ad1
טכנולוגיה

אקזיט לאקסיס: החברה הישראלית נמכרת ל-HPE במאות מיליוני דולרים

אקזיט ענק חדש לחברה ישראלית – HPE רוכשת את אקסיס סקיוריטי (Axis Security). היקף העסקה לא נמסר, אולם גורמים בשוק העריכו אותה במאות מיליוני דולרים. הנרכשת תמשיך לפעול מתל אביב גם לאחר השלמת העסקה.

אקסיס מספקת פתרון לגישה פרטית, מאובטחת ופשוטה ליישומים ארגוניים בעננים ציבוריים ובשרתי הארגון. החברה הוקמה בסוף שנת 2018 על ידי דור כנפו, מעובדי פיירגלאס, שנמכרה ב-2017 לסימנטק. כנפו משמש כמנכ"ל החברה. המייסד השני הוא גיל עזריאלנט, ששירת יחד עמו ביחידה 8200, המשמש CTO בחברה. אל השניים הצטרף שוקי חן, אף הוא יוצא 8200 ועובד לשעבר של פיירגלאס, המשמש סגן נשיא למו"פ. מרכז המו"פ של החברה נמצא בתל אביב וההנהלה – בקליפורניה. מאז הקמתה גייסה החברה כ-100 מיליון דולר, בשלושה סבבי גיוס והיא מונה יותר ממאה עובדים, רובם, בישראל.

גישה מאובטחת ונוחה ליישומים עסקיים 

פלטפורמת הגישה הפרטית ליישומים של אקסיס היא נטולת סוכן, Agentless ומבוססת ענן. כך היא מאפשרת לחבר בתוך דקות משתמשים מכל מכשיר ליישומים ארגוניים בצורה פשוטה ובטוחה ביותר, מבלי להידרש לשינויים ברשת או ביישומים עצמם.

השימוש בפלטפורמה של הנרכשת פותר את סוגיית הגישה ליישומים באופן מאובטח, ומסיר את הצורך בפתרונות רשת מסורתיים כגון VPN – אשר הינם מורכבים, איטיים לפריסה, ועיוורים לתוכן היישומי, במיוחד בנוגע לצורך קריטי, דוגמת מתן גישה לשותפים וצדדים שלישיים כגון ספקים, קבלנים ועובדים אחרים מרחוק. כך, הנרכשת מספקת ללקוחות הארגוניים גישה ליישומים עסקיים, עם פתרון ניהול יחיד לגישה, אבטחה, בקרה ומדרגיות – בלא המורכבות הכרוכה בדבר. 

הגידול המעריכי של טכנולוגיות ענן הפך את הגישה המאובטחת לאפליקציות ארגוניות למוקד מרכזי לדאגה עבור חברות. יישום הגישה לענן שפיתחה אקסיס מעניק לארגונים פיקוח ושליטה על משתמשים, המתבססים על דרישות בקרה מתואמות לבקשות, משתמשים, מדיניות ופעילויות. כך, החברה מספקת מענה לאתגר הקיים היום, של הקמה ותפעול של רשת מודרנית ומהירה, כולל אינטגרציה הדוקה עם מספר רב של שותפים, ספקים וקבלני משנה, וכן עובדי הארגון. פתרונות רשת מסורתיים אינם מסוגלים עוד להעניק  גישה מאובטחת לאפליקציות פנימיות. הפלטפורמה של אקסיס סקיוריטי פועלת כמתווך בין המשתמש, הרשת הארגונית והאפליקציה, ובכך מצמצמת באופן ניכר את סיכוני האבטחה עבור ארגונים. הפתרון מבוסס ענן מפריד בין המשתמשים ובין הרשת והיישומים הארגוניים. הדבר מפחית דרמטית את מרחב התקיפה האפשרי, ומספק רמה גבוהה של שקיפות ושליטה.

עוד רכישה ישראלית של HPE

קנתה עוד חברה ישראלית. HPE

קנתה עוד חברה ישראלית. HPE

עובדי ופתרונות אקסיס ישולבו ב-HPE Aruba, שבמידה מסוימת היוותה מתחרה לנרכשת. מתחרות נוספות של הרוכשת והנרכשת בתחום הן שני חדי הקרן הישראליים – קייטו נטוורקס ופרימיטר 81.

בינואר 2017, HPE רכשה את סימפליויטי (SimpliVity) ב-650 מיליון דולר. את הנרכשת הקים ב-2009 היזם הסדרתי דורון קמפל, לשעבר סגן מפקד סיירת מטכ"ל ובעל צל"ש הרמטכ"ל. הרכישה נועדה להרחיב את ההיצע של ענקית ה-IT בתחום מערכות מחשוב המשולבות באופן עמוק.

ביולי 2021 HPE רכשה את זרטו (Zerto) הישראלית ב-374 מיליון דולר. הנרכשת עסקה בניהול והגנת נתונים בענן מפני מתקפות סייבר שונות, לרבות כופרות, והתקפות לא מתוכננות. הפתרון שלה הצטרף ל-GreenLake, שירותי הענן של HPE.

עשו אקזיט לאקסיס שייסדו. מימין: דור כנפו, המנכ''ל, וגיל עזריאלנט, ה-CTO של החברה.

הפוסט אקזיט לאקסיס: החברה הישראלית נמכרת ל-HPE במאות מיליוני דולרים הופיע ראשון באנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות

מאמרים דומים

Back to top button