ad1
טכנולוגיה

בזק בינלאומי וסרבר פארם מקימות את הדטה סנטר המתקדם בישראל

שיתוף פעולה חוצה יבשות: בזק בינלאומי, חברת תקשורת ואינטגרציה שמספקת שירותי IT מקצה לקצה, מקימה בימים אלה את חוות השרתים הגדולה והחדישה בארץ – יחד עם סרבר פארם (Serverfarm) האמריקנית. הדטה סנטר החדש, שמוקם בבני ציון בהשקעה מוערכת של כ-500 מיליון שקלים, ישתרע על פני כ-9,000 מ"ר ויספק פעילות בהיקף של שלושה מגה-וואט.

"מדובר בחוות השרתים המתקדמת בארץ", אמר רון גלב, סמנכ"ל חטיבת פתרונות לעסקים ועסקים גלובליים בבזק בינלאומי, לאנשים ומחשבים. "החווה תעמוד בסטנדרטים בינלאומיים שלא מוכרים בישראל, כמעט בכל אספקט שנבחן: אפקטיביות בצריכת חשמל, יעילות אנרגטית ושמירה על סטנדרט סביבתי ירוק, יכולות תקשורת, שרידות, מערכות קירור ויכולות אינטגרציה. בניגוד למקובל בארץ, לא מדובר במבנה שעבר הסבה לחווה או בחניון שהומר לפעילות כדטה סנטר, אלא במבנה שנבנה מראש כחווה, על מנת להיות החווה המתקדמת בארץ – בהתאם לחזון האסטרטגי של בזק בינלאומי להמשיך ולהיות ספקית ה-IT המובילה בישראל".

מובילים שינוי בעולם משתנה

לקראת כנס תשתיות ודטה סנטר EDC 2022 של אנשים ומחשבים התפנה גלב לראיון על התמורות המשמעויות שעובר עולם הדטה סנטר בישראל – ובכלל.

"כשאנחנו בוחנים מגמות בשוק ואנליזות מהארץ ומחו"ל אפשר לקבוע חד משמעית שלמרות ההתפתחות של עולמות הענן הציבורי, מגמת הצמיחה בתחום הדטה סנטר רק גוברת", הוא אמר. "מחקרים מראים שהתחזית היא ששוק זה יגדל בישראל בחמש השנים הקרובות בשיעור דו ספרתי של בין 10% ל-18% בשנה. זה המון – וזה דורש היערכות".

לדברי גלב, לצד המעבר המתמשך של עוד ועוד ארגונים לשימוש בחוות שרתים עולה הדרישה להספקי השירות שאותן חוות נועדו לספק: "בעבר, רבים מהלקוחות שלנו היו מבקשים לקחת חצי ארון או אפילו רבע ארון. כיום, ככל שהעולם עובר טרנספורמציה ל-AI ויש ריכוזי ביג דטה כמעט בכל ארגון, הדרישות משתנות. בימינו כמעט שאין לקוחות שלא מתחילים עם מינימום של ארון, וברוב המקרים אנחנו מדברים על כלובים של 30-40 ארונות ללקוח. זה גידול מאוד משמעותי".

הדבר הכי משמעותי בגידול הזה הוא הספק החשמל שנדרש: "אם בעבר נדרשנו לספק בממוצע 1.5 קילו-וואט למ"ר, כיום הדרישה הסטנדרטית היא בין 4 ל-6.5 קילו-וואט למ"ר. זה דורש יכולת טכנית לספק כמות גדולה יותר של חשמל למתקן וכמות גדולה יותר לכל מ"ר, כמו גם מערכות קירור ברמה הרבה יותר גבוהה. התחום כולו עבר קפיצת מדרגה – ואנחנו כאן כדי להוביל את השינוי הזה".

ככה זה כשיש שניים

לצד המציאות הטכנולוגית המשתנה, גם שוק התקשורת הישראלי עובר תמורות משמעותיות, עם כניסתן של חברות הענק מיקרוסופט, אמזון, גוגל ואורקל לפעילות מקומית. ענקיות אלה מקימות חוות שרתים שישמשו את שירותי הענן הציבורי שלהן באזורים מקומיים. עבור בזק בינלאומי, שב-20 השנים האחרונות הובילה את תחום הדטה סנטר בישראל והקימה את חמש חוות השרתים המתקדמות במדינה, הדבר שימש הזדמנות לבצע קפיצת מדרגה טכנולוגית נוספת.

"אנחנו רואים בזה אתגר", אמר גלב, "ואחת הסיבות שבחרנו בשיתוף הפעולה עם סרבר פארם היא הניסיון העצום שלה בהקמת חוות בהיפר-סקיילים שלא קיימים בארץ. מדובר בחברה אמריקנית מהמובילות בעולם, שתביא איתה טכנולוגיות חדישות ופרקטיקות שמשמשות אותה בשלל החוות שלה ברחבי העולם".

בהקשר זה, הדגיש גלב, מדובר ביחסי גומלין, שבהם שני הצדדים נותנים – ומרוויחים: "יש לאנשי סרבר פארם המון ידע וניסיון שהם מביאים איתם לשותפות הזו – וגם לבזק בינלאומי יש לא מעט יתרונות שהיא מביאה אליה. אנחנו נהיה ספק התקשורת של סרבר פארם, נשמש כאינטגרטור שלהם, ונביא איתנו את הלקוחות שעובדים עם בזק בינלאומי כבר שנים ומודעים ליתרונות שלנו כאינטגרטור המוביל בישראל, שמספק שירותי IT מקצה לקצה. אפשר להגיד שמדובר בשותפות שצפויה להניב המון לשני הצדדים".

המידע בחסות בזק בינלאומי, בעלת רשת הדטה סנטר הגדולה בישראל ומספקת פתרונות IT מקצה לקצה.

להרשמה לאירוע לחצו כאן.

רון גלב, סמנכ"ל חטיבת פתרונות לעסקים ועסקים גלובליים בבזק בינלאומי (משמאל), והדטה סנטר שהיא וסרבר פארם מקימות.

הפוסט בזק בינלאומי וסרבר פארם מקימות את הדטה סנטר המתקדם בישראל הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button