי לאתגר והתחלתי לעבוד כמנהל פרויקטים ב-2BSecure – באותם הימים חברה צעירה, שמנתה חמישה עובדים בלבד. למרות ההימור שבהחלטה ועל אף הסיפוק הרב שחשתי בתפקידי במשרד הבריאות, החלטתי שאני רוצה להגיע לחברה צעירה, על מנת שאוכל לתרום ולהיות בעל השפעה על אופי החברה ועיצובה.

כאמור, התחלתי כמנהל פרויקטים, משם עברתי למחלקת המכירות והתקדמתי עד לתפקיד סמנכ"ל המכירות. לפני ארבע שנים וחצי הנהלת מטריקס האמינה בי ונתנה לי את ההזדמנות להתקדם ולעבור למנכ"ל את החברה, שנרכשה על ידי מטריקס כמה שנים מוקדם יותר. מאז ועד היום אני מנכ"ל Bsecure2, זרוע אבטחת המידע והסייבר של מטריקס, שמונה מעל 200 עובדים".

מה היה הרגע המכונן, המינוי או ההחלטה שקיבלת שהזניק.ה את הקריירה שלך?
"היו שני אירועים משמעותיים שהזניקו את הקרקע שלי: הראשון היה המעבר למשרד הבריאות והלקיחה של תפקיד בכיר על עצמי על אף שלא היה לי ניסיון. זאת, הודות לעמיהוד שחר ז"ל. האירוע השני היה המעבר ממשרד ממשלתי למגזר הפרטי והתחלת העבודה ב-2Bsecure".

ממי בענף שאבת השראה במהלך הקריירה שלך?
"ההשראה שלי הגיעה ומגיעה מכל אותם אנשים שהולכים אתי כברת דרך בתעשייה כבר מעל 25 שנים, אותם אנשים שנשארים נאמנים, מקצועיים ומתמידים בעבודה קשה ואיכותית לאורך זמן בשוק תובעני ומשתנה. דבר נוסף שמעניק לי השראה קשור בכך שהעבודה שלי משלבת אתגרים והיבטים טכנולוגיים, לצד ההון האנושי והלקוחות, שנותנים לי כוח והשראה להמשיך ולצמוח".

שתף אותנו בעצה טובה שקיבלת, ושיכולה לעזור גם לאחרים.
"עצה טובה שקיבלתי, ואני מאמין בה עד היום, היא שמה שחשוב הוא הדרך, ולא בהכרח התוצאה. במהלך שנות הקריירה שלי היו לא מעט הפסדים שקשורים במכרזים או תפקידים שונים. למרות זאת, אני מאמין שהצלחתי להגיע להישגים משמעותיים, הודות לדרך שלי, שהיא דרך של יושרה, מקצועיות וחתירה בלתי מתפשרת. זה מה שמביא את התוצאות לאורך זמן. תמיד יצוצו טאלנטים חדשים או חברות מבטיחות, אבל הישגים משמעותיים והצלחות גדולות מגיעים רק לאחר עבודה קשה, דבקות במטרה ועקביות".

מה יותר חשוב: כשרון, השקעה או מזל?
"אני מאמין ששלושת המרכיבים חשובים, אבל במזל ובכישרון לא ניתן לשלוט, ולכן אבחר בהשקעה. אין ספק שמזל וכישרון הם קריטריונים הכרחיים להצלחה, אבל ההשקעה, העקביות וההתמדה תלויים רק בנו, ויכולים להוביל אותנו למקומות ולהישגים נפלאים".

מוטי צ'יקו, מנכ"ל 2BSecure, זרוע האבטחה של מטריקס.

הפוסט כך התחלתי: מוטי צ'יקו, מנכ"ל 2BSecure, זרוע האבטחה של מטריקס הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button