ad1
טכנולוגיה

טראמפ הקפיא – ביידן חידש: הנפקות ויזות H-1B ואשרות עבודה

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, ביטל ביום ד' האחרון את הקפאת הנפקות אשרות הכניסה לארה"ב שהחילה ממשלת דונלד טראמפ ביוני אשתקד. מדובר על ויזות המאפשרות הגירה חוקית לארה"ב.

עם ההודעה על הקפאת האפשרות להגיש בקשות לתושבות קבע, או לקבל אשרת עבודה "גרין קארד" למי שעובר להתגורר ולעבוד בארה"ב, והפסקת הנפקת אשרות עבודה זמניות בקטגוריות H-1B, H-4, H-2B, L-1 ו-J עד סוף 2020, הסביר טראמפ כי הצעד חיוני על מנת לסייע למיליוני אמריקנים שאיבדו את מקום עבודתם בגלל המשבר הכלכלי שיצרה הקורונה.

פתח האפשרות לויזות הגירה ועבודה. נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן. צילום: BigStock

פתח האפשרות לויזות הגירה ועבודה. נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן. צילום: BigStock

ויזה מסוג H-1B ניתנת בעיקר לאנשי ה-IT שמגיעים לארה"ב מכל רחבי העולם ומועסקים בחלקם הגדול במיקור חוץ בחברות ההיי-טק הענקיות של המדינה, ובמהלך שלו טראמפ גם השעה את מתן הוויזות הללו לכל השנה. מאוחר יותר טראמפ האריך את האיסור עד חודש מרץ 2021.

מאחר שמועד ההקפאה עומד לפוג, הנשיא הנכנס והדמוקרט ביידן – שכבר ביטל רבים ממלכי טראמפ בעת כהונתו – הודיע כעת כי לא יחדש את ההשעיה.

בתקופה שגרתית, ארה"ב מציעה כ-65,000 אשרות H-1B בשנה, עם 20,000 תוספת שהוקצבו לאלו שהצליחו להתקבל ללימודי תואר שני בארה"ב. מתוך 65,000 האשרות, 6,800 מוקדשות לתושבים מצ'ילה וסינגפור, בהתאם לתנאי הסכם הסחר החופשי בין ארה"ב לבין שתי המדינות.

שוב יגיעו עובדים זרים לעמק הסיליקון?

מכיוון שחברות הטכנולוגיה האמריקניות תלויות באשרת H-1B כדי להעסיק עשרות אלפי עובדים מדי שנה, המגיעים אליה ממדינות כמו הודו וסין, המהלך של טראמפ קומם בזמנו רבות מהן.

אמזון, גוגל, פייסבוק וטוויטר מיהרו להביע את מורת רוחן מהמהלך של טראמפ, בזמן שארגוני זכויות אדם, כמו גם מבקריו מהצד הדמוקרטי של המפה הפוליטית, טענו נגד הנשיא דאז שהוא "תופס טרמפ" על המגיפה כדי לסגור את דלתות המדינה בפני עובדים זרים.

עמק הסיליקון. אילוסטרציה: BigStock

עמק הסיליקון. אילוסטרציה: BigStock

כעת, משפתח מחדש את המדינה לאנשים המבקשים גרין קארד, או מקום מגורים קבוע חוקי, אמר ביידן בהכרזה מטעמו כי מדיניותו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ אינה מקדמת את האינטרסים של ארצות הברית. ביידן הסביר כי למעשה "להיפך, היא פוגעת בארצות הברית, כולל בכך שהיא מונעת מבני משפחה מסוימים של אזרחי ארצות הברית ותושבי קבע כדין להצטרף למשפחותיהם לכאן".

"זה פוגע גם בתעשיות בארצות הברית, המשתמשות בכישרונות מרחבי העולם. וזה פוגע באנשים שנבחרו לקבל את ההזדמנות להגיש בקשה, ואלו שקיבלו באותה מידה אשרות מהגרים באמצעות הגרלת ויזת הגיוון של שנת הכספים 2020", הוסיף הנשיא החדש.

ביידן אמר כי ההכרזה שפרסם קודמו בקיץ שעבר מנעה מהאנשים האלו להיכנס לארה"ב, וכתוצאה מכך, בחלק מהמקרים, הביאה לעיכוב ואבדן אפשרי של ההזדמנות שלהם לקבל אשרות גיוון לשנת הכספים 2020 ולהגשים את חלומותיהם במדינה.

שירותי האזרחות וההגירה של ארה"ב, ה-USCIS, הודיע כי יתחיל לקבל בקשות H-1B לשנת 2022 מה-9 במרץ הקרוב, והבטיח כי עד ה-31 במרץ הוא מתכנן לבשר למבקשים שזכו בטופס הנחשק על הצלחתם.

שוב ניתן להגיש בקשות לקבלתה. ויזת H-1B. צילום אילוסטרציה: BigStock

הפוסט טראמפ הקפיא – ביידן חידש: הנפקות ויזות H-1B ואשרות עבודה הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button