ad1
טכנולוגיה

חד קרן חצי ישראלי: פרימטראיקס מתמזגת עם HUMAN Security

פרימטראיקס הישראלית מתמזגת בעסקת מניות עם HUMAN Security האמריקנית – כך מסרו שתי החברות היום (ד'). החברה המאוחדת תהיה בעלת שווי שוק של כ-1.5 מיליארד דולר.

הטכנולוגיה של פרימטרקאיקס מאפשרת זיהוי וחסימת הונאות וגורמים זדוניים באתרי אינטרנט, וכן מניעת גניבות זהות ברשת. HUMAN Security פועלת בתחום ההגנה על פלטפורמות מדיה דיגיטלית ואתרי אינטרנט מפני התקפות בוטים.
77% מאירועי האבטחה וההונאה ברשת נגרמים ממתקפות בוטים. "המיזוג", ציינו המתמזגות, "מדגיש את חשיבות זיהויין של מתקפות מתוחכמות, הונאה ושימוש לרעה בחשבונות באונליין לפני שאלה משפיעות על ארגונים ומשתמשים בתחומי הפרסום, שיווק, האי-קומרס ואבטחת הסייבר".

בעקבות המיזוג, לקוחות שתי החברות יוכלו לקבל פתרון מוכלל למניעת הונאה ברשת ומתקפות בוטים. במסגרת העסקה, עובדי פרימטראיקס יקבלו אופציות בחברה החדשה ומענקים כספיים. כמו כן, יגדל מרכז המחקר והפיתוח של החברה בישראל ויגויסו כ-50 עובדים למגוון תפקידים. שם החברה הממוזגת יהיה HUMAN Security והיא תמנה יותר מ-450 עובדים, כ-500 לקוחות בעולם וקצב הכנסות שנתי (ARR) של 100 מיליון דולר.

החברות המתמזגות על קצה המזלג

פרימטראיקס הוקמה ב-2014 על ידי עומרי אילוז, עידו ספרותי ואופיר אשכנזי. החברה גייסה עד היום סכום כולל של 144 מיליון דולר, כשהגיוס האחרון, הרביעי במספר, היה בפברואר אשתקד ועמד על 57 מיליון. החברה פיתחה טכנולוגיה שמספקת הגנה מפני גורמים ובוטים זדוניים ברשת לפריצת סיסמאות של חשבונות אישיים באונליין, ובוטים המשמשים לרכישת מוצרים על ידי משתמשים פיקטיביים. המערכת עוקבת אחר התנהגותו של הגולש, תנועות העכבר ומגע האצבע במסך הטלפון החכם כדי לזהות מתי הפעולות מתבצעות באמצעות מערכת אוטומטית ולא על ידי אדם. פרימטראיקס מונה כ-210 עובדים, מרביתם במרכז המחקר והפיתוח בתל אביב.

HUMAN Security הוקמה ב-2012 ונרכשה לפני שנתיים על ידי בנק ההשקעות גולדמן זאקס. החברה עוסקת בהגנה על פלטפורמות מדיה דיגיטלית ואתרי אינטרנט מהתקפות בוטים. היא פיתחה מנוע אימות אנושי המגן על אפליקציות, ממשקי API ומדיה דיגיטלית מפני התקפות בוטים, ומובילה, לדבריה, למניעת הפסדים ושיפור החוויה הדיגיטלית. HUMAN Security מאמתת כ-15 טריליון אינטראקציות רשת בכל שבוע, עבור חברות ענק גלובליות ופלטפורמות דיגיטליות, ונותנת שירותים למאות לקוחות בינלאומיים, ביניהם חברות ישראליות.

עובדי פרימיטראיקס בישראל ימשיכו בתפקידיהם במרכז המחקר והפיתוח, ומייסדי החברה, אילוז וספרותי, ימונו לחברי מועצת המנהלים של HUMAN: אילוז ימונה למנהל חטיבת מוצרי האבטחה של החברה הממוזגת וספרותי – לסמנכ"ל הטכנולוגיות שלה. המיזוג אושר על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות וקיבל אישור רגולטורי.

"צעד משמעותי בדרך לשיבוש כלכלת פשעי הסייבר"

אילוז אמר כי "המיזוג יאפשר לנו להמשיך לצמוח ולמקד את אסטרטגיית ההתרחבות של החברה בדרכה להפוך למובילה בתחום ניהול מערכי ההגנה לחשבונות ברשת. ההגנה המשולבת תאפשר זיהוי ומניעת גניבה, אימות ושימוש לא חוקי בחשבונות פרטיים באתרי האינטרנט שעליהם המוצרים מגנים. ניתן ללקוחותינו פתרונות אבטחת הסייבר מוכללים, עם יכולת להתמודדות עם בוטים בכלל הפלטפורמות הרלוונטיות עבורם – הן בצד המסחר באינטרנט והן בצד תפעול האתר ושטחי המדיה".

תאמר חסן, מנכ"ל HUMAN Security, ציין ש-"המיזוג הוא צעד משמעותי בדרך לשיבוש כלכלת פשעי הסייבר. בעזרת מינוף טכנולוגיות הגנה מודרניות הבנויות על נראות ברשת ושיבוש התנהלות גורמים זדוניים, אנחנו נמצאים כיום בעמדה הטובה ביותר לנצח את תוקפי הסייבר".

עומרי אילוז, מנכ"ל וממקימי פרימטראיקס.

הפוסט חד קרן חצי ישראלי: פרימטראיקס מתמזגת עם HUMAN Security הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button