ad1
טכנולוגיה

טוויטר ביטלה את המדיניות שאוסרת על הטרדת טרנסג'נדרים.ות

טוויטר ביצעה באחרונה בשקט שינוי בקווי המדיניות שלה. היא השמיטה בסך הכל משפט מהם אך הצליחה בכל זאת לעורר עליה את זעמם של משתמשיה מקהילת הלהט"ב.

הכל החל כשבאחרונה זיהה ה-GLAAD (ר"ת Gay and Lesbian Alliance Against Defamation ובעברית 'ברית ההומואים והלסביות נגד ההשמצה') – המתפקד כארגון ללא מטרות רווח – שהנהלת הציפור הכחולה הסירה מפירוט מדיניותה בנושאי שנאה פירוט ספציפי שנועד כדי להגן על משתמשים טרנסים.יות.

GLAAD צייץ אודות השינוי ושיתף במאמר שכללה הרחבה בדבר השינוי המדובר של הנהלת טוויטר שנמצאת כיום, כידוע, בשליטת אילון מאסק. לדברי הארגון, המהלך הותיר משתמשים טרנסג'נדרים ללא הגנה בפלטפורמה.

GLAAD, שנחשב כארגון התמיכה בתקשורת הגדול בעולם עבור חברי הקהילה הלהט"בית, הרחיב כי לתפישתו טוויטר הסירה את מה שהיה אמור לספק הגנה ספציפית לטרנסג'נדרים.ות ממדיניות ההתנהגות השנאה שלה.

האם למאסק יש בעיה אישית עם טרנסג'נדרים?

טוויטר קבעה לראשונה את מדיניותה נגד הפצת שנאה בפלטפורמה לפני מספר שנים ואוכפת אותה מאז. לפני השינוי הנוכחי, מדיניות תוכן השנאה של טוויטר קבעה בכלליה כי היא אוסרת על מיקוד משתמשים בתוך השמצות חוזרות ונשנות או תוכן אחר שמתכוון לעולל "דה-הומניזציה, לבזות או לחזק סטריאוטיפים שליליים או מזיקים לגבי קטגוריה מוגנת". החברה הוסיפה במקור לסעיף זה את המשפט "זה כולל תוכן ובו כינוי מגדר שגויים במכוון או כינוי בשמות גנאי של טרנסג'נדרים". אלא שמשפט זה הוסר באחרונה.

על פי The Verge, המשפט הופיע במדיניות החברה עד ה-7 באפריל, אך נמחק ממנה ב-8 באפריל. 

GLAAD טוען כעת כי טוויטר לקחה צעד לאחור בכל הנוגע לאבטחת המשתמשים הטרנסקסואלים שלה, במה שמציב אותה באותו מקום כיום כמו פלטפורמות חברתיות אחרות – אינסטגרם, פייסבוק או יוטיוב למשל – שלהן חסרים אמצעי אבטחה מסוג זה באופן גורף.

שרה קייט אליס, נשיאת ומנכ"לית GLAAD, ציינה בציוץ משלה שחברות המחויבות ל"סביבות בטוחות לאנשי להט"ב+" צריכות לחזק את האמצעים למניעת דברי שטנה. לדבריה, החלטת טוויטר היא שגויה ולכן היא אינה מרוצה מהמהלך שהרשת החברתית עוברת תחת שרביטו של מאסק.

The Verge מצידו הוסיף וקבע בדיווחו כי המצב החדש שבו יש, לכאורה, פחות בטיחות למשתמשי הפלטפורמה הלהט"ביים אינו צירף מקרים אקראי שהגיע יחד עם כניסת מאסק לתפקיד הבוס הנוכחי של החברה – אלא שמדובר במדיניות מכוונת. לטענת האתר, מאסק תמך בשבועות האחרונים בחזרתן של דמויות פוליטיות עם אידיאולוגיה טרנספובית לשירות. לעובדה זו יש להוסיף את המאבק התקשורתי שניהל היזם המפורסם מול בתו הטרנסית, אחרי שזו טענה שאינה מעוניינת לשמור איתו על קשר. כזכור, ביוני אשתקד נודע כי הבת בת ה-18 ביקשה מבית המשפט לשנות בתעודת הלידה את שמה לזה הנוכחי, ויויאן ג'נה ווילסון, ואת המגדר שלה, והסבירה כי היא מעוניינת לנתק את כל קשריה עם אביה.

המדינויות של ההתערבות והצנזורה נהדפה מהשירות בעידן מאסק

כדאי לציין כי מדובר בעוד פרשה אחת מני רבות המתרחשות סביב טוויטר מאז שמאסק השתלט עליה, ושכוללת זעם מצד קבוצת משתמשי השירות, המתוסכלת מהתנהלותו.

בין הנפגעים הללו מתפישת מאסק את הפלטפורמה, ורצונו שזו תהיה כמה שפחות מרוסנת ומפוקחת, נכללים גם עובדי מדור הצנזורה והפיקוח על התוכן שפוטרו בידי מאסק. הבכירה מביניהם, ויג'יה גאדה, עורכת דין אמריקנית שהועסקה כמנהלת מדיניות, בטיחות, כסמנכ"לית משפט וכיועצת כללית של טוויטר מאז 2011, פוטרה מהחברה מיד עם כניסת מאסק עליה, יחד עם כל אנשי צוותה.

בנוסף, בדצמבר האחרון, ממש זמן קצר אחרי שעידן מאסק בטוויטר החל, החליט מאסק כי מועצת האמון והבטיחות של הפלטפורמה (Trust and Safety Council) תתפרק. המועצה המסוימת של טוויטר כללה כ-100 ארגונים עצמאיים אזרחיים, ארגונים לזכויות אדם ועוד גופים דומים שתפקידם לשמור על ביטחון הציבור במדיה החברתית ובכלל. הגוף הוקם בידי טוויטר ב-2016 לצורך טיפול בדיבור שנאה, בניצול של ילדים, בסכנות פגיעה עצמית והתאבדות ובבעיות דומות אחרות בשירות.

למרות זאת יצוין כי טוויטר לא נסוגה בה לחלוטין מהגנות למשתמשיה הטרנסג'נדרים.ות. מדיניות השנאה שלה עדיין אוסרת במפורש על תקיפת אחרים על סמך "גזע, אתניות, מוצא לאומי, מעמד, נטייה מינית, מגדר, זהות מגדרית, השתייכות דתית, גיל, מוגבלות או מחלה חמורה", אך, כפי שציין The Verge, הבחירה להסיר בכוונה התרעות מפני שימושי מגדר מוטעים ומכוונים ושמות גנאי שמושמעים נגד משתמשים טרנסים.יות בהחלט מחבלים בבטיחות הקהילה.

טוויטר הסירה חלק מההגנות עליהם. טרנסים.ות.

הפוסט טוויטר ביטלה את המדיניות שאוסרת על הטרדת טרנסג'נדרים.ות הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button