ad1
טכנולוגיה

ביל גייטס נשאר נאמן לאנדרואיד ולא עבר ל-iPhone – מדוע?

ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט המיתולוגי, השתתף באחרונה בראיון בו חשף כי הוא משתמש נאמן בטלפוני אנדרואיד ולא ב-iPhone. הדיון התקיים באפליקציית צ'אט האודיו קלאבהאוס (Clubhouse), שהפכה באחרונה לפופולרית במיוחד. בשיחה עם העיתונאי אנדרו רוס סורקין עסק גייטס בעוד נושאים, כולל בספרו החדש "כיצד להימנע מאסון אקלימי" (How to Avoid a Climate Disaster), בהיבטים רבים של הטכנולוגיה בת ימינו, וכמובן – בקורונה.

רוס סורקין – עיתונאי וסופר אמריקני, בעל טור פיננסי בניו יורק טיימס, שגם יצר סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע וכן מנחה טוק-שואוז – שוחח עם גייטס במשך כשעה והקלטת המפגש של השניים הועלתה ליוטיוב.

"מה, לגייטס יש Phone?"

השיחה התגלגלה להשוואת מכשירים חכמים, ולהרגלי השימוש בהם של גייטס, באופן מעניין למדי. אפליקציית קלאבהאוס עדיין לא יצאה מגרסת הבטא שלה והיא זמינה רק ב-iOS עד כה. סורקין התייחס בדיוק לכך בפתיחת הצ'אט, וסיפר לגייטס שכשבישר על המפגש העתידי שלהם בקלאבהאוס לעוקביו בטוויטר נתקל בתגובות רבות בנוסח: "מה, לגייטס יש Phone?".

במענה לדברים אלו אמר גייטס שהוא משתמש בטלפון אנדרואיד על בסיס יומי, אך הודה שלפעמים הוא "מתעסק" עם מכשירי iPhone חדשים, רק כדי שמור על הכרת התכונות שלהם ולהתעדכן בקצב הפיתוחים שלהם.

"הטלפון שאני נושא איתי הוא אנדרואיד", ציין גייטס, וסורקין שהיה ספקן אף בדק זאת, וכן רצה לדעת אם מדובר בתוצר של העדפה "דתית" כלשהי שיש לגייטס לאנדרואיד של גוגל ולא למערכת המתחרה מבית אפל. גייטס ענה שלאו דווקא, ולראיה סיפר כי "להרבה מהחברים שלי יש מכשירי iPhone". בנוסף הוא הסביר ש-"ובכן, חלק מיצרני האנדרואיד מתקינים מראש תוכנת מיקרוסופט באופן שמקל עליי, והם גמישים יותר לגבי האופן שבו התוכנה מתחברת למערכת ההפעלה, כך שבסופו של דבר לזה התרגלתי…"

חיסוני הקורונה ישפיעו, אבל לאט

כמה משיאי הראיון הנוספים כללו עדכון של גייטס שכבר קיבל את המנה השנייה של החיסון לקורונה. "זו הפעם היחידה שהייתי אסיר תודה על היותי אדם זקן – בן 65", הרחיב היזם המפורסם. נזכיר שבשנה האחרונה ספג גייטס שלל האשמות אודות הקשר שלו לחיסונים, ואף נכלל בתיאורית קונספירציה שטוענת כי כוונתו האמיתית היא "לדלל" את אוכלוסיית העולם בדרך זו.

חיסוני קורונה. צילום אילוסטרציה: BigStock

חיסוני קורונה. צילום אילוסטרציה: BigStock

סורקין לא התייחס ל"חשדות" המרחפות סביב בן שיחו אך שאל את גייטס מתי הוא מתכוון להתחיל להסתובב ולנסוע שוב בדרך שהיה רגיל אליה בטרם פרוץ המגיפה, עכשיו אחרי שהוא כבר מחוסן נגד הנגיף. "ובכן, אני רוצה לתת דוגמה טובה. אם אתה מחוסן, אתה עדיין יכול להדביק", ציין גייטס והדגיש: "אני לא אפסיק ללבוש מסכות או להיזהר סביב אנשים שלא חוסנו… רק בסוף האביב או הקיץ נגיע למספרים שבהם תוכלו לצפות לראות שינוי בהתנהגות בצורה משמעותית".

על שאלתו אילו חברות לדעת גייטס עושות את הדברים המרתקים והעתידניים ביותר בטכנולוגיה כיום, נענה סורקין כי אלו הן גוגל ומיקרוסופט. "כן, אמזון עושה עבודה נהדרת, אפל עושה עבודה נהדרת, ופייסבוק", הסביר גייטס, "אבל במונחים של ממש דחיפת גבולות מדעי המחשב והארכיטקטורה וה-AI, הייתי אומר של-גוגל ומיקרוסופט יש מחויבות חזקה למו"פ – הן לדברים שהם חולקות בגלוי והן לדברים שהן מתמקדות בהם עבור המוצרים שלהן".

בעוד שגייטס הוא הבעלים של פורשה טייקאן טורבו חשמלית, דווקא היו לו מילים טובות על טסלה של אילון מאסק – מי שלמעשה נחשב לאויב שלו ושהקניט אותו בעבר אונליין על כך שלא רכש את המכונית חשמלית של החברה שלו. "טסלה היא מכונית נהדרת. קניתי טסלה לקרובי משפחה. המכונית הראשונה שלי הייתה פורשה, היא משמיעה צליל מסוים. טסלה היא חברה שעשתה הכי הרבה עבור מכוניות חשמליות, היא עשתה עבודה מבריקה".

כשנשאל בנוגע למטבע הקריפטו הפופולרי והמשגשג ביטקוין הצביע גייטס על כך שקיימות טענות כי כריית ביטקוין מזיקה לסביבה, אך אמר שהוא לא משוכנע לגמרי מהם באמת הסיכונים הללו. "אני לא רואה את הנושאים כקשורים מאוד, למרות שאתה יכול לתייג אותי כספקן ביטקוין. כלומר, לא בחרתי להשקיע (בו – ג"פ) כסף. אני קונה חיסונים למלריה. אני קונה חיסונים נגד חצבת. אני משקיע בחברות שמייצרות מוצרים. זה לא, 'היי, מישהו הולך לקנות את זה ביותר כסף ממה שאשלם על זה'. אם אנשים אחרים מוצאים את הונם כך, אני מריע עליהם".

קלאבהאוס איז אין דה האוס

גייטס הוא האחרון בשורה של קברניטי טכנולוגיה מפורסמים שהשתתפו באחרונה בשיחות בקלאבהאוס. הבולט ביותר היה אולי מאסק, שהשתמש באכסניה כדי "לפטפט" עם המייסד המשותף של אפליקציית רובין הוד, ולדימיר טנב. השניים שוחחו על פרשת מניות גיימסטופ (GameStop) בצ'אט שעורר סקרנות רבה. מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק, דן בשיחה שקיים בקלאבהאוס ב-Facebook Reality Labs ובעבודה מרחוק.

תתאים לשיחה בין פוטין למאסק? קלאבהאוס. צילום: Bigstocck

תתאים לשיחה בין פוטין למאסק? קלאבהאוס. צילום: Bigstocck

האפליקציה, הפועלת במתכונת של מוזמנים בלבד, מאפשרת למשתמשים לקיים דיונים באודיו ולא בצ'אט בחדרים ייעודיים, וההופעות האלו של מפורסמים רבים בשיחות המתקיימות בה סייעו, באופן טבעי, בהפיכת קלאבהאוס לפלטפורמה מבוקשת במיוחד כיום, בה מתארחים שועי הטכנולוגיה.

מעניין לציין כי באחרונה הזמין מאסק את לא אחר מאשר נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, להיפגש איתו לשיחה בקלאבהאוס. דובר הקרמלין ענה שהם יבררו את אופי הפלטפורמה ויתר השלכות בנושא ויענו למאסק בעתיד הקרוב.

התייצב לשיחה בקלאבהאוס. ביל גייטס. צילום: וויקיפדיה

הפוסט ביל גייטס נשאר נאמן לאנדרואיד ולא עבר ל-iPhone – מדוע? הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button