ad1
טכנולוגיה

חברת שירותי המחשוב המנוהלים של יבמ תיקרא קינדריל

יבמ עושה היום (ג') צעד נוסף בהפרדת שירותי המחשוב המנוהלים שלה מחברת הענק והודיעה על שמה של החברה החדשה שתעסוק בתחום זה – קינדריל (Kyndryl). תהליך ההפרדה בין החברות אמור להסתיים עד לסוף השנה. למנכ"ל החברה מונה בתחילת השנה מרטין שרוטר, לשעבר סגן נשיא יבמ לשווקים גלובליים, ולנשיאה – אלי קינן, שהיה מנהל כללי של יבמ אמריקה הצפונית ויו"ר הענק הכחול ביפן.

בהתחלה, יבמ קראה לחברה NewCo, אולם היא בחרה בסוף בשם קינדריל, שמומחים מעריכים שהוא יתפוס יותר ויביא ל-SEO משופר יותר. לעומת זאת, בענק הכחול אומרים כי בחרו בשם זה כי מדובר בהלחם של שתי מילים מרכזיות בזהות החברה החדשה ובייעודה: Kyn נגזר מהמילה האנגלית קירבה (kinship), ומתייחס להכרה שמערכות יחסים עם אנשים – עובדים, לקוחות ושותפים – עומדות במרכז האסטרטגיה של החברה, ושיש לבנות ולטפח מערכות יחסים ארוכות טווח. Dryl מקורו במילה האנגלית לענף צעיר (tendril), והוא נועד לרמז על צמיחה והתחדשות.

לוגו החברה החדשה

לוגו החברה החדשה

"השם קינדריל מעורר את רוח השותפות והצמיחה", אמר שרוטר. "לקוחות ברחבי העולם יכירו את קינדריל כמותג שמנהל את המערכות החיוניות בלב ההתקדמות העסקית, וחברה עצמאית עם הכישרון הגלובלי הטוב ביותר בענף".

עוד הודיעה יבמ שהמטה של קינדריל ימוקם בניו-יורק – "אחד המרכזים העירוניים התוססים והעולמיים", לדברי שרוטר.

"יצירת שם היא רק תחילת דרכנו כמותג", ציינה מנהלת השיווק הראשית של קינדריל, מריה ברטולום וויננס. "הדבר יעזור לזהות אותנו ולתמוך במיתוג שלנו ובהיכרות עימנו, אך משמעות השם תיבנה ותועבר בחלוף הזמן כפועל יוצא של ההתנהגות, המעשים והשאיפות שלנו, והדברים שאנחנו מאפשרים ללקוחותינו לעשות. אנחנו רוצים לעצב, לנהל ולהפוך את תשתית הטכנולוגיה הקריטית של העסקים והמוסדות החשובים בעולם למודרנית – ובסופו של דבר להניע את התקדמות האנושות.

הפיצול – בהמשך לרכישת רד-האט

יבמ הודיעה על הפיצול באוקטובר האחרון. המקור של החברה המתפצלת הוא GTS – יחידת שירותי תשתיות ה-IT של יבמ, שמספקת שירותים ותמיכה טכנית בדטה סנטרים. מטרת המהלך היא להמשיך, וביתר שאת, את המיקוד של חברת הענק בענן ובבינה מלאכותית, כמהלך המשך לרכישת הענק בסך 34 מיליארד הדולרים של רד-האט, שבוצעה בשנה שעברה.

בשיחה עם אנליסטים, לאחר ההודעה על הפיצול, אמר ארבינד קרישנה, מנכ"ל יבמ, כי "נפרדנו מעולם הרשתות בשנות ה-90', נפרדנו מעולם המחשבים האישיים בשנות האלפיים, עזבנו את עולם המוליכים למחצה לפני כחמש שנים – מכיוון שכל התחומים הללו לא פעלו בהכרח במשולב באופן המניב הצעת ערך משולבת. יום ההודעה על הפיצול מהווה ציון דרך עבור החברה שלנו. אנו מגדירים מחדש את העתיד של יבמ והיכן נשים את המיקוד שלנו קדימה". בבלוג שלו קרישנה כתב כי "מדובר במהלך משמעותי ב-109 שנות קיומה של החברה".

מיבמ נמסר כי כחברה עצמאית, קינדריל תקדם גיבוש הסכמים עם גורמים ושותפים טכנולוגיים מובילים ושואפת לסייע ללקוחותיה לבנות יכולות טכנולוגיות חזקות, מאובטחות וגמישות על בסיס מאגר כישרונות מהמנוסים ביותר בתעשייה. על הלקוחות שלה נמנים כ-4,600 חברות, ארגונים וגופים, ביניהם כאלה המפעילים את סביבות המחשוב המורכבות בעולם.

אלי קינן, נשיא קינדריל מבית יבמ. צילום: יח"צ

הפוסט חברת שירותי המחשוב המנוהלים של יבמ תיקרא קינדריל הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button