ad1
טכנולוגיה

ההיי-טק מתגייס ליום המעשים הטובים

מחקרים מראים, שכאשר אנשים בוחרים היכן לעבוד, הם מחפשים לא רק את הפן החומרי שמתבטא בכסף ותנאים, אלא מחפשים משמעות, שמתבטאת ברצון שלהם לעשות שינוי אמיתי בעולם לדורות הבאים ולתרום לקהילה שלהם.

"חברות רבות כבר הבינו שכשהן נשענות על בסיס חזק של ערכים, תרומה לקהילה ותרבות ארגונית שבאמת מקשיבה לעובדים שלה כחלק בלתי נפרד מהדנ״א שלהן, הן לא צריכות להילחץ מטרנד 'ההייטקס' ויודעות שהעובדים שלהן מחויבים ומגויסים לחברה ממקום טוב", מסבירה נילי גור, דירקטורית בכירה במרכז המחקר והפיתוח של סיילספורס ישראל.

לפניכם רשימה (חלקית) של חברות היי-טק בישראל, אשר התגייסו לפעילויות שונות לרגל יום המעשים הטובים, זאת נוסף על פעילויות התנדבות לאורך כל השנה.

סיילספורס – כחלק ממערך האחריות החברתית של החברה, ולכבוד יום המעשים הטובים וחג הפסח, עובדי סיילספורס ישראל יקדישו שבוע להתנדבות על חשבון שעות העבודה במוקדים שונים ברחבי הארץ, תוך שיתוף פעולה עם כמה עמותות, כמו ונטעת, הבית הפתוח לנערות בסיכון בראשון לציון, עמותת לב כחול  למגוון פעילויות למען הפליטים מאוקראינה. בנוסף, יחד עם איחוד ההצלה יקיימו כמה קורסים של עזרה ראשונה לעובדי החברה, יחלקו שוברי מזון לנזקקים יחד עם ארגון חג שמח ויכינו ויחלקו מזון לקשישים ונזקקים עם הארגונים פרויקט כרובית ושורשים.

לפי המודל התנדבותי של החברה, העובדים יכולים להקדיש 56 שעות התנדבות בשנה (לפחות) על חשבון שעות העבודה ובמימון מלא של החברה. כמו כן, כדי להטמיע את ערך ההתנדבות בתרבות הארגונית, סיילספורס פיתחה את מודל ה-1:1:1 הייחודי, שלפיו 1% מהכנסותיה, 1% מזמן העבודה ו-1% מהטכנולוגיה (המוצרים) שלה, נתרמים לעמותות ולארגונים ללא מטרות רווח.

סאפיינס – עובדי החברה נרשמו לפעילויות התנדבות בסקטורים שונים, בהן, למשל, אריזת חבילות מזון לאוכלוסיות נזקקות לקראת חג הפסח. החברה מעודדת את העובדים להתנדבות במהלך כל השנה, והעובדים בוחרים מבין מגוון אפשרויות התנדבות שהחברה ממליצה עליהן. בנוסף, סאפיינס מלווה את תוכנית "מנהיגות עסקית" באופן רציף לאורך כל השנה בהצלחה רבה זה מספר שנים.

קורנית דיגיטל – לרגל יום המעשים הטובים ארגנה החברה פעילויות התנדבות מרוכזות שיתקיימו במהלך שבוע שלם, בהן משחק כדורגל ידידותי, הרצאה מעשירה ופעילות יצירה עם בנות קבוצת "בועטות ראש העין", אריזת מאות חבילות של מוצרי עמותת נערי האור לחג הפסח, עבודות שיפוץ וגינון במרכז לנוער בסיכון בראש העין בשיתוף פעולה עם עמותת מב"ע, עבודות גינון וצביעת בית הנוער "ידידים" בקריית גת, שיפוץ המרכז החינוכי של עמותת הגל שלי, למען נוער בסיכון בחוף הים בבת ים, אריזת מאות מתנות לחג ממוצרי עמותת צ'יימס, המעניקה תעסוקה מותאמת אישית לאנשים עם מוגבלות.

עובדי קורנית דיגיטל עם בנות קבוצת "בועטות ראש העין".

עובדי קורנית דיגיטל עם בנות קבוצת "בועטות ראש העין". צילום: באדיבות קורנית דיגיטל

במשך כל השנה, קורנית דיגיטל תורמת לקהילה ומעודדת את עובדיה להתנדבות בפעילויות מגוונות ברחבי הארץ.

הייקון – החברה נרתמה לפעילות ארגונית עם עמותת ונטעת, שבמסגרתה עובדי החברה לוקחים חלק בהקמת גינות מאכל במוסדות לילדים בסיכון.

עמותת יוניסטרים – מרכז היזמות נתיבות-ICON של העמותה מארחים ביום המעשים הטובים בני נוער הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי. בני הנוער, ממועדונית עמותת אקי״ם בעיר, נפגשים עם חניכי יוניסטרים למפגש חברתי הכולל היכרות, משחקי קבוצות הקשורים לעולם היזמות ועוד.

קבוצת זאפ – הקבוצה לקחת חלק בפעילות של עמותת אלון ואלה, ובמסגרתה כ-20 עובדי החברה מגיעים לבית הארחה לחיילים בודדים בפתח תקווה, המגיעים מרקעים שונים בארץ וממדינות שונות. במסגרת ההתנדבות מבלים עובדי החברה זמן איכות עם החיילים, מבשלים איתם ארוחה חמה לכבוד השבת, ועוזרים להם במשימות הבית, כמו גינון, ניקיון וכד'.

מרכז החדשנות והפיתוח של JPMorgan  – לרגל יום המעשים הטובים וכחלק מהתוכנית השנתית של אחריות תאגידית, מנהלי ועובדי מרכז החדשנות והפיתוח של JPMorgan בישראל יוצאים לפעילות התנדבות בקהילה במסגרת שיתוף פעולה עם עמותת רוח טובה. עובדי החברה יכולים לבחור פעילות באחת מבין ארבע פעילויות שונות: לטובת אוכלוסיות בסיכון, בעלי חיים ולמען הסביבה: בניית פינות ישיבה במקלט לחיות שעברו התעללות של ארגון Starting Over, ניקיון חוף פולג יחד עם ארגון אקו אושן, בניית ריהוט חוץ באכסניית בן גלים הנותנת מענה חוץ-ביתי בקהילה לבני נוער וצעירים בסיכון ואריזת קופסאות של פירות וירקות בלקט ישראל, המעניקה מזון בריא לנזקקים באמצעות עמותות שותפות.

צוות סיילספורס בפעילות התנדבות לנטיעת עצים

הפוסט ההיי-טק מתגייס ליום המעשים הטובים הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button