ad1
טכנולוגיה

"חדשנות לכשעצמה לא רלוונטית – רק כזו שמביאה ערך ללקוחות"

"כמעט כל לקוח ארגוני שאני פוגש עובר טרנספורמציה דיגיטלית כזו או אחרת, שמשנה את האופן שבו הוא מתקשר עם הלקוחות שלו, מקבל החלטות ארגוניות או ניגש לפעילות תעשייתית. חדשנות עסקית מבוססת טכנולוגיה היא נושא שעובר אצל כולם. הלקוחות רוצים להשקיע את משאבי העבודה שלהם באתגרים הקשורים לעסקים שלהם, ולא בפריסת ובניהול תשתית אחסון. הם מעדיפים להניע חדשנות וחוויות שמשנות את העסק שלהם, על ידי יצירת רעיונות למוצרים חדשים או פיתוח תהליכים מהירים יותר. ממש מרגש אותי לראות סוג כזה של טרנספורמציה עסקית, כי היא משנה את העולם", כך אמר קווין מילר, מנכ"ל Amazon S3 וסגן נשיא AWS.

מילר היה דובר המפתח במליאה המרכזית של AWS Summit Tel Aviv. הכנס, בהפקת אנשים ומחשבים, נערך היום (ד') בגני התערוכה בתל אביב, בהשתתפות אלפי נציגים של לקוחות הסניף הישראלי של ענקית הענן ושותפיה העסקיים.

לדבריו, "כולם מדברים על חדשנות, אבל לא כולם עושים אותה באופן עמוק, משנה מציאות. קחו לדוגמה את הבדלי הרוחב בין שתי המסילות של הרכבות בבריטניה לעומת אלה בארצות הברית. הבדלים אלה, של כמה סנטימטרים בודדים, מקורם בדרכים שנבנו באימפריה הרומית לפני 2,000 שנים, אבל יש להם השלכות עד ימינו אלה. אסור שאותן בחירות הנדסיות, שקרו לפני שני מילניומים, ישפיעו על העתיד. עצתי לארגונים היא: אל תתנו לעבר להגדיר את עתידכם. יש גישה חדשה לחדשנות, ורכיב המפתח בה הוא פשטות".

צילום ועריכת וידיאו: ליטל רובינשטיין

אגמי הנתונים כדוגמה להתפתחות מרעיון להשפעה עסקית משמעותית

באחרונה חגגה Amazon S3 יום הולדת 16, ומילר עובד מזה 14 שנים בענקית הענן. לדבריו, "כאשר Amazon S3 הושקה ב-2006 היו אלה זמנים שונים לחלוטין. עצם הרעיון שאפשר לרכוש אחסון בצורה גמישה, בלי התחייבות או הגדרת קיבולת מראש, ובכל זאת לשלם מחיר נמוך מאוד – היה פריצת דרך. מהר מאוד ראינו צמיחת חדשנות יוצאת דופן בנוף הטכנולוגי. כיום ניתן לצרוך כמעט כל פיסת טכנולוגיה כשירות. במהלך השנים היינו עדים להתפתחות באופן השימוש של הלקוחות שלנו בשירות, בהתחדשות המתמשכת ובשיפור המתמיד מאחורי הקלעים של הפעילות שלנו".

הוא אמר כי "הלקוחות שלנו יצירתיים להפליא, ולאורך השנים ראיתי כל כך הרבה מקרים שהתחילו בתור 'הרעיון ששורטט על מפית', והתפתחו במהירות להשפעה עסקית משמעותית. אגמי הנתונים הם דוגמה טובה לכך: לקוחות התחילו עם כמה טרה-בייטים, אולי עשרות, כדי להפיק דו"חות ולנתח את הביצועים הארגוניים שלהם, וכיום יש לנו לקוחות רבים שמפעילים אגמי נתונים בקנה מידה של פטה-בייטים. הם אוספים שם כל הזמן נתונים, מנתחים ומזינים את התוצאות ישירות ליישומים הדיגיטליים ולמערכות התעשייתיות שלהם. לקוחות משתמשים באגמי הנתונים כדי לקבל החלטות מהירות יותר ומושכלות יותר, לשפר את חוויית הלקוח ונאמנותו, לטפל בנתוני הלקוחות בזהירות וביושרה, להקדים את המתחרים, להתכונן טוב יותר לאי ודאות – ולהגיב בהתאם".

"בעבר", הוסיף מילר, "היה מספר מצומצם של צוותים מיוחדים שהתמקדו בניתוח נתונים, ואילו כעת, מומחי עיבוד נתונים מוטמעים בכל מקום בארגון שלהם. הדבר הניע אותנו לבנות תכונות חדשות ושירותים חדשים, כדי להמשיך ולפשט דברים, ולאפשר ללקוחות להתמקד בעסק הייחודי שלהם".

"הדבר היחיד שלא השתנה ב-16 השנים הללו הוא עד כמה הלקוחות שלנו מעריכים את האפשרות לצרוך שירותים המנוהלים באופן מלא, עם רף גבוה של ביצועים תפעוליים", סיכם מילר. "מבחינתנו, האבטחה היא בראש סדר העדיפות. זו העבודה החשובה ביותר שאנחנו עושים, לרבות ההגנה על עמידות הנתונים וזמינותם. הצוותים שלנו עובדים בלא ליאות כדי להבטיח שנפח האחסון ב-Amazon S3 יהיה זמין תמיד בכל 26 האזורים שלנו – ובעוד שמונה אזורים נוספים שיצטרפו בקרוב, וביניהם בתל אביב, שתצטרף במחצית הראשונה של 2023".

הראל יפהר, מנכ''ל AWS ישראל

הראל יפהר, מנכ"ל AWS ישראל צילום: ניב קנטור

הראל יפהר, מנכ"ל AWS ישראל, אמר באירוע כי "עברנו מסע מאז הקמת הפעילות שלנו ב-2014. המסע כלל רכישת חברות על ידי אמזון ופתיחת משרדים חדשים בתל אביב".

הוא ציין את הזכייה של AWS במכרז הענן הממשלתי נימבוס, שבו זכתה גם גוגל קלאוד, ואמר כי "מדובר בבשורה – ולא רק טכנולוגית. זכינו באמון מצד ממשלת ישראל, שהחליטה לעבור לענן הציבורי ובחרה בנו כספק. המהלך יעזור לממשלה לפעול בצורה יעילה יותר, והאזרחים ייהנו משירות דיגיטלי, יעיל ומשופר. ישראל תהיה יותר דיגיטלית".

הוא נתן כדוגמה שיתוף פעולה נוסף של AWS בישראל. "הראל ביטוח", אמר יפהר, "בנו מרכז (האב) חדשנות לסטארט-אפים בעולם הפינטק. מדובר בחיבור בין הראל, שמתמחה בפינטק, ובינינו, שמתמחים בענן. עבודה זו תאפשר לעשות שימוש מיטבי בנכסי פינטק עבור הלקוחות".

"השיא עוד לפנינו", סיים יפהר. "נפתח אזר ענן ייעודי מקומי במחצית הראשונה של 2023. זה בהחלט עניין גדול. אזור הענן המקומי בישראל יעניק תשתית מחשוב מקומית. הדבר מהווה חלק מההשקעה ומההתחייבות ארוכת הטווח שלנו לישראל".

 

קווין מילר, מנכ"ל Amazon S3 וסגן נשיא AWS.

הפוסט "חדשנות לכשעצמה לא רלוונטית – רק כזו שמביאה ערך ללקוחות" הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button