ad1
טכנולוגיה

"האקמול להתאוששות – גיבוי מרוחק ונתונים מוצפנים"

כתב: הילל יוסף.

"איומי הסייבר הולכים ומתגברים – הן בהיקפם והן במורכבות ובתחכום של ההאקרים. מעל כלל האיומים מתנוסס איום הכופרה, שטורד את מנהלי אבטחת המידע בארגונים ומסב להם נדודי שינה. בעולם ההגנה על הנתונים, הגיבוי וההיערכות להתאוששות מאסון נדרש לערוך שתי פעולות חיוניות: לשכפל את הנתונים המגובים באתר גיבוי מרוחק ולהצפין אותם, כי אין כל סיבה שההאקרים יוכלו לקרוא אותם ללא בעיה. יישום שני עקרונות אלה יביא לכך שכלל הנהלות הארגונים יישנו טוב יותר בלילה", כך אמר דודו אתדגי, מנהל פעילות וריטאס (Veritas) ישראל.

אתדגי דיבר לקראת כנס הלקוחות השנתי שעורך הסניף הישראלי של ענקית הגנת הנתונים. הכנס, שמופק על ידי אנשים ומחשבים, ייערך ביום ה', ה-24 בפברואר, באולם האירועים איסט בתל אביב, תחת הכותרת Ransomware's greatest fears, ויוצגו בו פתרונות החברה לעולמות הניהול וההגנה על המידע.

לדברי אתדגי, "רוב הארגונים הגדולים הבינו והפנימו את חשיבות ההגנה על הנכס הארגוני העיקרי – הנתונים, והם מיישמים את מה שנדרש לטובת זה. אולם, עדיין יש לא מעט ארגונים שטרם עשו זאת, ולצערי, אנחנו רואים את התוצאות של זה בדמות אירועי הסייבר שכוונו נגדם: אם בשירביט ואם בבית החולים הלל יפה".

"הארגון, המנמ"ר, מנהל התשתיות ומנהל אבטחת המידע נדרשים לעשות את הכל כדי להיות ערוכים ומוכנים לקראת מתקפה שתגיע מאיום חיצוני", הדגיש. "מי שלא יעשה כך חוטא לאינטרסים של הארגון שלו. אסור לאף ארגון להיות במצב שבו העובדים חוזרים לאחור ועושים עבודות ידניות, עם ניירות".

אתדגי מונה לתפקידו בנובמבר האחרון. הוא בעל ותק של יותר משני עשורים בעולמות המכירה והפיתוח העסקי ב-IT הארגוני. אתדגי עבד ב-HP ישראל ולאחר מכן ב-וריטאס ישראל, שם הוא היה עד לא מכבר אחראי על פעילות החברה מול גופי אנטרפרייז.

"קצב גידול המידע בארגונים הופך את המצב לבלתי נשלט"

לדבריו, "ריבוי מתקפות הסייבר מעניק משנה חשיבות לעולמות הגיבוי וההגנה על המידע, תוך מימוש תפיסת אמון אפס, כמו גם מענה למגמת הכופרות ההולכת ומתרחבת. המידע הוא המשאב המצוי כיום בלב העשייה הארגונית. אלא שהוא גדל בהיקף נרחב, ולא תמיד יודעים מה נמצא איפה – ולכן הוא לא מנוצל כיאות. המנמ"ר נדרש להתמודד עם אתגר ניהול המידע ולקבל שקיפות אודותיו. זאת, לטובת החלטות מושכלות לגביו ולצמצום עלויות הטיפול בו".

אתדגי הוסיף כי "קצב גידול המידע בארגונים הופך את המצב לבלתי נשלט, עד כדי כך שהם לא יכולים לעמוד בכללי הרגולציה החדשים. לכן, פתרונות הגנה וגיבוי מידע הם קו ההגנה האחרון נגד מתקפות סייבר, לטובת שמירה על המשכיות עסקית".

מה וריטאס מציעה?

"וריטאס", אמר אתדגי, "מספקת פתרונות גיבוי והגנה על מידע לארגונים בכל גודל ומכל מגזר תעשייה. עם גיבוי מרוחק, אנחנו מונעים מצב שבו ההאקר שינסה לגנוב את המידע יצליח לעשות זאת. אם המידע ייהרס, יש לפתרון שלנו יכולת לשחזר אותו באופן מלא ועדכני, ובפרקי זמן קצרים בהרבה, דקות ושניות – מהמקובל בשוק".

"בשנה האחרונה", סיכם, "היקף הפעילות של הסניף הישראלי של וריטאס גדל משמעותית, בשל מגפת הקורונה והעלייה בהיקף מתקפות הכופרה. אנחנו מצויים בעיצומו של סבב גיוס מומחים, ולהערכתי גם השנה נחווה גידול דו ספרתי באחוזים בפעילות שלנו. העמקנו את אחיזתנו בשוק המקומי, עם לקוחות חדשים רבים שמבינים את חשיבות הנושא, את המשמעויות הגלומות בו ואת הצורך שלא להיות חשופים לאיומים. אנחנו מבטיחים לארגונים חזרה מהירה לפעילות מלאה לאחר פריצה. אנחנו מאפשרים להבטיח שמירה יעילה, מלאה והרמטית של גיבויי המידע הארגוני נגד פריצה, והפחתה דרמטית של הסיכון הכרוך בזמן השבתה של המערכת. כך, אנחנו מבטיחים למנמ"רים שיוכלו לישון טוב יותר בלילה".

מתעניינים בניהול ובהגנה על מידע? רוצים לשמוע עוד? הירשמו לכנס השנתי של וריטאס ישראל.

דודו אתדגי, מנהל פעילות וריטאס ישראל.

הפוסט "האקמול להתאוששות – גיבוי מרוחק ונתונים מוצפנים" הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button