ad1
טכנולוגיה

"האתגר בטיפול במערכות יבמ – לתמוך בחומרה וגם בתוכנה"

"ארגונים רבים מחזיקים במערכות יבמ ותיקות, והשנים שחלפו הביאו למצב של מחסור בכוח אדם מקצועי שיתפעל ויתחזק אותן. אתגר נוסף קשור לצורך בשילוב של תמיכה בשכבות החומרה והתוכנה. עוד יש לעשות מודרניזציה לשרתי יבמ שכבר נמצאים בארגון. עם הרכישה שלנו על ידי קבוצת אמן נוסף לזירה שחקן חדש, בועט – שעונה לאתגרים הלא פשוטים הללו", כך אמר אורי אפשטיין, מנכ"ל אשנב מערכות מידע.

אשנב, שכאמור, מהווה כיום חלק מקבוצת אמן, הוקמה ב-1996 ונרכשה על ידה בסוף 2021. לדברי אפשטיין, "החברה מתמחה בהפצת ובהטמעת פתרונות אחסון וניהול מידע, ובהם פתרונות האחסון, הווירטואליזציה, השליטה והבקרה וניהול העומסים של יבמ. אנחנו שותף בכיר של הענק הכחול ויש לנו בתחום זה יותר מ-100 לקוחות ארגוניים מכלל מגזרי המשק".

"יבמ חיה, נושמת ובועטת ומביאה לשוק טכנולוגיות חדשות בקצב מהיר", ציין. "לצד זאת, היא מאפשרת לאנשים ליהנות מהטכנולוגיות הישנות, שהן לא פחות טובות".

"פתרון מוכלל, מקצה לקצה"

"אשנב היא שותפה ותיקה של יבמ", אמר אפשטיין. "בשנים האחרונות נכנסנו במלוא המרץ לעולם של שרתי ה-Power מבית הענק הכחול. מדובר בארכיטקטורה ותיקה ומנצחת, שמורכבת משלושה רכיבים: התבססות על חומרת Power, שמעניקה יכולת שדרוג קלה; יכולות פיתוח, שמאפשרות תמיכה בכל הטכנולוגיות המתממשקות לה; והאינטגרטיביות שלה. הרבה יותר פשוט לנהל אותה, עם מעט מאוד כוח אדם, כאשר למערכת יש בסיס נתונים ויכולות אבטחה מובנים מראש".

הוא ציין כי "יבמ הכריזה לפני שנתיים על גרסה 10 של הפתרון, ובשל כך, לקוחות ארגוניים מקבלים מערכות שמציעות שיפור ביצועים של 50% למול הגרסה הקודמת, עם כמות מעבדים קטנה יותר. עוד ניתן להריץ על השרתים הללו מערכות הפעלה שונות, לינוקס ואחרות, עם יכולות ניהול טובות יותר. כמו כן, ולא פחות חשוב – למערכות הללו יש יכולות AI מובנות".

"אנחנו, באשנב, עונים לכלל האתגרים בעולם זה, עם פתרון מוכלל, מקצה לקצה – הן בשכבת התשתיות, הן עם שירות שוטף, תוך העברת ידע ללקוח, והן ברמה האפליקטיבית וברמת הסיסטם", הוסיף אפשטיין. "אנחנו, באמן, משלבים תחומי ידע: מומחי הקבוצה, מאמן ERP, הם בעלי ידע וניסיון רב בעולם הפיתוח ב-AS400, ואנחנו מביאים את החוזקה שלנו בשכבת התשתיות. כך, הלקוח הארגוני מקבל מענה כולל לתחום – חומרה, תוכנה ושירות, ולא נופל בין הכיסאות".

הוא ציין כדוגמה פרויקט בחברת ייצור תעשייתי גדולה בארץ: "החלפנו שם את התשתיות לדור החדש של שרתי Power 10 והבאנו לשיפור ביצועי המערכות, תוך הקטנת עלויות".

"הכשרה מסיבית של מומחים מקרב עובדי ה-IT של הלקוחות ושלנו"

לדברי אפשטיין, "כדי לענות למצוקת כוח האדם, אנחנו עוסקים באופן מסיבי בהכשרת מומחים לתחום, מקרב עובדי ה-IT של הלקוחות ושלנו. כחברה שפועלת במגזר הפיננסי, גייסנו 15 עובדים צעירים והכשרנו אותם לעולם תוכן ותיק זה, כולל לפיתוח ולתשתיות".

הוא ציין כי "הודעת יבמ על הפסקת התמיכה במערכות Power 8 בעוד חודשים ספורים האיצה את הפעילות שלנו בתחום". כמו כן, אמר, "אנחנו, באשנב, שמים דגש חזק על המומחיות והידע שלנו בעולם אבטחת הנתונים, למשל למול מתקפות כופרה, לצד אבטחת מידע בהיבט החומרה ואבטחת השרתים".

אפשטיין סיכם באומרו כי "ההכרזה על גרסה 10 הביאה לגידול בהיקף הפעילות שלנו בעולם זה, ויש לנו נתח שוק גדול יותר מבעבר. אנחנו מציעים פתרון מקצה לקצה, לרבות פתרונות התאוששות מאסון (DR) בענן, יכולות לשילוב של מערכות אחסון וגיבוי קיימות עם כאלה שבקלאוד, ושיפור ביצועים משמעותי. עוד אנחנו מציעים פתרון של שרתי Power עם מערכת לינוקס עבור סביבת SAP HANA – לארגונים שלא מעוניינים לעבור לענן. עם כניסתנו לתחום זה, אנחנו מציעים לשוק את החלופה הטובה ביותר בין כלל האפשרויות – עם יכולות שליטה, צמצום עלויות ושיפור באבטחה. מדי שלוש שנים יבמ יוצאת עם מערכת הפעלה חדשה, והבאה תושק ב-2025. נמשיך לתמוך בגרסאות המערכת גם בעשור הבא".

אורי אפשטיין, מנכ''ל אשנב מערכות מידע מקבוצת אמן.

הפוסט "האתגר בטיפול במערכות יבמ – לתמוך בחומרה וגם בתוכנה" הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button