ad1
טכנולוגיה

האם המטה הראשי השני של אמזון יהפוך לסמל של וירג'יניה?

בשבת האחרונה נתנו מחוקקים במחוז ארלינגטון שבווירג'יניה, ארה"ב, אישור פה אחד לתוכנית של אמזון לבנות חלק מהמטה הארגוני השני החדש שלה, ה-HQ2, בפנטגון סיטי שבצפון וירג'יניה, ארה"ב.

המטה עתיד להיות בניין גבוה בצורת סליל (הליקס – Helix) הבנוי מזכוכית ושמראהו מרשים במיוחד, ואפשר אפילו שיהפוך לסמל של המדינה או לפחות של המחוז בו יוקם.

לפי שרטוטים והדמיות שאמזון הפיצה, במטה יכללו גם מתקן לטיפול בילדים, 2.75 דונם של שטחים פתוחים, חנויות קמעונאות ושלושה בנייני משרדים.

הבניין יגיע לגובה של 350 רגל, שהם יותר מ-100 מטרים, ותוקם מסביבו רמפת הליכה, שמצדדיה צמחייה ירוקה, אשר טיול עליה אמור לדמות יציאה למסלול בהרים. לפי התוכניות, בניין ההליקס יהיה פתוח לקהל הרחב בסופי השבוע, ונראה שהוא יהפוך לאטרקציה מקומית בולטת.

לפי אמזון, הבנייה של השלב הקודם של אמזון HQ2, שנקרא מטרופוליטן פארק, כבר החלה, וחלק זה אמור להיפתח עד 2023.

בדקו, קיבלו שלל הבטחות מפתות – ואישרו פה אחד

האישור שקיבלה אמזון הגיע אחרי תהליך בדיקה שנמשך 14 חודשים, שבו המתנגדים העלו חששות שהקמפוס של אמזון יחמיר את משבר הדיור שהאזור חווה, ויביא לעליית מחירים קשה. עם זאת, בסופו של דבר, מחוז ארלינגטון מצא שהיתרונות הכלכליים של הבאת עשרות אלפי משרות טכנולוגיות לאזור לא מפותח במיוחד עולים על החסרונות הפוטנציאליים של המהלך.

ענקית הטכנולוגיה – שהמטה הראשי הראשון והיחיד שלה בארה"ב לעת עתה ממוקם בעיר הולדתה, סיאטל – הציגה את הפרויקט בפברואר 2021, יותר משנתיים לאחר שהכריזה על בניית המטה השני בקריסטל סיטי.

כדי לשכנע את קברנטי המחוז, אמזון הבטיחה שעם הפיתוח הגדול היא תהפוך לחברה טובה בעבור הקהילה, תבנה תיכון קהילתי למחוז ארלינגטון ותספק 30 מיליון דולר ליוזמות דיור בר השגה במקום. בגדול, התרומות שאמזון תרים במסגרת בניית הפרויקט למחוז יצטברו ל-45 מיליון דולר, שיגיעו כהשקעות בעמותות מקומיות, קבוצות קהילתיות, בתי ספר ציבוריים ועסקים.

באמצעות קרן Housing Equity, אמזון כבר תרמה יותר מ-800 מיליון דולר כדי לתמוך בדיור בר השגה באזורי ארלינגטון ומטרו-וושינגטון, די.סי.

ניו יורק הפסידה?

אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, חברת הקונגרס האמריקני, נציגת המפלגה הדמוקרטית מטעם המחוז ה-14 של ניו יורק. צילום מתוך וויקיפדיה

אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, חברת הקונגרס האמריקני, נציגת המפלגה הדמוקרטית מטעם המחוז ה-14 של ניו יורק. צילום מתוך וויקיפדיה

נזכיר כי אמזון בחרה בארלינגטון כאתר של HQ2, בנוסף לשכונת לונג איילנד סיטי שבקווינס, ניו יורק, כחלק מחיפוש צמוד אחר מפקדה שניה שבה תתנהל ענקית הקמעונאות אונליין. אלא שהחברה הודיעה ב-2019 כי תפסיק את התוכניות לבניית המטה החדש שלה בניו יורק, לאחר שהתמודדה עם דחיה מצד פעילים מקומיים ומנהיגי מועצת העיר. היו גם חששות מצד מחוקקים פרוגרסיביים – כולל מהמחוקקת אלכסנדריה אוקסיו-קורטז – שהמפקדה החדשה, אם תבנה בניו יורק, תהפוך לכזו שתגרום לעניי האזור להיאלץ לעזוב אותו.

הידיעה על הבנייה של ה-HQ2 בארלינגטון שותפה על ידי משתמשי טוויטר רבים, שציינו שלל תגובות על החדשות הטריות.

אחד המשתמשים כתב, בהתייחס לכך שהמטה החדש לא ייבנה לבסוף בניו יורק: "יותר מ-25,000 מקומות עבודה ומבנים חדשים ומגניבים אבדו בגלל הממשל של ניו יורק, פוליטיקאים ו[email protected] (הלא היא הסנאטורית אוקסיו-קורטז) שלא הצליחה להבין איך לשמור על אמזון HQ2. מה שקרה במקומו, ממש כלום. העיר חווה את ההתדרדרות הגדולה ביותר אי פעם".

ה-HQ2 שייבנה במחוז ארלינגטון, וירג'יניה. הדמיה. לכידתל מסך מיוטיוב.

הפוסט האם המטה הראשי השני של אמזון יהפוך לסמל של וירג'יניה? הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button