ad1
טכנולוגיה

בעקבות הכרזת AWS – זה הזמן להתכונן למעבר לענן

עד לפני מספר שבועות זה היה בגדר שמועה, אך לפני כחודש השמועה הפכה למציאות. זה קרה כאשר AWS (ר"ת Amazon Web Services) הודיעה בצורה רשמית על כוונתה להקים תשתיות מחשוב בישראל. המשמעות של ההכרזה הזו היא לא פחות ממהפכה, כי הדרך אל ענן ציבורי איכותי בסטנדרטים עולמיים למעשה תיפתח בפני כל ארגון, מכל גודל. זהו הרקע לוובינר משותף לחברות אולקלאוד (AllCloud) ו-AWS, שיתקיים ב-14 ביולי, ובו יציגו מומחים מטעמן את המוטיבציות, המתודולוגיות והדרכים לביצוע מיגרציה נכונה לעולם הענן.

דרושה אסטרטגיית ענן

ארגונים ישראלים רבים המתינו לפתיחה של ענן ציבורי מקומי על ידי ספקית ענן מובילה מסוגה של AWS, וכעת משזו נמצאת באופק, יותר ויותר ארגונים יתחילו בתהליך מסודר של מיגרציה לענן.

שחר כרמל, מנהל קבוצת ארכיטקטים, אולקלאוד. צילום: יח"צ

שחר כרמל, מנהל קבוצת ארכיטקטים, אולקלאוד. צילום: יח"צ

"אנחנו רואים בהחלטה של AWS להקים 'Region' בישראל כנקודה בה המשק הישראלי ייפתח ויתחיל להנות מהפירות של הענן ומהפיכת הדיגיטל", מציין שחר כרמל, מנהל קבוצת ארכיטקטים באולקלאוד. "הענן יהפוך להיות זמין לכל – בין אם מדובר על ארגוני אנטרפרייז, חברות היי-טק גדולות, סטארט-אפים ואפילו משרדי ממשלה. עכשיו הזמן לקבל החלטה, לתכנן, ולבנות אסטרטגיה ארגונית שלמה, שתאפשר לארגון כולו לבצע מיגרציה לענן".

כרמל הוסיף כי "המעבר לענן עושה סדר בארגון. זו הזדמנות לעשות חושבים מחדש ולייצר אסטרטגיה שתאפשר לחזק את האחידות בין המערכות הטכנולוגיות, השליטה, השירות והפרודוקטיביות בארגון, באמצעות השימוש בטכנולוגיות ושירותי ענן".

הדוגמאות לכך הן רבות: השימוש בשירותי ענן מגביר פרודוקטיביות שמקורה באג'יליות וגמישות תפעולית שהארגון מקבל; שירותי הענן של AWS כוללים תאימות לרגולציות גלובליות ומקומיות רבות, ובמגוון רחב של תחומים – דוגמת Healthcare; המעבר לענן יאפשר לארגונים לאמץ בקלות רבה יותר שירותים חדשניים מעולמות ה-AI וה-IoT; הענן תומך בצמיחת הארגון והפיכתו לגלובלי; ועוד.

הדרך לענן שונה מארגון לארגון

"טיפ שלי למנמ"ר של ארגון", אומר כרמל, "הדרך לענן שונה מארגון לארגון. נדרשת בנייה הן של אסטרטגיית ענן מקיפה, אך גם תכנית הגירה לענן, שתהיה מסודרת ובת ביצוע. לכל ארגון ישנם הצרכים, הרגולציות והתנאים העסקיים הספציפיים לו. הדרך לענן תלויה גם בתקציב, במחויבות הארגונית וביעדים העסקיים. המתודולוגיה ושלבי המעבר לענן דומים, אבל הדרך תהיה ייחודית לכל ארגון".

מאיפה מתחילים?

כדי לעבור את הדרך הזו בצורה מיטבית ארגונים זקוקים לגוף ייעוץ וביצוע בעל ניסיון, שיסייע להם לבצע את הזינוק לענן בצורה בטוחה ומושכלת. "עבור ארגונים רבים", מוסיף כרמל, "המסקנה היא שאת הדרך לענן כדאי לבצע עם שותף בכיר שיש לו ניסיון, ידע והסמכה לביצוע של המיגרציה בצורה מיטבית".

יש לציין, כי אולקלאוד היא שותפה של AWS בדרגת Premier, והיא בעלת התמחות במיגרציה, הסמכה של מעל 200 מומחי ענן במגוון רחב של נושאים, ונסיון של 3,000 הטמעות בענן.

כרמל מסכם: "המטרה שלנו היא לחבר את הלקוחות לתכניות ייעודיות של AWS, וללוות אותם בתהליך המעבר לענן. דוגמא לכך היא תכנית AWS Migration Acceleration Program. התכנית הזו פתוחה לארגונים שמוכנים לשלב הבא, ומאפשרת להם לקבל סיוע במשאבים ומימון כדי להבטיח מיגרציה מוצלחת לענן. על נושאים אלה ורבים נוספים נדבר בוובינר הקרוב".

לפרטים נוספים ולרישום לוובינר לחצו על הקישור הבא

משרדי אולקלאוד: שותפי Premier של אמזון ווב סרוויס. צילום: יח"צ

הפוסט בעקבות הכרזת AWS – זה הזמן להתכונן למעבר לענן הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button