ad1
טכנולוגיה

"ההגירה לענן תוכפל ב-2022"

"עד לא מכבר, ארגונים חששו מהמעבר של עומסי העבודה שלהם לענן – ממגוון סיבות, ובראשן הסיבוכיות. באחרונה המגמה השתנתה, ואני מעריך כי כמות המערכות שהארגונים יעבירו למחשוב ענן תוכפל ב-2022", כך אמר נתי נחמיאס, משנה למנכ"ל קלאודבאזז מקבוצת וואן (One).

"הענן", אמר נחמיאס, "מספק למנמ"רים ולמנהלי התשתיות שקט נפשי. ההגירה אליו מניבה כמה יתרונות, ובראשם גמישות לצד יכולת לעבוד בצורה מהירה, בין השאר בשל יכולות מיכון רחבות היקף. זאת, לצד הפחתה משמעותית בעלויות התחזוקה של התשתיות". "אולם", ציין, "הממד החשוב ביותר הוא החוסן: הענן מספק יציבות רבה, עם תשתיות שרק ניתן לחלום עליהן והיצע עשיר של שירותים. החוסן ואבטחת המידע הם הסיבות החשובות ביותר".

"גם לנימבוס, מכרז הענן הממשלתי, הייתה השפעה על המעבר של ארגונים לענן – בקרב ארגוני אנטרפרייז, אולם לא פחות אצל ארגונים קטנים ובינוניים", הוסיף נחמיאס. "כזרוע ההטמעה של AWS בקבוצת וואן ראינו התעניינות בקרב ארגונים ממגזרי תעשייה שונים לגבי הענן, עוד בטרם הוכרזו הזוכים במכרז (AWS וגוגל – י"ה). למען האמת, הופתענו מהמהירות של ההשפעה: לקוחות מעלים הילוך במעבר שלהם לענן".

פרויקט דגל בחברת הביטוח מגדל

"ערכנו לא מעט פרויקטים עבור לקוחות שלנו בעולמות ה-AWS, בין השאר באיילון ביטוח ובתנובה", ציין נחמיאס. "אחד מפרויקטי הדגל שלנו בזמן האחרון היה במגדל ביטוח, שם העברנו את מערכת הליבה של סאפ לענן של AWS. הפרויקט משרת עשרות ממשתמשי מגדל. הפתרון מתבסס על Best Practices של SAP on AWS ומאפשר הקמה מהירה של המערכות השונות עם יעילות בתחזוקה, תוך שמירה על גמישות מרבית בסביבות הענן. כך, אנשי קלאודבאזז מקימים עבור מגדל את התשתית לשימושים נוספים על גבי הענן של אמזון, כולל היבטי תקשורת, אבטחת מידע ואופטימיזציה".

הוא הוסיף כי "מימוש הפרויקט בסביבת AWS מדגיש את היתרונות הרבים של הפלטפורמה – הן בעולמות הביטוח והן בעולמות הרגולציה ואבטחת המידע. הפתרון הוא מעטפת כוללת, שמתחשבת בכל ההיבטים הנחוצים למגדל – החל מאבטחת מידע וכלה בגמישות, חיסכון בעלויות, ביצועים וזמינות גבוהה".

"פרויקט ענן מוצלח רק מתחיל בשלב ההגירה"

קלאודבאזז הוקמה לפני כשנתיים ומטרתה לספק ללקוחות הארגוניים של וואן שירותי ייעוץ, אפיון, ארכיטקטורה, הגירה ויכולות פיתוח מתקדמות בסביבת AWS. החברה הוסמכה על ידי אמזון העולמית כשותפה שמעסיקה יועצים מוסמכים. המנכ"לית שלה היא שני אנקוריון, חברת הנהלה בכירה ב-וואן.

נחמיאס ציין ש-"פרויקט ענן מוצלח לא מסתיים בשלב ההגירה – אלא רק מתחיל בו, ומשם ממשיך למגוון עצום של אפשרויות והזדמנויות להפיק ערך עסקי מתוך נתוני הארגון. אנחנו מעניקים ללקוחותינו – מחברות סטארט-אפ קטנות ועד לארגונים גדולים במגזרים הפרטי והציבורי – את היכולות המקצועיות שלנו, לצד ליווי צמוד, כשותף נאמן במסע לענן, ולהגדלת הערך שניתן להפיק ממנו עבור הארגון".

לסיכום הוא אמר כי "השימוש בענן הולך ותופס תאוצה בכל ענפי המשק, והמגמה צפויה להוסיף ולהשפיע על כלל השוק. כבר כיום אנחנו עובדים עם אחד ממשרדי הממשלה על חדרי מחקר וירטואליים, והדבר נעשה על תשתית עננית. בענן, מקצוענות טכנית מאדמאוד חשובה, על מנת לאפשר ללקוחות הארגוניים לאמץ את הטכנולוגיות החדשות שהקלאוד טומן בחובו, כדי לעבוד בצורה מהירה ויעילה. גם לנו צפויה צמיחה משמעותית בפעילות בתחום".

נתי נחמיאס, משנה למנכ"ל קלאודבאזז מקבוצת וואן. צילום: נטלי שור

הפוסט "ההגירה לענן תוכפל ב-2022" הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button