ad1
טכנולוגיה

וזוהי רק ההתחלה: ג'וניורים מסכמים את השנה הראשונה בקריירה

מעין ברויטמן, בודק תוכנה בארטליסט.

מעין ברויטמן, בודק תוכנה בארטליסט. צילום: יח"צ

מעין ברויטמן, בודק תוכנה בארטליסט
"לפני כשנה וחצי החלטתי שאני רוצה להצטרף לעולם ההיי-טק ולהתמקצע בטכנולוגיה, בפרט בתחום בדיקות התוכנה. חזרתי מטיול גדול בחו"ל והשתתפתי במשך חצי שנה בבוטקאמפ של חיילים משוחררים, שם קיבלתי ידע וכלים ראשוניים בתחומים טכנולוגיים שונים. עם סיום הקורס חיפשתי עבודה, ושמחתי מאוד על ההזדמנות להצטרף לארטליסט, שעוסקת בטכנולוגיה לתחום המוזיקה. כמוזיקאי בשעות הפנאי, התחברתי אליה גם באופן אישי. לאחר תהליך הצטרפות שכלל היכרות מעמיקה עם החברה והמוצרים שלה, התחלתי להשתלב בפעילות השוטפת בהדרגה, וקיבלתי משימות שונות. בנוסף, ציוותו אליי את מוביל ה-QA בחברה, כך שקיבלתי – ואני עדיין מקבל – מנטורינג מקצועי, הדרכה והכוונה, לצד מרחב למידה, התפתחות וחברות מכל חברי הצוות.

במסגרת התפקיד שלי בארטליסט כבודק תוכנה, אני אחראי לוודא שאיכות וחוויית המשתמש של הלקוחות שלנו תהיה הכי טובה שאפשר. כלומר, שהחוויה שלו תאפשר לו להשתמש בכל היכולות שאנחנו מציעים ללא חסמים, ובאופן שיעניק לו מקסימום ערך. בנוסף, אני אחראי על איכות הפיצ'רים החדשים שמוטמעים במוצרים שלנו. יחד עם צוות הפיתוח, אני מבצע את תהליך בניית הפיצ'ר, ובעצם 'מייצג' בו את המשתמש. אני מבצע תכנון מקדים לבניית הפיצ'ר, מתכנן ומוציא לפועל בדיקות לפני הטמעתו, ומנסה למזער מוקדם ככל הניתן תקלות אפשריות, כדי לייעל את זמן ועלויות הפיתוח. אין ספק שמדובר בתפקיד מרתק בחברה מאוד מעניינת, ואני נהנה בכל יום ללמוד דברים חדשים ולהתקדם".

שקד יחיאל, מנהלת קהילה ב-Amiti Ventures.

שקד יחיאל, מנהלת קהילה ב-Amiti Ventures. צילום: אסף ברנר

שקד יחיאל, מנהלת קהילה ב-Amiti Ventures
"השנה האחרונה היא ללא ספק מהמשמעותיות בחיי. אני כל הזמן לומדת ומתפתחת. כל יום הוא הרפתקה.

מה שמעניין בתפקיד מהסוג שלי הוא שהוא מגדיר אותי – ואני אותו. מנהלת קהילה זה טייטל שהולך איתי גם אחרי שעות העבודה. כשאנשים מהתעשייה רואים אותי, הם רואים את Amiti Ventures. מעצם היותי אני מייצגת גם את עצמי וגם את התפקיד והקרן, ואני מוצאת בזה הרבה יופי. זכיתי להצטרף לקרן Amiti, שפועלת ועושה המון בתחום הקהילות והשותפויות, ומאפשרת לי לזרוח ולהגשים את עצמי.

אחת החוויות היותר משמעותיות בתפקיד שלי הייתה ללוות את Nurture – קהילת היזמות של Amiti. היא מאפשרת לי לראות את חברי הקהילה מתפתחים ממפגש למפגש, את הסקרנות בעיניים שלהם ואת הקשרים המתהווים ביניהם, להפוך לאוזן קשבת, ולהבין כמה אימפקט ותרומה יש לנו על דור העתיד של היזמים בארץ. זו דוגמה טובה לכוחה של קהילה, ואיך קהילה טובה רק ממשיכה להתהוות ולהתחזק.

אלמוג, מובילת הצוות שלי, שבנתה את התחום הזה בקרן שלנו ב-10 אצבעות, הולכת איתי יד ביד, מהרגע הראשון ועד היום, בסבלנות ובנועם, מלמדת אותי, מתווה לי את הדרך ונותנת לי דרור לבוא לידי ביטוי. מעבר לזה, כל אחת ואחד מהצוות, שיש בו רוב נשי מובהק, נמצא.ת כאן בשבילי. כולם.ן חינכו אותי ולימדו אותי על התעשייה, ועל הפונקציות והתפקידים שלהם.ן. אנחנו צוות מגובש, והתפקידים שלנו שזורים זה בזה. כולנו אצבעות של יד אחת, שפועלת בסינרגיה. הסביבה שלי והצוות הם מרכיב עיקרי בתחושת הסיפוק וההנאה שלי מהתפקיד".

יונתן מירפלד, מפתח Full Stack בפרופדו.

יונתן מירפלד, מפתח Full Stack בפרופדו. צילום: עצמי

יונתן מירפלד, מפתח Full Stack בפרופדו
"במהלך שנה זו, השנה הראשונה שלי בפרופדו, שיפרתי את כישוריי והרחבתי את בסיס הידע שלי במהירות ובצורה משמעותית ביותר. זה התאפשר לי הודות לצוות שאני עובד איתו, שעזר לי לצמוח ונתן לי את האפשרות לצבור ניסיון וידע במהירות ותוך כדי הכוונה. חברי הצוות לימדו אותי כלים וטכנולוגיות חדשים, שלא היה לי ניסיון קודם איתם. הדבר אפשר לי להשתלב במשימות הפיתוח במהירות – מה שתרם לשיפור גם ביכולת שלי לכתוב קוד יעיל ונקי. זה הגביר את הביטחון שלי ואת הרצון להשתפר במהירות, ותרם לתחושת השייכות שלי לחברה, כמו גם לתחושת האחריות האישית שלי על מוצריה.

במסגרת תפקידי אני בונה, מתחזק ומשפר כמה פרויקטים – אתרים – במקביל, ויוצר חוויית משתמש נעימה ואינטואיטיבית, תוך שמירה על נראות מודרנית ונעימה לעין. בצד של יצירת השרת, אני בונה את הלוגיקה הנדרשת כדי לתת לכל פרויקט את הפונקציונליות הרצויה עבורו, תוך אופטימיזציה של הקוד, כדי לאפשר את הביצועים הטובים ביותר. המעטפת ועובדי החברה אפשרו לי להתפתח ונתנו לי את כל התנאים הנכונים לצמוח".

נעה אילן, מעצבת מוצר ב-Cnvrg.io.

נעה אילן, מעצבת מוצר ב-Cnvrg.io. צילום: פרטי

נעה אילן, מעצבת מוצר ב-Cnvrg.io
"החודשים הראשונים שלי בחברה היו חוויה מרתקת ומעוררת השראה. הצטרפתי לשתי מעצבות מוכשרות, ונוצרה לה שלישייה שמרגישה כמו בית. בבית הזה אני לומדת משהו חדש בכל יום, בעולמות שלא היו מוכרים לי קודם. זה התחיל בלמידה על המוצר עצמו, על מהן בינה מלאכותית ולמידת מכונה, ואיך כל הדבר הזה עובד, והמשיך בהכרה הדרגתית כיצד דברים נעשים בחברת מוצר כמו cnvrg.io.

אני מרגישה שהעשייה הזאת מפתחת אותי כמעצבת ומחדדת את דרך החשיבה שלי למצוא פתרונות לבעיות חדשות שעולות. כמעצבת מוצר, התפקיד שלי הוא ליצור ממשק שיהיה אינטואיטיבי ונוח עבור המשתמשים, כדי שיוכלו לנצל את האפשרויות הגלומות בפלטפורמה בצורה הטובה ביותר.

בעבר עבדתי במשך כמה שנים כמעצבת פנים, של עסקים מסחריים וגם קצת של בתים פרטיים. כמו בעבודה כמעצבת פנים, גם כמעצבת מוצר אני מתמקדת ביצירת פתרונות שמשתמשים במרחב ובעיצוב כדי לשפר את חוויית המשתמש, ולהפוך אותה לנוחה ומהנה. המעבר הזה, בין עיצוב חללים שנוח להתנהל בהם לעיצוב 'חללים' וירטואליים של ממשק דיגיטלי, הוא מאוד אינטואיטיבי. הופתעתי עד כמה העבודות האלה דומות מבחינת צורת המחשבה שנדרשה ונדרשת ממני כמעצבת כדי לפתור בעיה. אבל בינינו, הרבה יותר מעניין לעצב פלטפורמת AI מאשר מסעדה כזאת או אחרת".

תורם של הג'וניורים.

הפוסט וזוהי רק ההתחלה: ג'וניורים מסכמים את השנה הראשונה בקריירה הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button