ad1
טכנולוגיה

הכוח הנשי של צה"ל בהאקתון הנשים הראשון של מערך התוכנה והמידע

בתחילת השבוע התקיים האקתון הנשים הראשון של מערך התוכנה והמידע, המובל על ידי יחידת לוטם באגף התקשוב וההגנה בסב״ר וכולל את כלל יחידות המחשב בזרועות. ההאקתון הייחודי הזה הוא פרי יוזמה משותפת של מפקדת ממר״ם ויו״ר עמותת בוגרי ממר״ם, שאליהם הצטרפה גם חברת ההיי-טק מאנדיי (monday.com).

משתתפות ההאקתון הציגו בסיומו את התוצרים לחבר השופטות של האירוע – מפקדת ממר״ם, אל״ם י׳, יועצת הרמטכ״ל לענייני מגדר (היוהל״ם), תא״ל אלה שדו, אביטל ינובסקי, בוגרת ממר״ם ומובילה פעילות בתחום הגיוון בחברות היי-טק, ודותן אגוזי, מובילת קבוצת מוצר במאנדיי.

"המטרה שלנו היא להשאיר ולקדם נשים בעולם הפיתוח של תעשיית ההייטק״, מספרת  מפקדת יחידת ממר״ם אל״ם י׳. ״זוהי תחילתה של הגשמת השאיפה שלנו הלכה למעשה – להוכיח לבנות שהן יכולות ליזום, לפתח ולהוביל, כך שנראה אותן בתפקידים טכנולוגיים בכירים במערכת הביטחון וגם בתעשייה – כגון מנכ״ליות, סמנכ"ליות, מייסדות סטארט-אפים, מנהלות טכנולוגיות וכו׳״.

יוסי מלמד, יו״ר עמותת בוגרי ממר״ם, יצא בקריאה למשתתפות ההאקתון, ואמר, כי "אנחנו רוצים יותר יזמיות בכירות בהיי-טק הישראלי כדי שיותר נשים יראו אותן וירצו גם. זה מה שבאמת יכול לשנות את המשוואה ולשלב באופן חזק יותר נשים בתעשייה. לצערי אנחנו רחוקים מהנקודה הזו. אני קורא לכן בתור קצינות שמובילות היום ביחידות להגיע למיטאפים, לעמוד על במה ולהרצות בכנסים בארץ ובחו״ל ולקפוץ למים היזמיים. אנחנו בעמותה נעזור ונסייע לכל אחת כאן שרוצה לקדם רעיון או מיזם״, אמר .

גם היוהל״ם, תא״ל שדו, ציינה בפני המשתתפות שעליהן לזכור שהן דמות למופת וחיקוי של נערות בישראל ושעליהן לחתור למגע ולהראות לנערות, שהטכנולוגיה היא בהישג ידןן ובכך לעזור להן לפרוץ תקרות זכוכית.
״בצה״ל התמונה מעט שונה ואופטימית יותר בהיבט של מפקדות בתי תוכנה ומרכזים טכנולוגיים״, מציינת אל״ם י׳,  ״ניתן לראות נציגות מכובדת של נשים מובילות ביחידות הפיתוח השונות, וזאת לראשונה בהיסטוריה של המערך שלנו – 3 אל״מיות בפועל מתוך 6 ביחידת לוטם של אגף התקשוב. זו דוגמה מצוינת לכך שהפרדיגמה יכולה להשתנות, מה שמדרבן עוד יותר לחולל את השינוי בחברה הישראלית כולה״.
בתוך כך, ממר״ם זכתה השבוע לשיא נוסף, זאת בדמות זכייה בפרס הרמטכ״ל לשנת 2022 על תוכנית המנהיגות She Shark שמובילה מפקדת ממר״ם, אל״מ י׳. התוכנית הוקמה לפני כמה שנים על ידי מפקדת ממר״ם, אל״מ טליה גזית, אשר העבירה את שרביט הניהול של התוכנית לאל״מ י.
‏SheShark היא תוכנית מנטוריג לקצינות טכנולוגיות צעירות, אשר מטרתה חתירה למצוינות טכנולוגית ומקצועית בקריירה צבאית, תוך ניהול חיי משפחה והגשמת מטרות אישיות. התוכנית מורכבת ממפגשים לאואך חצי שנה, כאשר לכל מפגש נושא אחר ובו נפגשים עם גורמים מהתעשייה, מהצבא, וכן עוברים סדנאות להעצמה נשית. המחזור החדש, החמישי, נפתח ביום האישה הבינלאומי האחרון.

 

תא״ל אלה שדו, יועצת הרמטכ״ל לענייני מגדר, ויוסי מלמד, יו״ר עמותת בוגרי ממר״ם, בשיחה עם הקצינות, יו״ר עמותת בוגרי ממר״ם.

הפוסט הכוח הנשי של צה"ל בהאקתון הנשים הראשון של מערך התוכנה והמידע הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button