ad1
טכנולוגיה

בעקבות הפגישה עם ביידן: ענקיות הטק ישקיעו מיליארדים בסייבר

ממשלת ארצות הברית תפעל עם תעשיית ההיי-טק האמריקנית ויחד הן ינפיקו הנחיות חדשות לשיפור אבטחת שרשרת האספקה הטכנולוגית. בפגישת מנכ"לי ענקיות הטק עם ג'ו ביידן, נשיא ארצות הברית, שנערכה אמש (ד') בבית הלבן, הוא פנה למגזר הפרטי בקריאה "להעלות את הרף בנושא אבטחת סייבר". בכירי ענקיות הטק, הפיננסים וחברות התשתית ציינו כי בכוונתם לעשות יותר נגד האיום ההולך וגובר של מתקפות סייבר על הכלכלה האמריקנית.

בין הבכירים שהשתתפו בפגישה נמנו אנדי ג'סי, מנכ"ל אמזון, טים קוק, מנכ"ל אפל, סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל אלפבית, החברה האם של גוגל, וארבינד קרישנה, מנכ"ל יבמ. מצד הנשיא השתתפו במפגש גם אלחנדרו מיורקאס, השר להגנת המולדת, וכריס אינגלס, מנהל אבטחת הסייבר הלאומי.

"הממשל הפדרלי לא יכול להתמודד עם האתגר הזה (הסייבר – י"ה) לבד", אמר ביידן לבכירים. "יש לכם את הכוח, היכולת והאחריות להעלות את הרף בנושא אבטחת הסייבר". בהתייחסו לגידול המסיבי בהיקף מתקפות הכופרה, כמו גם לרצונו למתן את הפעילות הרוסית בתחום, ביידן אמר כי "יש לנו הרבה עבודה לעשות". עוד הוא ציין את הצורך לאייש כמעט חצי מיליון משרות אבטחת מידע והגנת סייבר – במגזרים הציבורי והפרטי.

כמה החברות מתכוונות להשקיע?

אבטחת המידע והגנת הסייבר עלו למקום גבוה בסדר היום של ממשל ביידן לאחר שורה של מתקפות מתוקשרות: מסולארווינדס, עבור בקולוניאל פייפליין, דרך יצרנית הבשר המעובד JBS וכלה בקסאייה. המתקפות הללו הסבו נזק לכלכלת ארצות הברית ולתושביה, הרבה מעבר לזה שנגרם לחברות שנפרצו.

לאחר הפגישה, הבית הלבן מסר שהמכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה (NIST) יעבוד עם התעשייה ושותפים אחרים על הנחיות חדשות. זאת, לטובת בניית טכנולוגיות מאובטחות יותר, כולל תוכנות קוד פתוח. חברות ההיי-טק התחייבו להשתתף ביוזמה החדשה.

אמזון הודיעה עם תום המפגש שתעמיד את הכשרת אבטחת הסייבר שלה לציבור בחינם, ושהחל מאוקטובר הקרוב היא תספק ללקוחות נבחרים שלה בענן כלים לביצוע אימות מרובה גורמים (MFA).

מיקרוסופט מסרה כי תשקיע 20 מיליארד דולר בחמש השנים הקרובות כדי להאיץ את פעילותה בעולם אבטחת הסייבר. הנתון משקף גידול של פי ארבעה מההשקעה הנוכחית של הענקית מרדמונד בנושא. עוד היא מסרה שהיא תעניק סיוע בסך של 150 מיליון דולר כשירותים טכניים לגופי ממשל פדרליים, וברמת המדינה והמחוז.

מיבמ נמסר שהחברה תכשיר יותר מ-150 אלף איש במיומנויות אבטחת סייבר במשך שלוש שנים. לפי הענק הכחול, בכוונתו להתמקד בשיתופי פעולה עם מכללות ואוניברסיטאות שבהן יש סטודנטים אפרו-אמריקנים רבים, וזאת לטובת "יצירת כוח אדם מגוון יותר בתחום הסייבר".

גוגל ציינה כי תקדיש כ-10 מיליארד דולר לאבטחת סייבר במהלך חמש השנים הבאות. אנליסטים ציינו שלא ניתן היה להבין האם גוגל מתכוונת לסכומים חדשים או לכאלה שהיא כבר משקיעה.

שיתוף פעולה עם תעשיית ההיי-טק למען הגנת הסייבר. נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן. צילום: BigStock

הפוסט בעקבות הפגישה עם ביידן: ענקיות הטק ישקיעו מיליארדים בסייבר הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button