ad1
טכנולוגיה

הרסה ת'חגיגה: Airbnb אוסרת קיום מסיבות בדירותיה ברחבי העולם

באוגוסט 2020, עקב מגיפת הקורונה שנפוצה בעולם, הודיעה חברת Airbnb כי החמירה את תנאי השהייה למשתמשים בשירותים שהיא מתווכת – שכירת דירות או בתים לטווח קצר דרך אפליקציה ייעודית – ומסרה שאסרה זמנית על המתארחים לארגן מסיבות.

הסיבה להחלת השינוי הייתה, כמובן, המגיפה והוראות הבידוד החברתי שהגיעו יחד איתה. אבל נראה כי החברה אהבה את התוצאות של אותה הנחיה זמנית, וכעת היא מסרה בהודעה לעיתונות שמעתה חל איסור סופי ומוחלט על קיום אירועים חגיגיים שכאלה במקומות שהושכרו דרכה.

"ההשעיה הזמנית הוכיחה את עצמה, ועכשיו אנחנו משלבים את האיסור הזה באופן רשמי בכללים שלנו", ציינה החברה בפוסט שהעלתה לבלוג שלה אתמול (ג').

עדיף שתהיה יפה ושקטה. דירת Airbnb.

עדיף שתהיה יפה ושקטה. דירת Airbnb. צילום: BigStock

אבל האם Airbnb סתם הורסת מסיבות?

מסתבר שמאחורי התקנות הזמניות שעברו כעת להיות קבועות, מסתתר נתון שיכול להסביר אותן, ושאינו קשור בסתם חוסר התלהבות מקצת אקשן בדירות שמושכרות דרך Airbnb.

המתקנים המוצעים בפלטפורמה של Airbnb הם למעשה דירות ובתים של אנשים שלרוב ממוקמים בלב שכונות מגורים, ומסיבות רועשות בהחלט יכולות להפריע לדיירי השכונה.

"מבחינה היסטורית, אפשרנו למארחים להשתמש במיטב שיקול דעתם ולאשר מסיבות כשהן מתאימות לביתם ולשכונה שלהם. בסוף 2019, החמרנו את האמצעים שלנו לאסור הן מסיבות ב'הזמנה פתוחה' (כלומר, אלה המפורסמות ברשתות החברתיות) והן 'בתי מסיבות כרוניים', שהתפתחו לכדי מטרדים שכונתיים. באותה תקופה, השקנו גם את קו התמיכה השכונתי שלנו במספר תחומי שיפוט כקו ישיר לשכנים לדווח על כל דאגה ל-Airbnb, מה שעזר לנו לאכוף את האיסור הזה על בתי מסיבות", הסבירה החברה בפוסט.

ואולם, לפי ענקית הנדל"ן האמריקנית, מאז שאסרה על קיום מסיבות בדירותיה ב-2020, נרשמה ירידה של 44% בדיווחים ובתלונות שהיא קיבלה על אירועים רועשים ומטרידים בדירות. ההגבלות, כך דיווחה החברה, התקבלו היטב על ידי הקהילות המקומיות, והחברה קיבלה משוב חיובי ממנהיגי הקהילה ומנבחרי ציבור עליהן.

זוהי כנראה הסיבה המרכזית לכך שמסיבה אינה עניין רצוי עוד במתקני Airbnb השונים, וזאת גם בזמנים שבהם רוב תקנות הקורונה הוסרו בחלק גדול מהמדינות.

לפי החברה, המדיניות המעודכנת שלה פותחה יחד עם חברים בקואליציית הייעוץ והבטיחות החדשה של Airbnb (או כפי שהיא מכונה באנגלית Airbnb Trust & Safety Advisory Coalition) ובכוונתה להמשיך לפעול לחיזוק המדיניות בהתבסס על משוב מהשותפים שלה, המארחים, מנהיגי הקהילה, קובעי המדיניות ועוד.

מי שיחליטו בכל זאת להפר את הכללים שקבע אתר ההשכרה יהיו חשופים לעונשים, או אפילו להשעיה זמנית או קבועה של חשבונם. והחברה רצינית באיומיה, על אף שאלו איומים על לקוחות – ב-2021 היא דיווחה כי השעתה יותר מ-6,600 משתמשים מהפלטפורמה, וחשבונם הושבת לצמיתות.

את הפוסט חתמה החברה במילים הבאות: "יש להשלים מדיניות חזקה על ידי אכיפה חזקה. הכנסנו מספר צעדים נגד מסיבות בשנים האחרונות, כדי לאכוף את המדיניות שלנו ולנסות, כמיטב יכולתנו, לעצור גם מסיבות לא מורשות וגם בתי מפלגות כרוניים".

אסרה על קיום מסיבות בדירותיה. Airbnb. עיבוד ממוחשב כאילוסטרציה.

הפוסט הרסה ת'חגיגה: Airbnb אוסרת קיום מסיבות בדירותיה ברחבי העולם הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button